Antwerp FC komt zwaar bedrogen uit combo-transferdeal

door
Antwerp FC komt zwaar bedrogen uit combo-transferdeal

Hoewel Antwerp FC financieel gezien als winnaar uit de combo-transferdeal van Gaston Avila en Owen Wijndal met Ajax komt, hebben de Amsterdammers op sportief vlak het meest geprofiteerd.

Wijndal was namelijk al geruime tijd overbodig bij Ajax, terwijl Avila de beoogde titularis moet worden in het Ajax-team. In ruil voor Avila krijgt Antwerp de derde of zelfs vierde keuze op de linksbackpositie in de pikorde van Ajax.

Wijndal uit de gratie bij Ajax

LEES OOK 'Antwerp bibbert en beeft: vier sterkhouders richting exit'

Door de lucratieve verkoop van Gaston Avila aan Ajax, was Antwerp FC aan het einde van de zomermercato dringend op zoek naar een nieuwe linksback. Marc Overmars zag zijn kans schoon om een goede deal te sluiten bij Ajax, gezien de overbezetting aan linksbacks in Amsterdam.

Naast Avila kon Ajax-coach Maurice Steijn tot voor kort ook nog beschikken over Borna Sosa (deze zomer overgekomen van VfB Stuttgart), Owen Wijndal en de jonge Anass Salah-Eddine.

LEES OOK Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Door de toenemende concurrentie op de positie van linksback bij Ajax werden Wijndal en vooral Salah-Eddine getipt om de club te verlaten. De Amsterdammers hoopten om Wijndal terug te brengen naar het niveau dat hij eerder bij AZ Alkmaar had laten zien, wat betekende dat een (tijdelijk) vertrek van Salah-Eddine des te waarschijnlijker leek.

Maar omdat Wijndal absoluut niet in de plannen van coach Steijn voorkwam, werd de 23-jarige Oranje-international uiteindelijk verhuurd aan Antwerp FC voor de rest van het seizoen.

Wijndal struggelt: “Er moet een schepje bovenop”

Maurice Steijn heeft tijdens de voorbereiding op het seizoen weinig positiefs gezegd over Owen Wijndal, en hij uitte zich eerder ontevreden, of op zijn best gematigd tevreden. De linksback bevindt zich al geruime tijd in een vormcrisis en hij heeft die dip duidelijk nog niet overwonnen.

“Er moet een schepje bovenop. Het moet beter”, zei de coach destijds over de kwaliteit van zijn twee linksbacks Wijndal en Anass Salah-Eddine, die beiden in de voorbereiding er een trend van maakten om persoonlijke fouten te plegen.

Nochtans heeft de coach grote inspanningen geleverd in het voorbije tussenseizoen om Wijndal terug op zijn beste niveau te brengen. “Ik heb bij Ajax nog niet de Wijndal van AZ en het Nederlands elftal gezien”, zei Steijn.

“Dat kan de druk zijn bij een grotere club, of het prijskaartje dat om zijn nek hangt (Ajax betaalde vorig jaar 10 miljoen euro aan AZ, red.). Soms struggelen die gasten en dan moeten wij ze helpen.”

AD: “Geen tactische hoogvlieger”

Bij Ajax werd Owen Wijndal vooral een vermeend gebrek aan voetbalintelligentie verweten. Volgens Algemeen Dagblad mist de technische staf vooral tactisch inzicht bij de linksback.

Dit bleek niet toevallig, aangezien zowel Maurice Steijn, als zijn voorgangers John Heitinga en Alfred Schreuder besloten om Wijndal te passeren. Het Parool beschreef Wijndal als “geen tactische hoogvlieger”, waarbij de 23-jarige moeite had om oplossingen te vinden en ruimte te creëren.

Hoewel Antwerp FC financieel gezien als winnaar uit de verkoop van Gaston Avila en de huurdeal met Wijndal komt, heeft Ajax sportief gezien het meest geprofiteerd.

Beide linksbacks hebben een sterke passie, een winnaarsmentaliteit en power gemeen, terwijl Wijndal zich onderscheidt door zijn snelheid en aanvallende instelling in vergelijking met Avila.

“De Argentijn is wel onverbiddelijk en keihard in de duels. Hard. Op de grens van het toelaatbare en soms eroverheen. Dat is wel wat Wijndal en Salah-Eddine missen”, stelde Het Parool vast.

De (zelfverklaarde) beste linksback van Nederland

Mark van Bommel heeft hoge verwachtingen van Owen Wijndal bij Antwerp FC en hoopt dat hij weer zijn topniveau kan bereiken, zoals hij eerder deed bij AZ Alkmaar.

Tijdens zijn tijd in Alkmaar maakte hij indruk met zijn verschroeiende rushes, drive en power. De Volkskrant omschreef hem in die periode als “de optelsom van branie en kwaliteit.” In een interview met Voetbal International had Wijndal zichzelf destijds als “de beste linksback van Nederland” bestempeld. 

Wijndal stond ook bekend om zijn enorme motor en energieke speelstijl. Op papier zijn dit kwaliteiten waarmee hij snel de harten van de Antwerp-fans kan veroveren, en ook Marc Overmars gelooft in zijn potentieel.

De directeur voetbalzaken van Antwerp FC was al eerder onder de indruk van de kwaliteiten van de linksback en omschreef hem destijds als “een goede” speler voor Ajax. Wijndal heeft eerder ook al zijn waardering uitgesproken voor Overmars: “Wanneer iemand als Marc Overmars zegt dat je een goede speler bent, dan is dat bijzonder.”

POLL: Wijndal zal knallen bij Antwerp

Meest recent

Ezekiel (ex-RSCA en Standard) met héél verrassende transfer

Er was een tijd dat Ezekiel Imoh een groot talent was op de Belgische velden. Maar zijn ...

1
1
'Fabrizio Romano maakt volgende coach Real Madrid bekend'

Real Madrid kent een heel wisselvallig seizoen. Er waren bijzonder pijnlijke nederlagen tegen FC ...

21
21
Romelu Lukaku doorgelicht: wàànzinnige tussenbalans

Romelu Lukaku is een fenomeen. De Belgische spits scoorde tegen AC Milan zijn 400ste goal uit zijn ...

29
29
Wijnants: "Hij is de beste spits in België"

Tolu Arokodare was vorig jaar inzake rendement een steengoede spits bij KRC Genk, wat onze redactie ...

128
128
Lukaku verrast met uitspraken, hoofdpijn voor Conte

Napoli won de Serie A-topper tegen AC Milan met 2-1 van AC Milan. Romelu Lukaku was belangrijk met ...

56
56
Noa Lang gaat door het lint en maakt ploegmakkers af

PSV ging afgelopen speeldag pijnlijk onderuit tegen Ajax. De Amsterdammers lijken nu op weg naar de ...

56
56
Antwerp schrapt plannen: ‘Ernstige problemen Gheysens’

Vandaag zouden de werken starten voor de afbraak van tribune 2 van de Bosuil. Royal Antwerp FC kende ...

499
499
Vanhaezebrouck sabelt Hasi en Anderlecht helemaal neer

De start van de Champions' Play-Off heeft meteen een stevige kloof blootgelegd. Genk, Club Brugge en ...

340
340
'Genk gaat voor komst verrassende JPL-smaakmaker'

KRC Genk maakte zondag nog eens een statement door in zijn openingsmatch in de Champions' Play-Off ...

453
453
Antwerp moet vertrek van volgende sterkhouder vrezen

Antwerp begon zijn play-offs met een pandoering in het Dudenpark, waar het met 5-1 afgeslacht werd ...

138
138
Hasi loopt vast: Anderlecht krijgt pijnlijke realiteit onder ogen

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen. Het ging in zijn openingswedstrijd kansloos ...

163
163
'STVV stuurt winteraanwinst alweer door'

STVV boekte afgelopen weekend een nipte zege op het Kiel, waarmee het er mee voor zorgde dat ...

106
106
'Kompany ziet absolute legende vertrekken'

Vincent Kompany blijft in zijn eerste seizoen als trainer van Bayern München op titelkoers ...

124
124
Zorgwekkend nieuws omtrent Thibaut Courtois

Real Madrid kwam vorig weekend met de schrik vrij tegen laagvlieger Leganes. Dat kwam in het ...

116
116
Proto keihard: "Hij zou nooit bij Anderlecht mogen spelen"

Anderlecht had gehoopt op een kentering door tijdens de interlandbreak David Hubert te vervangen ...

686
686
'Union krijgt mokerslag: einde seizoen sleutelpion'

Union heeft in zijn openingsmatch in de Champions' Play-Off meteen een stevig statement gemaakt door ...

218
218
TRANSFERUURTJE: 'Uittocht bij Antwerp, Liverpool schiet in actie'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

375
375
Ex-smaakmaker JPL stopt al op 33-jarige leeftijd

Toch wel verrassend nieuws. Ryoto Morioka heeft aangekondigd dat hij op 33-jarige leeftijd de ...

100
100
"Dit Antwerp is er even erg aan toe als Tribune 2"

Royal Antwerp FC verloor met 5-1 van Union SG. De Great Old is eigenlijk al een jaar sportief in een ...

320
320
Degryse velt snoeihard oordeel over Hasi en Anderlecht

Besnik Hasi koos voor een opvallende opstelling tegen Club Brugge. Het was al snel duidelijk dat het ...

426
426

Meer sportnieuws