Drama in Brussel: Terreurdaad zorgt voor stopzetting België-Zweden

door
Drama in Brussel: Terreurdaad zorgt voor stopzetting België-Zweden

De wedstrijd tussen de Rode Duivels en Zweden is halfweg bij een 1-1 tussenstand gestaakt. Bij het begin van de confrontatie sijpelde langzaam het nieuws door over een schietpartij op Zweedse supporters in Brussel-stad. Door het verhoogde terreurniveau en details die stilaan naar boven komen, werd beslist om geen verder risico te nemen en de wedstrijd te staken.

Een paar dagen na de kwalificatie voor het Europees Kampioenschap van volgend jaar in Duitsland, moesten de Rode Duivels opnieuw aan de bak tegen Zweden. Een zege bezorgde België alvast de groepswinst en zo zou het team van Tedesco wel heel dicht bij een reekshoofdstatus komen. Met onder meer Tielemans en De Ketelaere kwamen een paar nieuwe namen in het elftal bij de duivels. Bij de start van de wedstrijd sijpelde het nieuws binnen over de schietpartij op Zweedse supporters in Brussel.

Zweeds wonderdoelpunt, Big Rom biedt weerwoord

LEES OOK Rudi Garcia doet opmerkelijke uitspraken: "Dit scenario beter"

Na een slome openingsfase waren het zowaar de Zweden die op het kwartier de voorsprong namen in het Koning Boudewijnstadion: Gyökeres mocht vanaf de middellijn oprukken, schakelde een te wild tackelende Vertonghen eenvoudig uit en schoot de 0-1 knap in doel. Ook nadien bleven de bezoekers kansen afdwingen, een chaotisch voetballend nationaal elftal mocht niet mopperen dat het niet meer doelpunten incasseerde. Halfweg de eerste periode trapte Lukaku iets te zwak in de handen van doelman Olsen.

Op het halfuur kregen de Rode Duivels wat hulp van de Zweden. Na een knappe pas van Tielemans werd Mangala onderuit gehaald in de zestien meter. Met een rake strafschop zette Lukaku (wie anders) België weer op 1-1. De manschappen van Tedesco kwamen nadien nog meermaals dicht bij bij de voorsprong maar ontsnapten op slag van rust nog aan de 1-2 toen Forsberg de bal prachtig op de lat krulde en even later Sels op zijn weg vond. Halfweg stond het na een amusante eerste helft nog gelijk.

LEES OOK Mark van Bommel verrast enorm met toekomstwending

Tijdens de rust was er veelvuldig contact omtrent het al dan niet staken van de wedstrijd. Zeker aangezien er (volgens nog niet bevestigde berichten) wapens waren gevonden in de buurt van de Heizel en drie verdachten zich zouden verplaatsen in Belgische tenues (Bron: VTM Nieuws). 

Scoreverloop:

0-1 (15') Gyökeres, 1-1 (31') Lukaku (p)

POLL: Een juiste beslissing?

Meest recent

Vandenbempt schoffeert ‘bang’ Anderlecht: “Hij zorgde voor paniek”

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Club Brugge op de eerste speeldag van de Champions ...

76
76
'KRC Genk zwaar de mist in met ruwe diamant': "Geblokkeerd"

KRC Genk is dit seizoen de competitieleider. De jeugdopleiding van de Limburgers maakte de afgelopen ...

83
83
‘Union hakt knoop door: toekomst cultheld Burgess bekend’

Christian Burgess is bij Union SG uitgegroeid tot een cultheld op de Belgische velden. De Engelsman ...

34
34
Rudi Garcia doet opmerkelijke uitspraken: "Dit scenario beter"

Rudi Garcia is goed begonnen bij de Rode Duivels. Even leek het volledig mis te gaan na de zeperd in ...

43
43
Van kwaad naar erger: Beerschot ontvangt monsterschorsing

Het gaat van kwaad naar erger met Beerschot. De promovendus is alweer veroordeeld tot degradatie ...

129
129
Mark van Bommel verrast enorm met toekomstwending

Mark van Bommel kende successen bij Royal Antwerp FC en in het verleden werd de Nederlandse ...

85
85
Pijnlijke reality check Anderlecht: "Bijna in sprookjes geloven"

RSC Anderlecht is bijzonder tegenvallend aan de Champions' Play-Offs begonnen en verloor ...

113
113
Spectaculaire nieuwe coach Antwerp? "Doet al jaren de ronde"

Antwerp FC besloot begin maart om afscheid te nemen van Jonas De Roeck als hoofdcoach. Om hem te ...

325
325
Beerschot tegen de touwen: "Compleet wanbeleid!"

Beerschot VA zal volgend seizoen opnieuw in de Challenger Pro League aantreden. Vijf speeldagen voor ...

106
106
'Real Madrid pakt fors uit: sensationele opvolger Modric'

Real Madrid is bezig aan een sterk seizoen tot dusver en blijft in de running om met de treble aan ...

130
130
'Anderlecht neemt drastische beslissing met falende Dendoncker'

RSC Anderlecht verloor zondagmiddag met 2-0 op het veld van Club Brugge en werd op zowat alle ...

585
585
'Seizoen met 42 goals verzilverd: supertransfer Gyökeres'

Arsenal FC kondigde afgelopen weekend een grote verandering binnen de sportieve structuur aan. Zo ...

145
145
‘Club Brugge-vijfklapper: powerhouse en dribbelkoning’

Club Brugge speurt de markt af naar versterkingen en heeft meerdere talenten op het oog. Spits ...

334
334
'Coucke hakt knoop door: Vandenhaute out bij Anderlecht?'

Met een kansloze 2-0 nederlaag op het veld van aarstrivaal Club Brugge heeft Anderlecht haar start ...

856
856
Einde tijdperk: AA Gent neemt afscheid van meubelstuk

Hoewel het in Genk meteen met 4-0 onderuit ging mag AA Gent zich voor het eerst sinds 2019 nog eens ...

678
678
'De Condé heeft beet: KRC Genk overtuigt toptarget'

Hoewel de titelrace momenteel alle aandacht opeist werkt KRC Genk achter de schermen ook al aan de ...

506
506
'Gheysens houdt uitverkoop: Antwerp in de etalage?'

Antwerp begon aan de play-offs met een kansloze 5-1 nederlaag tegen Union. Ook buiten de lijnen viel ...

700
700
Referee Department geeft toe: VAR-fiasco op speeldag 1 PO's

De kop is eraf. Afgelopen weekend betekende het startschot van de Play-Offs in onze competitie. Ook ...

230
230
Vermant lukt hattrick: Club Brugge klopt Essevee in oefenpot

Met een vlotte 2-0 zege tegen aartsrivaal Anderlecht schoot Club Brugge zondag uitstekend uit de ...

591
591
Coucke bijt van zich af: "Mag ik dat in extreme mate ontkennen?"

RSC Anderlecht likt nog maar eens zijn wonden. In Brugge incasseerde het zijn 10de nederlaag van het ...

482
482

Meer sportnieuws