'Xavi geeft groen licht: last-minute transfershock Barça'

door
'Xavi geeft groen licht: last-minute transfershock Barça'

FC Barcelona hoopt dit seizoen eindelijk nog eens een goede campagne neer te zetten Champions League en dus wordt de selectie van coach Xavi Hernandez voorzien van extra versterking. Maar de financiële middelen bij de Catalanen blijven erg beperkt. Desondanks zou de Spaanse kampioen in het slot van de mercato nog stevig toeslaan.

Zoals geweten kampt Barça met een gigantische schuldenberg, wat uiteraard een invloed heeft op de beschikbare transfermiddelen. Een jaartje geleden werden dan ook allerlei boekhoudkundige trucs, de zogenaamde 'financiële hefbomen', aangewend om het nodige budget te bekomen. Zo werden allerlei toekomstige inkomsten, zoals televisiegelden en commerciële rechten, van de hand gedaan.

Cancelo op komst

Maar die inkomsten waren slechts eenmalig en dus is het budget deze zomer beperkt. Barcelona moest bijgevolg 'creatief' te werk gaan bij het aanwerven van nieuwe spelers. Zo werden Ilkay Gündogan en Iñigo Martinez transfervrij op de kop getikt, Oriol Romeu kwam dan weer voor een uiterst beperkt bedrag over van Girona. En ook voor zijn vierde zomeraanwinst heeft Barça een oplossing gevonden.

Door de verkoop van onder meer Dembélé (PSG) en Franck Kessié (Al-Ahli) werd immers voldoende salarisbudget vrij gemaakt om nieuwe spelers op huurbasis aan te trekken. En daarvoor gingen de Catalanen aankloppen bij Manchester City. Zo werd het vizier gericht op Joao Cancelo. De verwachting is dat de komst van de vleugelback eerstdaags wordt afgerond. Maar daar blijft het niet bij.

Nieuwe deal met Atlético

Zo zou Barça nog een Portugese international in het vizier hebben: Joao Félix. Na een korte uitleenbeurt aan Chelsea FC, is de 23-jarige aanvaller momenteel terug bij Atlético Madrid. Maar daar wil hij ondanks een lopend contract tot 2027 vertrekken. En Los Rojiblancos zouden niet weigerachtig staan tegenover een transfer. Volgens Jijantes zou Xavi inmiddels ook het licht op groen hebben gezet voor de komst van Félix naar Catalonië. Er zou dan ook onderhandeld worden over een uitleenbeurt, al dan niet met aankoopoptie.

POLL: Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Waanzinnige bekerstunt in Duitsland, PSG ontsnapt

Belgische clubs mogen deze week rusten, maar in heel wat andere Europese landen staat er ...

2
2
Gedroomde comeback Arsenal, Sels klopt ook Man Utd

Omdat er vorig weekend in de FA Cup gespeeld werd, wordt er in de Premier League tijdens deze ...

7
7
'Salah heeft knoop doorgehakt: nieuwe club bekend'

Op zijn 32ste zit Mohamed Salah in de vorm van zijn leven, maar het lijkt er alsmaar meer op dat de ...

26
26
'Nieuwe wending: overname Standard opgeschort'

Standard gaat in de play-offs nog op zoek naar een mogelijk ticket, wat toch een mirakel zou zijn ...

102
102
'Anderlecht bereikt akkoord: thuishaven Futures gekend'

Voor Anderlecht dreigt het seizoen op een grote ontgoocheling uit te draaien. Nadat het de play-offs ...

213
213
'Bayern hakt knoop door over transfer Karetsas'

Na een topseizoen wacht KRC Genk in de zomer wellicht een helse klus om zijn kern bijeen te houden. ...

278
278
Union SG draait KRC Genk een loer: "Vervanger Vanhoutte"

Union SG sloeg de afgelopen jaren al stevig toe met koopjes. Bij RSC Anderlecht haalden ze Noah ...

217
217
KBVB haalt nogmaals uit: alweer bijltjesdag op de bond

Bij de KBVB is het ook een duiventil. Er viel nog maar eens een ontslagronde te noteren. ...

25
25
Vandenhaute flikt het: nieuwe patron naar Anderlecht

Wouter Vandenhaute heeft met de komst van Cedric Hatenboer een belangrijke slag geslagen voor ...

473
473
De Condé kondigt nu al twee uitgaande toptransfers aan

KRC Genk heeft een uitstekende kern, net als vorig seizoen. Toen haalde Wouter Vrancken er ...

455
455
Verhuurde spelers: spits scoort aan de lopende band

Dit seizoen spelen er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League in het buitenland. Bij ...

118
118
Anderlecht speurt rond: "Of ze interesse hebben?"

RSC Anderlecht gaat in de zomer voor de zoveelste keer de afgelopen jaren een grote schoonmaak ...

124
124
'Stoelendans bij Antwerp: Gheysens kiest nieuwe coach'

Antwerp verbaasde vriend en vijand door Jonas De Roeck vlak voor de play-offs te vervangen door ...

1133
1133
KRC Genk onthult concrete plannen met Penders & Karetsas

Terwijl coach Thorsten Fink en zijn troepen zich focussen op de titelrace blijven zijn bazen niet ...

217
217
Club Brugge heeft beet: goudhaantje tekent tot medio 2028

Club Brugge hoopt in de play-offs nog maar eens een inhaalrace tot een goed einde te brengen, ...

397
397
'Renovatiewerken Renard: Anderlecht houdt grote kuis'

Ondanks de trainerswissel werd Anderlecht zondag nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt door ...

565
565
'Overmars grandioos de mist in: Antwerp loopt miljoenen mis'

Na de zware 5-1 nederlaag tegen Union dreigt Antwerp slechts een bijrol te vertolken in de ...

487
487
Club Brugge bibbert: dubbele opdoffer uit ziekenboeg?

Club Brugge nam zondag vlot de maat van Anderlecht. Nochtans kon Nicky Hayen nog geen beroep doen op ...

737
737
'Vanhaezebrouck voorspelt straffe recordtransfer KRC Genk'

Met een vlotte 4-0 zege tegen AA Gent zette KRC Genk haar titelambities meteen nog eens kracht bij. ...

641
641
'Anderlecht wil peperduur toptarget Club Brugge kapen'

Club Brugge bleek afgelopen zondag nog maar eens een maatje te sterk voor Anderlecht. Toch hopen de ...

846
846

Meer sportnieuws