TRANSFERUURTJE: 'Eerste topaanwinst Anderlecht, binnenlandse transfer Club'

door
TRANSFERUURTJE: 'Eerste topaanwinst Anderlecht, binnenlandse transfer Club'

Het seizoen in het clubvoetbal zit erop en dus kan de zomermercato op volle toeren beginnen draaien. De meeste ploegen in binnen- en buitenland zijn zelfs volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste deals en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

Jupiler Pro League

Ze hebben bij Anderlecht zeer lang moeten wachten, maar het lijkt er nu op dat de eerste aanwinst van de zomer eindelijk op komst is. Er lijkt een doorbraak gekomen te zijn in het dossier van Kasper Dolberg, waardoor de Deense spits binnen afzienbare tijd op Neerpede zou moeten staan. Anderlecht trok zijn bod op en zou uiteindelijk een akkoord gevonden hebben met OGC Nice over een transfersom van ongeveer 6 miljoen euro.



Anderlecht kon doordrukken voor Dolberg omdat de kassa rinkel met de verkoop van Bart Verbruggen. De Nederlandse doelman zou al aan zijn ploegmaats onthuld hebben dat hij inderdaad naar Brighton vertrekt. De Engelsen zouden maar liefst 20 miljoen euro neertellen voor de deal, die wellicht snel rond zal zijn. Daardoor moet Anderlecht wel weer de markt op. Omdat er ook nog steeds met Genk onderhandeld wordt over Hendrik Van Crombrugge, zou RSCA op zoek gaan naar twee nieuwe doelmannen.

Ook van Islam Slimani nam Anderlecht al afscheid, maar een verrassende wending is niet uitgesloten. De Algerijn zou namelijk nog steeds een aanbod op zak hebben om alsnog een nieuw contract te tekenen en een duo te vormen met Dolberg. Er zijn echter nog kapers op de kust, want ook PAOK en Watford zouden concreet zijn.



Bij Club Brugge beweegt er ook nog één en ander. Zo lijken ze op weg om een deal te sluiten met een andere Belgische club. Een aantal spelers mogen Blauw-Zwart immers verlaten, onder wie Youssouph Badji. Club zou onderhandelen met Charleroi over een definitieve transfer, ondanks dat de Carolo's de aankoopoptie van de Senegalees niet gelicht hebben.

Misschien gaat Club ook nog inkomende transfers doen. Eén naam mag wel geschrapt worden. De Bruggelingen legden bij Bologna een bod van 3 miljoen euro neer voor Denso Kasius, een 20-jarige rechtsachter en Nederlands belofteninternational. Ze werden echter op snelheid gepakt door AZ, dat met de jonge verdediger aan de haal gaat.



Antwerp moet deze zomer nog het vertrek van een aantal smaakmakers vrezen. Zo bevestigt Jean Butez nogmaals dat hij een transfer deze zomer wel ziet zitten. De Franse doelman voegde er meteen aan toe dat de Great Old ook wel bereid is om hem te gelde te maken, al werd een eerste bod van Burnley wel geweigerd. Daarnaast heeft Antwerp ook het contract van Viktor Fischer ontbonden. De Deense winger zet door een slepende blessure op amper 29-jarige leeftijd een punt achter zijn carrière.

Bij Union moeten ze nog de knoop doorhakken over een nieuwe trainer na het plotse vertrek van Karel Geraerts. De Brusselaars verkenden daarbij ook een piste in eigen land, want ze dachten aan Miron Muslic, die de voorbije maanden hoge ogen gooide met Cercle Brugge. Het lijkt er echter op dat het uiteindelijk Alexander Blessin zal zijn die zal overnemen. De Duitser ligt in polepositie en een akkoord zou in de maak zijn.



KRC Genk moet nog op zoek naar een spits deze zomer en dat zou weleens een verrassende naam kunnen worden. Het zou immers niet uitgesloten zijn dat Ally Samatta alsnog in de Cegeka Arena blijft. Genk zal zijn aankoopoptie niet lichten, maar het zou kunnen dat er toch nog een andere deal gesloten wordt met Fenerbahçe om de Tanzaniaan alsnog aan boord te houden.

Buitenland

Het lijkt erop dat Radja Nainggolan een zeer opmerkelijke transfer zal maken. De ex-Rode Duivel vertrekt na zes maanden alweer bij SPAL nadat de club degradatie naar de Serie C niet kon afwenden en zou nu zowaar een avontuur in San Marino beginnen. Hij zou onderhandelen met La Fiorita, dat onze landgenoot wil binnenhalen voor ze aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League.

In Saudi-Arabië blijven ze maar grote namen halen. Al-Nassr wil Cristiano Ronaldo bijvoorbeeld ook nog enkele kleppers als ploegmaat bezorgen en zou dicht staan bij de komst van Marcelo Brozovic, die de komende drie jaar maar liefst 100 miljoen euro kan gaan verdienen. Daarnaast is ook Seko Fofana (Lens) nog steeds op komst. De transfer van Hakim Ziyech zou dan weer op de tocht staan, nadat de spelmaker van Chelsea niet door de medische keuring geraakt zou zijn.

POLL: Zal Dolberg de verwachtingen inlossen bij Anderlecht?

Meest recent

'Anderlecht bereikt akkoord: thuishaven Futures gekend'

Voor Anderlecht dreigt het seizoen op een grote ontgoocheling uit te draaien. Nadat het de play-offs ...

7
7
'Bayern hakt knoop door over transfer Karetsas'

Na een topseizoen wacht KRC Genk in de zomer wellicht een helse klus om zijn kern bijeen te houden. ...

78
78
Union SG draait KRC Genk een loer: "Vervanger Vanhoutte"

Union SG sloeg de afgelopen jaren al stevig toe met koopjes. Bij RSC Anderlecht haalden ze Noah ...

139
139
KBVB haalt nogmaals uit: alweer bijltjesdag op de bond

Bij de KBVB is het ook een duiventil. Er viel nog maar eens een ontslagronde te noteren. ...

19
19
Vandenhaute flikt het: nieuwe patron naar Anderlecht

Wouter Vandenhaute heeft met de komst van Cedric Hatenboer een belangrijke slag geslagen voor ...

370
370
De Condé kondigt nu al twee uitgaande toptransfers aan

KRC Genk heeft een uitstekende kern, net als vorig seizoen. Toen haalde Wouter Vrancken er ...

332
332
Verhuurde spelers: spits scoort aan de lopende band

Dit seizoen spelen er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League in het buitenland. Bij ...

96
96
Anderlecht speurt rond: "Of ze interesse hebben?"

RSC Anderlecht gaat in de zomer voor de zoveelste keer de afgelopen jaren een grote schoonmaak ...

103
103
'Stoelendans bij Antwerp: Gheysens kiest nieuwe coach'

Antwerp verbaasde vriend en vijand door Jonas De Roeck vlak voor de play-offs te vervangen door ...

866
866
KRC Genk onthult concrete plannen met Penders & Karetsas

Terwijl coach Thorsten Fink en zijn troepen zich focussen op de titelrace blijven zijn bazen niet ...

189
189
Club Brugge heeft beet: goudhaantje tekent tot medio 2028

Club Brugge hoopt in de play-offs nog maar eens een inhaalrace tot een goed einde te brengen, ...

350
350
'Renovatiewerken Renard: Anderlecht houdt grote kuis'

Ondanks de trainerswissel werd Anderlecht zondag nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt door ...

502
502
'Overmars grandioos de mist in: Antwerp loopt miljoenen mis'

Na de zware 5-1 nederlaag tegen Union dreigt Antwerp slechts een bijrol te vertolken in de ...

425
425
Club Brugge bibbert: dubbele opdoffer uit ziekenboeg?

Club Brugge nam zondag vlot de maat van Anderlecht. Nochtans kon Nicky Hayen nog geen beroep doen op ...

641
641
'Vanhaezebrouck voorspelt straffe recordtransfer KRC Genk'

Met een vlotte 4-0 zege tegen AA Gent zette KRC Genk haar titelambities meteen nog eens kracht bij. ...

545
545
'Anderlecht wil peperduur toptarget Club Brugge kapen'

Club Brugge bleek afgelopen zondag nog maar eens een maatje te sterk voor Anderlecht. Toch hopen de ...

788
788
KRC Genk schrikt: 'Chelsea onthult Penders-verrassing’

Mike Penders maakte voor 20 miljoen euro de transfer van KRC Genk naar Chelsea, maar de 19-jarige ...

301
301
1 april: van STVV-parfum tot Kompany bondscoach en Talbi heeft spijt

Vandaag is het 1 april en dan is het altijd opletten geblazen. Verschillende media sturen foutieve ...

88
88
Rayane Bounida wint eerste prijs en roept straffe ambities

Rayane Bounida maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Ajax en de Belgische Marokkaan heeft die ...

54
54
‘Club Brugge ruikt jackpot: strijd barst volledig los’

Ardon Jashari is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder voor zes ...

312
312

Meer sportnieuws