Vanhaezebrouck spreekt zich uit na nieuwe flater Roef

door
Vanhaezebrouck spreekt zich uit na nieuwe flater Roef

AA Gent heeft zich donderdagavond zoals verwacht geplaatste voor de groepsfase van de Conference League. De Buffalo's wisten namelijk hun terugwedstrijd tegen APOEL Nicosia al winnend af te sluiten. Davy Roef zorgde in de absolute slotfase wel nog voor een minpuntje.

Na de 2-0-zege in de heenmatch zakte Genk vanuit een comfortabele positie naar Cyprus af. En ook tijdens de renturn was er geen vuiltje aan de lucht. Halfweg de eerste helft konden de Buffalo's opnieuw op voorsprong komen. De VAR nam weliswaar zijn tijd om de fase grondig te reviseren, maar de treffer van Matisse Samoise werd terecht goedgekeurd.

Pijnlijke slipper Roef

LEES OOK Toch ‘Hein Vanhaezebrouck’ bij KAA Gent: “Heel dankbaar”

Na de pauze werd een doelpunt van Gift Orban wél afgekeurd wegens buitenspel. Maar uiteindelijk was het Tarik Tissoudali die de partij dan toch in een beslissende plooi legde. De nul houden lukte echter niet voor Genk. Roef liet een voorzet op klungelige wijze uit zijn handen glippen en zorgde zo voor een pijnlijke owngoal.

Niet de eerste keer dat de Europese nummer één van Gent zo in de fout gaat. Toch nam coach Hein Vanhaezebrouck het op voor zijn sluitstuk. "Dat is vooral jammer voor hem", reageerde de trainer bij Sporza. "Zulke zaken moet je snel vergeten. Hij speelde een goeie match, in de eerste helft voorkwam hij enkele kansen en hij heeft zijn taken perfect uitgevoerd. En op Mechelen heeft Davy ons onlangs gered."

Drie op een rij

LEES OOK Genk stuurt schokgolf door België: Club Brugge onttroond

Ondanks de flater van Roef, kwam de kwalificatie niet meer in gevaar. En dus mag Gent voor het derde jaar op rij het hoofdtoernooi van de Conference League in. "Iedereen verwacht dat je Europa haalt. Het gaat ons misschien punten kosten in de competitie, maar we moeten ervoor zorgen dat we de top 6 halen en daarin een rol van betekenis spelen", blikte Vanhaezebrouck alvast vooruit.

POLL: Nardi moet ook in Europa de nummer één worden ...

Meest recent

‘Carlo Ancelotti in vieze papieren: vier jaar gevangenis'

Carlo Ancelotti staat momenteel onder contract bij Real Madrid. De Italiaanse oefenmeester zit ...

4
4
Lavia ferm in opspraak: “Er komen vragen na blessures”

Roméo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten, maar het ...

14
14
Hasi haalt strenge hand bij Anderlecht boven: “Écht nodig!”

Besnik Hasi werd bij RSC Anderlecht aangesteld als de vervanger van David Hubert. Vlak voor de ...

69
69
Frank Boeckx zet Ritchie De Laet stevig voor het blok

Ritchie De Laet stopte vorig seizoen met voetballen. De verdediger beëindigde zijn ...

21
21
Guardiola doet pijnlijke uitspraken over De Bruyne

Kevin De Bruyne is dit seizoen volledig naar de achtergrond verdwenen bij Manchester City. Pep ...

73
73
Recordtransfer voor Antwerp-goalie Senne Lammens?

Senne Lammens werd bij Royal Antwerp FC de opvolger van Jean Butez. De Fransman had de dubbel bij ...

147
147
‘Gigantische wending in verkrachtingszaak Dani Alves’

Daniel Alves werd veroordeeld voor verkrachting en seksueel misbruik. Op 31 december 2022 zou hij ...

59
59
Vertonghen plots out voor Club Brugge, uitsluitsel Dolberg

RSC Anderlecht begint de Champions Play-Offs tegen landskampioen Club Brugge. Paars-Wit heeft met ...

375
375
Vanderbiest oordeelt over Europese kansen KV Mechelen

Terwijl er in de Champions' en Relegation Play-Offs voor de knikkers gespeeld wordt, zal het er de ...

103
103
Ancelotti komt met nieuws over blessure Courtois

De comeback van Thibaut Courtois bij de Rode Duivels werd niet meteen wat hij ervan gedroomd had. ...

27
27
De Coninck: "Daarom heb ik voorbehoud bij titel Genk"

Het is money time in de Jupiler Pro League, met komend weekend de start van de play-offs. Daarmee ...

147
147
'Fikse opsteker Anderlecht: sterkhouder toch nog in actie'

Anderlecht hoopt in de komende weken alsnog de top drie van het klassement binnen te breken en de ...

92
92
Storck gelooft in redding Kortrijk: "We zijn terug"

Komend weekend wordt er ook afgetrapt in de Relegation Play-Off, waarin het voor de vier deelnemers ...

66
66
'Anderlecht krijgt belangrijk nieuws over schorsing Hasi'

Zondag begint Anderlecht aan zijn opdracht in de Champions' Play-Off, waarin het meteen op bezoek ...

430
430
TRANSFERUURTJE: 'Wending rond Courtois, Club kan cashen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

196
196
‘Monstertransfer Virgil Van Dijk shockeert Liverpool’

Liverpool is dit seizoen op weg om de Premier League binnen te halen. De manschappen van Arne Slot ...

113
113
Luc Devroe trekt naar Club Brugge: “Dat stimuleert meer...”

Luc Devroe heeft een verleden bij Club Brugge én Anderlecht. De rivalen staan tegenover ...

475
475
‘Opvallend: Charleroi-bestuur plant plots crisisvergadering'

Sporting Charleroi koos ervoor om de supportersgroepen ‘Storm Ultras 2001’ en ...

115
115
Waanzin: 'PSG plukt Barça-ster voor 100 miljoen weg'

Frenkie de Jong kende een woelige periode bij FC Barcelona, maar toch staat de Nederlandse ...

348
348
De Laet boekt enorm succes ná Antwerp: “Niet gedacht”

Master of Madness is ten einde en het spectaculaire voetbaltornooi kent een eerste winnaar. Racing ...

221
221

Meer sportnieuws