Rode Duivels hebben EK zo goed als beet na ruime zege

door
Rode Duivels hebben EK zo goed als beet na ruime zege

De Rode Duivels hebben dinsdagavond een uitstekende zaak gedaan met het oog op het EK van volgende zomer. Ze hadden in hun vijfde kwalificatiematch geen enkele moeite met Estland, dat een 5-0 om de oren kreeg. Omdat Oostenrijk ook ging winnen in Zweden, is de kwalificatie nu al zo goed als binnen.

Vertonghen zorgt voor droomstart

Domenico Tedesco had in vergelijking met de teleurstellende prestatie in Azerbeidzjan zijn elftal gewijzigd op twee plaatsen. Op het middenveld kwam Orel Mangala in de plaats van Youri Tielemans, terwijl Jérémy Doku op de flank Johan Bakayoko kwam vervangen. Zij zagen de Belgen een droomstart nemen, want al na drie minuten spelen stonden ze op voorsprong.

Het was uitgerekend Jan Vertonghen die in zijn 150ste interland de score opende. De recordinternational klom het hoogst op een corner van Carrasco en kopte de openingsgoal binnen. Lang moest er niet gewacht worden op de 2-0. Een kwartier later knalde Leandro Trossard heerlijk raak na een knappe aanval.

Lukaku scoort twee keer

De Belgen werden nog even opgeschrikt toen Faes zich liet aftroeven door Anier, die op de lat knalde. Dat was het echter wel wat het Estse gevaar betrof. In de tweede helft diepten de Duivels de score verder uit. Met twee goals in twee minuten tijd nam Lukaku kort na rust de laatste twijfels weg.

Daardoor kon Domenico Tedesco in het laatste halfuur nog enkele spelers minuten gunnen. Zo mocht Hugo Siquet debuteren en ook Charles De Ketelaere kreeg nog eens zijn kans. De aanvaller van Atalanta zette in de slotminuten nog de kers op de taart door vanuit een scherpe hoek de forfaitcijfers op het bord te zetten.

Kwalificatie zo goed als binnen

Dankzij de zege lijkt de kwalificatie voor het EK de Duivels niet meer te kunnen ontglippen. Met dank aan Oostenrijk, dat knap met 0-3 ging winnen in Zweden. Daardoor houden zij gelijke tred met ons land, want met een dertien op vijftien blijven ze samen met België aan de leiding. Belangrijker is echter dat de eerste twee naar het EK mogen en de kloof met nummer drie Zweden intussen al gegroeid is tot zeven punten, met slechts drie wedstrijden nog te gaan.

POLL: Goede wedstrijd van de Rode Duivels?

Meest recent

Fink gooit handdoek en is verschroeiend voor KRC Genk

KRC Genk begint in de Champions Play-Offs plots elke speeldag punten te verliezen. De Limburgers ...

1
1
'50 miljoen voor Club Brugge: gigantische dubbelslag PSG?'

Voor Club Brugge is het de komende weken money time. Zondag kunnen ze met de Croky Cup zich al ...

63
63
Raskin krijgt dubbele bekroning na topseizoen

In Schotland viel afgelopen weekend al het doek over de titelstrijd. Voor de vierde keer op rij ...

20
20
'Club Brugge moet hart vasthouden voor donderdag'

Club Brugge kreeg zondag een nieuwe tik in de strijd om de titel, want het liet op het veld van ...

178
178
Na gemiste promotie: RWDM ziet sleutelpion vertrekken

Voor RWDM kende het seizoen een dramatische ontknoping. De Brusselaars lieten tot twee keer toe de ...

42
42
'Bliksemtransfer Xavi naar Europese topclub'

Het voorbije jaar hield Xavi Hernandez zich op de achtergrond in de voetbalwereld. De Spaanse ...

26
26
Titelkansen Club vergooid? Mechele geeft zijn mening

Een week geleden jubelde Club Brugge nog, want na een klinkende 0-5 had het Genk van de koppositie ...

176
176
"Zeker niet wauw" - Proto zet Anderlecht met voeten op grond

Anderlecht heeft de voorbije week een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de vierde plaats. Het ...

149
149
'Bakayoko moet nieuwe mokerslag incasseren'

PSV lijkt dit seizoen de titel in de Eredivisie aan Ajax te moeten laten. Het heeft momenteel zeven ...

40
40
'Memphis-drama voor Oranje'

Het belooft alweer een drukke voetbalzomer te worden. Pas eind mei eindigen de meeste nationale ...

21
21
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor prioriteit, Dendoncker geeft hint'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

296
296
Net op tijd: Vandenbempt ziet enorm verschil bij Anderlecht

RSC Anderlecht boekte een 7 op 9 in de Play-Offs en lijkt net op tijd in vorm te geraken voor de ...

323
323
'Bliksemtransfer Tolu: KRC Genk vangt jackpot'

KRC Genk gaat in de zomer minstens twee sterkhouders verliezen: Zakaria El Ouahdi en Tolu Arokodare ...

669
669
Club Brugge beeft: zwart beest slaat weer toe

Bij Club Brugge zijn ze niet tevreden na de 1 op 6. Het niveau moet terug omhoog de komende weken. ...

255
255
Vandenbempt ziet topclub benadeeld worden: "Genoeg geweest!"

Bij KRC Genk mogen ze terecht klagen over de spelleiding, want er werden al een aantal fases in deze ...

774
774
'Bommetje bij AA Gent: 'nieuwe coach' in de tribune'

Bij AA Gent kennen ze ronduit dramatische Play-Offs. Trainer Danijel Milicevic doet het zelfs minder ...

471
471
'Schokkende privé-onthulling over Dirk Kuyt'

Dirk Kuyt kent een moeilijk seizoen met Beerschot, waar hij kansloos degradeerde. Maar ook naast het ...

200
200
Deschacht: "Anderlecht mag hem niét verkopen"

Olivier Renard gaat de kern van RSC Anderlecht door elkaar gooien, al zou het misschien beter zijn ...

394
394
Steven Defour verbluft iedereen met absolute knalprestatie

De ondertussen 37-jarige Steven Defour staat al een tijdje op non-actief als trainer. Een avontuur ...

145
145
Belgische transfer naar Como is nu helemaal rond

Como werd de afgelopen weken in verband gebracht met de komst van Kevin De Bruyne, maar concreet is ...

148
148

Meer sportnieuws