'Nieuwste transfer niet zonder gevolgen bij Anderlecht'

door
'Nieuwste transfer niet zonder gevolgen bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht wordt momenteel de laatste hand gelegd aan de voorbereiding op de competitieopener tegen Union SG. Ondertussen blijft sportieve baas Jesper Fredberg zich roeren op de transfermarkt. Zo werd dinsdag de vierde zomeraanwinst aangekondigd bij Paars-Wit.

RSCA maakte via de officiële kanalen immers de komst van Justin Lonwijk bekend. De 23-jarige middenvelder stond al een tijdje op de radar bij Paars-Wit. Niet onlogisch: destijds werkte hij al nauw samen met Fredberg bij het Deense Viborg. Bovendien wou Lonwijk gezien het militaire conflict in Oekraïne vertrekken bij Dynamo Kiev. En dus kon Anderlecht hem uiteindelijk op uitleenbasis overnemen.

Interessante aankoopoptie

Nochtans liet Fredberg eerder al verstaan dat hij niet de grootste fan is van huurconstructies. Maar in de overeenkomst werd ook een aankoopoptie opgenomen, die zou zo'n 2.5 miljoen euro bedragen. Indien Lonwijk een goede beurt kan maken, heeft RSCA dus de kans om hem voor een relatief beperkte som definitief over te nemen. En als zijn komst toch tegenvalt, hoeft Paars-Wit komende zomer niet op zoek naar een oplossing.

Drukte op middenveld

De transfer van Lonwijk blijft wel niet zonder gevolgen. Zo wijst SudPresse erop dat de plekjes op het middenveld nu wel heel duur worden. Naast de kersverse aanwinst zijn er ook nog Majeed Ashimeru, Théo Leoni, Amadou Diawara, Kristian Arnstad en Marco Kana. Yari Verschaeren keert in januari nog terug en Fredberg zou nog naar een extra controleur zoeken. Het Waalse medium sluit dan ook niet uit dat tegen het einde van de mercato nog enkele middenvelders van de hand worden gedaan.

POLL: Anderlecht is momenteel versterkt tegenover vorig seizoen ...

Meest recent

Kompany schrikt even, Sané brengt redding voor Bayern

Bayer Leverkusen won gisteren en stond daardoor op drie punten van Bayern München. Vincent ...

22
22
Gullit waarschuwt grootmacht: "Dat zou een ramp zijn"

Ruud Gullit is een van de beste Nederlandse voetballers ooit. De voormalige middenvelder is nu nog ...

9
9
Alle ogen op Antwerp: waarom falen geen optie is

Royal Antwerp FC moet aan de bak. De club zit inzake sportieve resultaten al een jaar in een ...

142
142
"Zonder mijn cocaïnegebruik had ik Gouden Bal gewonnen"

De Gouden Bal is de hoogste individuele bekroning die je kan krijgen als voetballer. Velen dromen ...

57
57
Union krijgt probleem niét opgelost: groot hiaat in de PO's

Union SG begint als verre outsider voor de titel aan de Champions’ Play-Offs. De Brusselaars ...

30
30
'Man City-mascotte mishandeld door eigen sterspeler'

Manchester City hoopt dat het seizoen wellicht héél snel voorbij is. Sportief is het ...

220
220
Charleroi ruikt miljoenen: "Veel mensen bellen me"

Bij Sporting Charleroi moeten ze de nodige uitgaande transfers doen tijdens de zomer- en ...

30
30
Coosemans aast op verrassende terugkeer RSCA'er

Bij RSC Anderlecht maken ze zich klaar voor de topper tegen Club Brugge. De vraag is welk middenveld ...

281
281
Beerschot aan zet: "Iedere wedstrijd winnen!"

D-day voor Beerschot. Zij moéten winnen van STVV als ze nog enige kans willen maken op het ...

32
32
Mazzu geeft toe: "Situatie is geëscaleerd met hem"

Didier Lamkel Zé zit in Kameroen en werkte daar in de fitness, althans zo deelde hij mee via ...

122
122
Bormans geeft toe: "Hij zal moeilijk te houden zijn"

Bij Union SG gaan ze in de zomer weer twee à drie sterkhouders de club zien verlaten. De ...

40
40
Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Zaterdagavond worden de Champions' Play-Offs op gang getrappen. Dat levert de Belgische voetballer ...

314
314
Nieuwe naam bij Duivels? "Aanpassingen in volgende selectie"

Rudi Garcia heeft zijn eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Er ligt voor hem nog ...

181
181
Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

RSC Anderlecht besloot vlak voor de start van de Play-Offs nog een trainerswissel door te voeren. ...

269
269
'Liverpool ziet Trent vertrekken: spectaculaire opvolger'

Liverpool FC stevent recht op de Engelse titel af. Voor Trent Alexander-Arnold wordt dat allicht ...

78
78
'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke periode. In de komende weken wil Blauw-Zwart zich ...

242
242
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Jashari, Kompany wil Anderlecht-poulain'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

564
564
OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

50
50
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

318
318
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

473
473

Meer sportnieuws