Leegloop compleet: volgende vertrekker Union is een feit

door
Leegloop compleet: volgende vertrekker Union is een feit

Union SG zag al heel wat sterkhouders van vorig seizoen andere oorden opzoeken. Nu verliezen de Brusselaars nog maar eens een pion.


Union kondigt namelijk het vertrek aan van Senne Lynen. Zoals verwacht trekt de 24-jarige middenvelder naar het Duitse Werder Bremen. Het is niet duidelijk hoeveel Union precies vangt voor de speler, al maakte La Dernière Heure gewag van een som van 2 miljoen euro. "Merci en veel succes, Senne. Het Marienstadion zal voor altijd je thuis zijn", klinkt het op de clubwebstek. Werder kondigt tegelijkertijd de komst aan van Lynen.

Met zijn transfer zet Lynen de kroon op een mooie ontwikkeling. Hij kreeg het grootste deel van zijn jeugdopleiding bij Club Brugge, maar kon daar niet doorbreken. Via Telstar belandde hij in 2020 bij Union, dat toen nog in 1B speelde. Daar pendelde Lynen aanvankelijk tussen bank en basis, maar na de promotie leek hij een basisplaats beet te hebben.

Zware knieblessure

Tot in oktober 2021 het noodlot toesloeg: een zware knieblessure hield hem de rest van het seizoen aan de kant. Vorig seizoen wist de Belg echter zijn basisplaats te heroveren en in geen tijd deed hij het vertrek van Casper Nielsen vergeten. Met twee goals en zeven assists in 52 wedstrijden oogden zijn statistieken ook behoorlijk voor een defensieve middenvelder.

Leegloop

Ondanks de successen van in de voorbije jaargang, ontstond in de voorbije weken een heuse leegloop bij de Unionisten. Vlak na het seizoen werd verrassend genoeg afscheid genomen van coach Karel Geraerts. Vervolgens waren de spelers aan de beurt. Aanvoerder Teddy Teuma trok naar het Franse Stade Reims, terwijl Ismaël Kandouss naar AA Gent verkaste. Victor Boniface werd dan weer voor een recordbedrag aan Bayer Leverkusen verpatst. En Siebe Van der Heyden kreeg zijn gedroomde overstap naar La Liga (RCD Mallorca).

POLL: Mooie transfer?

Meest recent

"Club Brugge is zeker niet kansloos tegen Aston Villa"

Club Brugge lootte Aston Villa voor de achtste finales van de Champions League. De Engelse subtopper ...

26
26
Kompany: "Dat maakte ik ook mee bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De ploeg is op weg naar de landstitel ...

24
24
Welke tegenstanders Beerschot? Dom voorspelt deelnemers Play-Downs

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League komt steeds dichterbij en dus nadert ...

57
57
Club schrijft historie: "Beste Belgische prestatie in Europa deze eeuw"

Club Brugge zorgde deze week voor een erg straffe prestatie. Blauw-Zwart plaatste zich immers voor ...

151
151
Geurtje aan uitschakeling Union: "Onbegrijpelijk van de VAR"

In de Europa League moesten de twee Belgische deelnemers donderdagavond het Europese toneel ...

100
100
'Mokio schrijft sprookjesboek: Europese knaltransfer wenkt'

Terwijl de zogenaamde 'Gouden Generatie' op zijn laatste benen loopt, werken momenteel verschillende ...

50
50
'Jutgla naar topcompetitie: Club legt prijskaartje vast'

De uitstekende prestaties in de Champions League heeft voor Club Brugge ook een nadeel. Zo dreigt de ...

640
640
TRANSFERUURTJE: 'Droomtransfer Talbi, Bayern wil jonge Belg'

De wintermercato is achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

323
323
Huerta gooit doelen Anderlecht op tafel: “Unicum in JPL"

César Huerta werd afgelopen wintermercato binnengehaald. De Mexicaanse aanvaller heeft ...

277
277
Opvallende Antwerp-evolutie Vincent Janssen: “Nog 5 jaar”

Vincent Janssen begon als spits bij Royal Antwerp FC, maar inmiddels heeft hij al op elke positie ...

220
220
KAA Gent-publiekslieveling onthult toekomstplannen

Matisse Samoise heeft zijn contract verlengd bij KAA Gent. Het jeugdproduct van de Buffalo’s ...

82
82
Vader Talbi doet boekje open over KBVB: "Vraiment triste"

Chemsdine Talbi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Vooral in de Champions League ...

602
602
‘Recordbrekend bod van 350 miljoen (!) op Real Madrid-ster’

Vinicius Junior liep dan wel de Gouden Bal mis aan Rodri, de Braziliaan wordt gezien als ...

158
158
Seys denkt groots bij Club Brugge: "Misschien met een bonus..."

Club Brugge neemt het in de volgende ronde van de Champions League op tegen het Engelse Aston Villa. ...

304
304
Sadiki geeft dé reden voor vertrek bij Anderlecht

Noah Sadiki speelt zondag met Union SG op het veld van RSC Anderlecht. Dat blijft altijd een ...

266
266
Mazzu uit straffe ambitie: "Alles is mogelijk"

STVV pakte in het slot nog een oververdiend punt tegen KV Mechelen. De Kanaries schieten daar echter ...

144
144
Flames-bondscoach Gunnarsdottir: "Ik kan wel huilen"

De Red Flames stonden op het punt om een geweldige stunt te realiseren. Ze gingen minuut 90 in met ...

77
77
Nieuwe mokerslag KVM: "Als ik daar veel over zeg, komt het niet goed"

KV Mechelen heeft vrijdagavond wederom een zware tik gekregen. De Mechelaars gaven op eigen veld ...

206
206
Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer, zal Antwerp FC ook dit seizoen weer deelnemen aan Play-Off ...

618
618
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

591
591

Meer sportnieuws