Antwerp wil knallen met spectaculaire transfer van formaat

door
Antwerp wil knallen met spectaculaire transfer van formaat

Nadat de transfer van Calvin Stengs, die als topprioriteit gold voor Antwerp FC deze zomer, niet tot stand kwam, schakelt Marc Overmars door naar andere interessante opties. Een van deze alternatieven is naar verluidt Krépin Diatta, voorheen een steunpilaar bij Club Brugge. In de winterse transferperiode van 2021 maakte Diatta een spectaculaire transfer naar AS Monaco voor bijna 20 miljoen euro, waarmee hij de derde duurste transfer was in die transferperiode, maar inmiddels is zijn krediet in het Prinsdom aanzienlijk afgenomen.

Van Bommel schreeuwt om versterking

Marc Degryse sprak onlangs Marc Overmars aan in zijn wekelijkse analyse voor Het Laatste Nieuws. “Mark van Bommel schreeuwt om versterking”, verkondigde de analist. Degryse wees erop dat dat het elftal van Antwerp FC kwaliteit mist en dat er een kwaliteitsinjectie nodig is om de groepsfase van de Champions League te bereiken. Het Nieuwsblad weet alvast dat Overmars alleszins in allerijl nog probeert om de ploeg te versterken. En daarbij zou Krépin Diatta van AS Monaco volgens Afrikaanse bronnen het nieuwste target zijn



AS Monaco is bereid om hun aanvaller te laten vertrekken, weliswaar mits een bod van minstens 10 miljoen euro. Met dit aanzienlijk bedrag zou Antwerp FC al voor de tweede keer in de huidige zomermercato hun transferrecord breken, dat momenteel op naam staat van George Ilenikhena (6 miljoen euro). Diatta wordt gezien als een alternatief voor Calvin Stengs, die deze zomer dé transferprioriteit was van Marc Overmars, maar een verhuis naar Feyenoord verkoos boven een definitieve transfer naar de Great Old.

‘Marc Netto’ moet miljoenen reduceren

Marc Overmars bewees in het dossier van Calvin Stengs dat hij bereid is om ver te gaan om de gewenste versterking te halen. Eind juli bereikte hij een akkoord met OGC Nice voor een definitieve transfer van de Nederlandse aanvaller, ter waarde van 6 miljoen euro, met bonussen en een aanzienlijk doorverkooppercentage. Antwerp had zelfs een extra financiële inspanning geleverd om Stengs te overtuigen om bij de club te tekenen, en er lag een vierjarig contract voor hem klaar. Maar 10 miljoen euro (voor Krépin Diatta) is natuurlijk van een andere grootteorde dan 6 miljoen euro met bonussen.



Marc Overmars zal zijn reputatie als ‘Marc Netto’ dus alle eer moeten aandoen om de vraagprijs van 10 miljoen euro van AS Monaco voor Krépin Diatta met enkele miljoenen te reduceren. In Nederland is Overmars berucht om zijn krenterigheid als het over zijn eigen portefeuille gaat of over de clubfinanciën. Het doel van Overmars bij Antwerp is trouwens om de club zelfbedruipend te maken, waardoor de Great Old niet langer afhankelijk is van de aanzienlijke investeringen van voorzitter Paul Gheysens. De Nederlander streeft ernaar om de club snel financieel zelfvoorzienend te maken.

Dure en spectaculaire wintertransfer in 2021

Krépin Diatta is natuurlijk geen onbekende speler in België, aangezien de Senegalees eerder al drie jaar lang onder contract stond bij Club Brugge. In die periode was Diatta een gevreesde opponent voor menig Belgische defensie door zijn grote dribbelvaardigheden, doelgerichtheid, uitstekende balbehandeling, ruim repertoire van schijnbewegingen, explosiviteit, fake passes, en kansencreatie voor zijn ploegmaats. Daarnaast hield hij een grote werkethiek aan, was hij nooit schuw om verdedigend werk op te knappen, en toonde hij zich ook bereid om druk te zetten op de tegenpartij.

In zijn topperiode bij Club Brugge swingde Krépin Diatta zij aan zij met Noa Lang, Bas Dost en Charles De Ketelaere. Zijn prestaties trokken toen de aandacht van verschillende Europese topclubs en in januari 2021 maakte AS Monaco bijna 20 miljoen euro over om hem aan te kopen, met daarbovenop een percentage op een toekomstige doorverkoop. Met deze transferprijs stond Diatta, na Sébastien Haller (naar Ajax voor 22,5 miljoen euro) en Amad Diallo (naar Manchester United voor 21 miljoen), op de derde plaats van duurste wintertransfers in heel Europa in 2021.



Die hoge transferprijs leidde tot veel discussie, want velen vonden dat bedrag veel te laag volgens de grote verdiensten van Krépin Diatta bij Club Brugge. Ludo Vandewalle counterde die stelling met enkele rake argumenten. Hij vond Diatta een goede speler, maar de chef voetbal van Het Nieuwsblad stelde dat de Senegalees in de geschiedenisboeken van Club Brugge - behalve door de spectaculaire verkoopprijs - geen hoofdrol zal krijgen. Vandewalle verwees naar een te beperkte rol in Europa en dat hij in referenda zoals de Gouden Schoen en Profvoetballer van het Jaar nooit meedeed voor de prijzen.

Krediet Diatta raakt op bij AS Monaco

Paul Mitchell, destijds sportief manager van AS Monaco, was verheugd toen hij Krépin Diatta naar het Prinsdom kon halen. “Met zijn dynamiek, afwerking, maar ook zijn veelzijdigheid en internationale ervaring ondanks zijn jonge leeftijd, heeft Krépin veel troeven die hem in staat zullen stellen om te integreren in de moderne speelstijl die door Niko (Kovac, red.) wordt ontwikkeld.” Desondanks is het verhaal tussen Diatta en Monaco geen onverdeeld succes gebleken. In zijn eerste halve seizoen was Diatta invaller, terwijl hij in het tweede hij zijn kruisbanden scheurde. Vorig seizoen was Diatta eindelijk basisspeler, maar vielen zijn prestaties - net zoals die van de ploeg - tegen.

Vorig seizoen was Krépin Diatta een basisspeler in het elftal van Philippe Clement, maar die beslissing kreeg veel externe kritiek. Er ontstonden zelfs vermoedens van vriendjespolitiek in sommige media, vanwege de eerder succesvolle samenwerking van Diatta en Clement bij Club Brugge. Dat gerucht werd echter weerlegd omdat Diatta en Clement clashten na de 0-4 vernedering tegen Montpellier OSC. De coach verweet hem niet genoeg mee te verdedigen, waarna Diatta hem straal negeerde. Deze situatie leidde tot grote ergernis bij Clement en veroorzaakte een spanning tussen hen. Volgens L'Equipe moesten de twee zelfs gescheiden worden om te voorkomen dat de situatie zou ontaarden.



Een maand later, aan het einde van het vorige seizoen, uitte Krépin Diatta openlijk kritiek op de houding en het gedrag van zijn medespelers. Dit gebeurde op de achtergrond van een teleurstellend seizoenseinde voor AS Monaco, waarin de ploeg een zorgwekkende slotreeks van 4 punten uit 21 behaalde, en maar liefst 5 nederlagen in 7 wedstrijden leed. Deze tegenvallende prestaties resulteerden uiteindelijk in het ontslag van Philippe Clement als hoofdcoach, terwijl ook het krediet van Diatta ondertussen aanzienlijk afgenomen is.

POLL: Past Diatta bij Antwerp?

Meest recent

'Droomtransfer Svilar: Engelse grootmachten melden zich'

Er was de voorbije weken veel te doen over potentiële Rode Duivels met een dubbele ...

0
0
Union toch nog kampioen? Blessin oordeelt

De algemene verwachting is dat de titelstrijd de komende weken een duel zal worden tussen KRC Genk ...

20
20
Croonen geeft zijn mening over titelkansen Genk

De Champions' Play-Off wordt dit weekend afgetrapt en dat betekent dat we binnen maximum tien ...

40
40
'Hasi neemt pion KV Mechelen mee naar Anderlecht'

Bij Anderlecht besloten ze om het voor de start van de play-offs nog maar eens over een andere boeg ...

119
119
De Witte viseert één figuur na afvoeren play-offs

Vanaf het seizoen 2026/27 keert de Jupiler Pro League terug naar een klassieke competitie met ...

100
100
‘Schokeffect Club Brugge: publiekslieveling naar exit?’

Bij Club Brugge dreigt een verrassing: jeugdproduct Kyriani Sabbe, geliefd bij de fans, lijkt geen ...

258
258
Gemiste kans op PO1: "Met de zwakte van Gent en Antwerp..."

Voor de eerste keer in enkele jaren valt er geen verrassing te noteren in de Champions' Play-Off. ...

41
41
'Zinho Vanheusden moet nieuw drama vrezen'

KV Mechelen begint zaterdagavond aan zijn opdracht in de Europe Play-Off met een trip naar Sclessin. ...

178
178
Hasi grijpt in: toptalent traint mee, verrassende basispion?

De play-offs van de Jupiler Pro League trekken zich dit weekend op gang. Het is zondag vooral ...

416
416
Nieuw JPL-format: Croonen slaat terug na harde kritiek

Eind februari besliste de Pro League om vanaf het seizoen 2026/27 het format in de Jupiler Pro ...

237
237
'Fink plots grof wild: Genk voorkomt bliksemvertrek'

KRC Genk gaat vanaf komend weekend in de Champions' Play-Offs op zoek naar de vijfde landstitel uit ...

179
179
Barcelona alleen koploper na emotionele inhaalmatch

De interlands zijn nog maar net achter de rug, of het clubvoetbal barst alweer in alle hevigheid ...

106
106
Teklak doet titelvoorspelling: "Zij worden kampioen"

De titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend helemaal los. Door het huidige format ...

626
626
'Radicale beslissing Real: toekomst Courtois bepaald'

Real Madrid zet aanstaande zaterdag de laatste rechte lijn van het seizoen in met een thuiswedstrijd ...

366
366
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen op komst'

Mede door de enorme inkomsten uit de Champions League, is Club Brugge op financieel vlak bezig aan ...

673
673
Balette: "Genk of Club? Gun hun de titel om twee redenen"

In de voorbije dagen waren de nationale ploegen aan zet, inmiddels ligt de focus weer op volledig op ...

305
305
Anderlecht krijgt gigantische opsteker voor clash in Brugge

RSC Anderlecht staat voor een loodzware start van de Champions' Play-Offs. Als eerste opdracht ...

537
537
'Barça opent transferoffensief met LaLiga-uitblinker'

FC Barcelona is bezig aan een sterk seizoen en blijft goed in de running om met drie grote prijzen ...

108
108
Waalse analisten pakken één Duivel aan: "Compleet onzichtbaar"

Het eerste interland-blok onder nieuwe bondscoach Rudi Garcia zit erop. Voor een aantal Rode Duivels ...

470
470
Verrassing in Europe Play-Offs? "Zoveel mogelijk winnen"

Vrijdagavond worden de Europe Play-Offs op gang getrapt. Oud-Heverlee Leuven speelt dan de gastheer ...

51
51

Meer sportnieuws