Polen vrezen AA Gent-duo: "Zij zijn echt heel goed"

door
Polen vrezen AA Gent-duo:

AA Gent liet tot dusver nog geen steken vallen in het prille seizoen, maar woensdagavond wacht alweer een nieuwe uitdaging. Dan beginnen de Buffalo's aan hun tweede opdracht in de voorrondes van de Conferece League. Het Poolse Pogon Szczecin vormt daarbij de tegenstander van dienst.

In zijn eerste Europese tweeluik rekende Gent probleemloos af met het Slowaakse MSK Zilina. Met Pogon, vorig seizoen vierde in de Poolse Ekstraklasa, wacht evenwel een tegenstander van een iets groter kaliber. Al gelden de Oost-Vlamingen nog steeds als favoriet. Bij de Europese opponent is men dan ook op zijn hoede, niet in het minst voor twee bepaalde spelers.

Sterk spitsenduo

Zo waarschuwde sterkhouder Leonardo Koutris op zijn persbabbel voor het duo Gift Orban-Hugo Cuypers, zijn voormalige ploegmaat bij Olympiacos. "Hij doet het heel goed. Zowel Orban als Cuypers zijn heel sterk, maar de volledige ploeg is goed", wordt de Griekse back geciteerd bij Pickx Sports. "Ze spelen heel aanvallend, heel goed voetbal. Onze grootste focus zal moeten liggen bij onszelf, dat we geen simpele fouten maken. Een ploeg als Gent kan je daarvoor streng afstraffen."

Moeilijk in te schatten

Coach Jens Gustafsson vindt het op zijn beurt iets lastiger om de specifieke kwaliteiten van Gent in te schatten. Al vindt hij het wel een sterke tegenstander. "In Polen kennen we alle tegenstanders door en door, met Gent zal dat anders zijn. Uit onze analyse kennen we de kwaliteiten van het Gentse spel. Het is een ploeg met veel individuele kwaliteit, die op dit moment ook goed als team functioneert. Maar we hebben er nog niet tegen gespeeld, dus het blijft moeilijk om in te schatten."

POLL: Gent haalt de volgende voorronde ...

Meest recent

Club Brugge - Standard: dit zijn de basisploegen

Het is Super Sunday in de Jupiler Pro League met drie topaffiches. Om 13u30 ontvangt Club Brugge ...

20
20
Anderlecht krijgt ferme tegenslagen voor treffen met Union

RSC Anderlecht speelt om 18u30 de Brusselse derby in eigen huis tegen Union SG. Een belangrijk duel, ...

127
127
Ruben Van Gucht zorgt voor absolute shock in zaak Eddy Snelders

De zaak rond Eddy Snelders komt binnenkort in een stroomversnelling met een spraakmakend proces. In ...

69
69
TRANSFERUURTJE: Mokio grof wild, Jutgla kan Club verlaten

De wintermercato is achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

125
125
Deman zucht na Antwerp-deceptie: “Da’s het verschil…”

Royal Antwerp FC is nog niet 100% zeker van de Champions Play-Offs. The Great Old gaf een zege in de ...

68
68
‘Verrassende knaltransfer De Bruyne in stroomversnelling’

Waar ligt de toekomst van Kevin De Bruyne. Zijn verhaal bij Manchester City lijkt geschreven. Het ...

124
124
Promise David deelt fikse waarschuwing aan Anderlecht uit

Zondag staat de Brusselse derby tussen Union SG en RSC Anderlecht op het programma. Beide clubs ...

86
86
Belangrijke Club Brugge-pion gewild: "Minstens 5 aanbiedingen"

Club Brugge kende de afgelopen jaren een grote opmars in verband met jeugdwerking. Een groot deel is ...

186
186
Frustratie loopt hoog op bij Odoi: “Heeft Antwerp nagelaten”

Royal Antwerp FC gaf in het absolute slot nog twee punten weg tegen Oud-Heverlee Leuven. The Great ...

83
83
Courtois spreekt duidelijke taal over terugkeer Rode Duivels

Thibaut Courtois lag in de clinch met Domenico Tedesco en zei niet meer uit te komen voor de Rode ...

360
360
Marmoush bijna actief in België: "Had geen enkele zin"

Omar Marmoush is zeer goed begonnen aan zijn tijdperk bij Manchester City. De Egyptische aanvaller ...

61
61
Benson na zware periode terug met héérlijke treffer

Het is al een tijdje stil rondom Manuel Benson. De flankaanvaller, ondertussen international van ...

23
23
OH Leuven in de wolken: "Dit is verdiend"

Royal Antwerp FC blijft matige resultaten voorleggen. Tegen OH Leuven speelden ze alsnog 2-2 gelijk. ...

66
66
Hommeles tussen Anderlecht-bestuur en fans: actie op komst

RSC Anderlecht strafte een deel van zijn eigen aanhang naar aanleiding van de rellen tegen ...

498
498
'Anderlecht neemt transferbeslissing over Angulo'

We haalden het na de transfer van Francis Amuzu aan: Nilson Angulo krijgt een (laatste?) kans om ...

401
401
STVV verklapt: “Spraken in de zomer met Union SG”

Bij STVV haalden ze in de wintermercato stevig uit. Met Didier Lamkel Zé en Loïc ...

91
91
Anderlecht lacht tanden bloot: Europa zorgt voor onverwachte extra

Bij RSC Anderlecht ligt de Europese campagne achter de rug. Met de vele blessures zullen ze dat niet ...

814
814
Club Brugge maakt ambities… van Marc Coucke waar

Club Brugge heeft voor de tweede keer in drie jaar tijd de achtste finales van de Champions League ...

1233
1233
MLS wordt steeds ‘Belgischer’: Lionel Messi en de rest

De Major League Soccer opent dit weekend weer de debatten. Het is uiteraard uitkijken naar het feit ...

50
50
Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

202
202

Meer sportnieuws