Club Brugge komt zwaar bedrogen uit met Sylla-deal

door
Club Brugge komt zwaar bedrogen uit met Sylla-deal

Abakar Sylla genoot grote interesse vanuit bijna alle grote Europese competities, waarbij clubs als Ajax, Benfica, FC Barcelona, AS Monaco en RB Leipzig expliciet werden genoemd, maar uiteindelijk heeft de Ivoriaanse verdediger niet gekozen voor een Europese topclub, en vertrekt hij naar RC Strasbourg, de nummer 15 van de Ligue 1 van vorig seizoen. Op die manier blijft iedereen wel een beetje op zijn honger zitten, want de conclusie van Sylla's verhaal bij Club Brugge is dat zowel de speler als de club niet het maximale uit hun samenwerking hebben gehaald. Sylla had intrinsiek gezien veel meer te bieden dan hij uiteindelijk heeft laten zien, terwijl Club Brugge stiekem had gehoopt dat hun Ivoriaanse goudhaantje minstens evenveel zou opleveren als de transfer van Odilon Kossounou (30 miljoen euro naar Bayer Leverkusen).

Concrete interesse vanuit alle grote competities

Donderdag nam Abakar Sylla afscheid van zijn ploeggenoten bij Club Brugge en verliet hij het trainingskamp in Nederland. Het was de afgelopen weken steeds duidelijker geworden dat de Ivoriaanse verdediger deze zomer zou vertrekken. Volgens Het Laatste Nieuws heerste er concrete interesse vanuit bijna alle grote competities in de 20-jarige speler. Sylla stond op de radar van verschillende Europese topclubs, waaronder Ajax, Benfica, FC Barcelona, AS Monaco en RB Leipzig. Uiteindelijk vertrekt Sylla niet naar een Europese topclub, maar wel naar RC Strasbourg, de nummer 15 van de Ligue 1 van vorig seizoen. Maar op die manier blijft iedereen wel een beetje op zijn honger zitten.



Abakar Sylla zelf, die terecht de ambitie heeft om tot de absolute top van het voetbal te behoren. Zijn profiel is uniek: snel, krachtig, voetballend zeer goed, erg jong en bovendien linksvoetig. Door de combinatie van deze kwaliteiten is Sylla perfect in staat om ‘hoog’ te spelen in de verdediging. Hij voegt ook veel diepgang en verticaliteit toe aan zijn spel, wat soms risicovol kan lijken, maar dat is juist de speelstijl van Sylla en een teken van zijn onmiskenbare, maar nog ruwe talent. Al snel werden er vergelijkingen getrokken tussen Sylla en zijn landgenoot Odilon Kossounou. Kossounou kwam destijds op 18-jarige leeftijd bij Club Brugge en ontwikkelde zich vervolgens volledig op Jan Breydel, waarna hij voor een indrukwekkend bedrag van 30 miljoen euro werd verkocht aan Bayer Leverkusen.

Club Brugge verwacht(te) minstens 30 miljoen euro

Door zijn uitstekende prestaties in de historische Champions League campagne van Club Brugge vorig seizoen, schoot Abakar Sylla als een komeet richting de top. In zijn eerste wedstrijd in het Kampioenenbal tekende hij meteen voor de winning goal tegen Bayer Leverkusen en hij kreeg bovendien ook de titel van Man van de Match toegewezen. “Odilon Kossounou was 20 jaar toen Club hem voor 30 miljoen euro verkocht. Bij Sylla verwachten ze op zijn minst hetzelfde”, schreef Ludo Vandewalle in Het Nieuwsblad in de nasleep van die match. De Ivoriaan werd al snel de hemel ingeprezen en bijgevolg waren de verwachtingen erg hoog gespannen rond hem. En dit bracht uiteraard ook veel druk op zijn jonge schouders, iets waar Carl Hoefkens toen al voor waarschuwde.

Club Brugge kan testosteronbom niet intomen

Na zijn sterke start begin dit seizoen bevestigde Abakar Sylla daarna zijn grote kwaliteiten en talent, maar werden ook zijn gebreken duidelijker merkbaar. Zo toont hij zich soms erg emotioneel en opvliegend op het veld. Toen hij door Carl Hoefkens vroegtijdig naar de kant werd gehaald tegen FC Porto bijvoorbeeld. Of tijdens de match tegen KRC Genk, waar het licht van de Ivoriaan helemaal uit ging, zelfs tegen zijn ploegmaats. Sylla is een groot talent, maar wel eentje met te veel temperament. Het Laatste Nieuws schreef dat ze bij Club Brugge de handleiding van Sylla nog niet gevonden hebben. “Hoe kan Scott Parker zijn testosteronbom intomen?” vroeg de krant zich af.



Abakar Sylla moet dringend stappen zetten om de impulsieve (re)acties uit zijn spel te halen en ook om zijn emoties onder controle te leren houden. De temperamentvolle Ivoriaan pakte afgelopen seizoen in de Jupiler Pro League reeds zeven gele en drie rode kaarten, op slechts 20 wedstrijden. Sylla pakte in de vorige jaargang negen kaarten in totaal, en met dat aantal is hij een absolute veelpleger in de Belgische competitie. Siebe Van der Heyden (Union SG) slikte het meeste aantal kaarten in de Jupiler Pro League (13 kaarten), maar hij speelde in totaal wel 32 competitiewedstrijden, 12 matchen meer dan Sylla dus. Omgerekend per wedstrijd maakt Sylla 45% kans om een kaart te incasseren, terwijl dat gemiddelde veel lager ligt bij Van der Heyden (40%).

Onbevredigd gevoel bij Club Brugge en Sylla

De conclusie van Abakar Sylla's verhaal bij Club Brugge is dat zowel de speler als de club niet het maximale uit hun samenwerking hebben gehaald. Sylla had intrinsiek gezien veel meer te bieden dan hij uiteindelijk heeft laten zien, en wellicht had nog een extra jaar bij Club Brugge goed kunnen bijdragen aan zijn persoonlijke ontwikkeling. Hoewel Sylla vlagen heeft laten zien van zijn immense kwaliteiten en potentieel, vooral in de Champions League, slaagde hij er niet in om dit op een consistente basis te tonen.

Abakar Sylla had in de tweede seizoenshelft weliswaar met last aan de adductoren, waardoor hij minder vaak in actie kwam, maar het is zeer waarschijnlijk dat hij RC Strasbourg, het nummer 15 in de Ligue 1 in het afgelopen seizoen, niet in gedachten als volgende bestemming na zijn vertrek bij Club Brugge. Bij grotere clubs zoals Ajax, Benfica, FC Barcelona, AS Monaco en RB Leipzig stond hij namelijk ook op de verlanglijst. En ook Club Brugge zal met een onbevredigend gevoel achterblijven bij het vertrek van Sylla.



De West-Vlamingen hadden stiekem gehoopt dat hun Ivoriaans goudhaantje minstens evenveel zou opbrengen zoals de transfer van Odilon Kossounou (30 miljoen euro aan Bayer Leverkusen), maar in de plaats moeten Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe genoegen nemen met een vaste transfersom van ‘maar’ 20 miljoen euro plus mogelijke bonussen en een doorverkooppercentage. Dat blijft nog steeds een mooie transfersom, evenals een dikke winst op een aankoopprijs van 200 duizend euro, maar dat komt toch wel 10 miljoen euro lager uit dan de gedroomde richtprijs.

POLL: Hebben Club en Sylla het maximale gehaald uit hun samenwerking?

Meest recent

"Zonder mijn cocaïnegebruik had ik Gouden Bal gewonnen"

De Gouden Bal is de hoogste individuele bekroning die je kan krijgen als voetballer. Velen dromen ...

5
5
Union krijgt probleem niét opgelost: groot hiaat in de PO's

Union SG begint als verre outsider voor de titel aan de Champions’ Play-Offs. De Brusselaars ...

12
12
'Man City-mascotte mishandeld door eigen sterspeler'

Manchester City hoopt dat het seizoen wellicht héél snel voorbij is. Sportief is het ...

130
130
Charleroi ruikt miljoenen: "Veel mensen bellen me"

Bij Sporting Charleroi moeten ze de nodige uitgaande transfers doen tijdens de zomer- en ...

15
15
Coosemans aast op verrassende terugkeer RSCA'er

Bij RSC Anderlecht maken ze zich klaar voor de topper tegen Club Brugge. De vraag is welk middenveld ...

149
149
Beerschot aan zet: "Iedere wedstrijd winnen!"

D-day voor Beerschot. Zij moéten winnen van STVV als ze nog enige kans willen maken op het ...

28
28
Mazzu geeft toe: "Situatie is geëscaleerd met hem"

Didier Lamkel Zé zit in Kameroen en werkte daar in de fitness, althans zo deelde hij mee via ...

93
93
Bormans geeft toe: "Hij zal moeilijk te houden zijn"

Bij Union SG gaan ze in de zomer weer twee à drie sterkhouders de club zien verlaten. De ...

32
32
Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Zaterdagavond worden de Champions' Play-Offs op gang getrappen. Dat levert de Belgische voetballer ...

257
257
Nieuwe naam bij Duivels? "Aanpassingen in volgende selectie"

Rudi Garcia heeft zijn eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Er ligt voor hem nog ...

123
123
Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

RSC Anderlecht besloot vlak voor de start van de Play-Offs nog een trainerswissel door te voeren. ...

234
234
'Liverpool ziet Trent vertrekken: spectaculaire opvolger'

Liverpool FC stevent recht op de Engelse titel af. Voor Trent Alexander-Arnold wordt dat allicht ...

66
66
'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke periode. In de komende weken wil Blauw-Zwart zich ...

199
199
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Jashari, Kompany wil Anderlecht-poulain'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

514
514
OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

44
44
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

297
297
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

436
436
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

78
78
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

265
265
Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

279
279

Meer sportnieuws