Servië kleurt 'Belgisch': van topschutter tot enorme flop

door
Servië kleurt 'Belgisch': van topschutter tot enorme flop

België neemt het vanavond op tegen Servië. Bij de Serviërs spelen heel wat oude bekenden van de Jupiler Pro League. Hoe verging het hen na hun passage in de Belgische competitie?

Mitrovic grootste succes

Aleksandar Mitrovic is heel gekend in België. Hij maakte grote sier bij Anderlecht, waar hij 44 keer scoorde en 11 assists uitdeelde in 90 matchen. Hij werd nadien voor 18 miljoen euro verkocht aan Newcastle. Dat was geen groot succes met 17 goals en 10 assists in 72 duels. Hij stond bijna terug in Brussel en was zelfs op Neerpede, maar de deal ketste nog af. Hij ging naar Fulham en daar scoorde hij 111 keer en deelde 22 assists uit in 206 duels.

LEES OOK Karetsas en Tzolis schitteren bij straffe Griekse stunt

Afgelopen zomer trok hij toch wel verrassend voor 53 miljoen euro naar Al-Hilal SFC. Daar doet hij het voortreffelijk met 17 goals en 3 assists in 17 wedstrijden. Zijn balans bij Servië? 57 doelpunten en 5 assists in 85 wedstrijden. Hij doet zijn bijnaam ‘Mitrogoal’ alle eer aan. 

Milinkovic-Savic flopte bij Standard

Vanja Milinkovic-Savic speelde in 2019 even op huurbasis voor Standard, maar dat was een grote flop. Hij keerde terug naar Torino en daar doet hij het nu goed en is er al drie jaar een sterkhouder in doel. De broer van Sergej Milinkovic-Savic (ex-Genk en niet van de partij tegen België) is ondertussen ook de nummer één bij Servië.

Bij de Rouches hadden ze ook Filip Mladenovic in hun rangen. Hij werd voor 1,2 miljoen euro weggehaald bij FC Köln, maar de linksachter kon nooit overtuigen in Luik. Na anderhalf jaar werd hij gratis van de hand gedaan aan Lechia Gdansk. Via Legia Warschau belandde hij afgelopen zomer bij Panathinaikos, waar hij een vaste waarde is. De linksachter kwam de laatste maanden ook regelmatig aan de bak bij de nationale ploeg.

Strahinja Pavlovic werd in de winter van 2021 door AS Monaco bij Cercle Brugge gestald. De verdediger liet een zeer goede indruk achter, maar echt doorbreken zat er nadien niet in bij AS Monaco. Hij werd nog eens uitgeleend aan FC Basel en in de zomer van 2022 betaalde RB Salzburg 7 miljoen euro voor hem. Daar is hij een vaste waarde in de defensie, net als bij Servië.

Eindigen doen we met Filip Djuricic. Hij speelde een half seizoen op huurbasis voor Anderlecht. Hij liet zien dat hij een stijlrijke speler was, maar met te weinig rendement. Hij keerde terug naar Benfica, waar hij nooit doorbrak. Daarna speelde hij voor Sampdoria, Benevento, Sassuolo, terug Sampdoria en sinds afgelopen zomer komt hij uit voor Panathinaikos. Bij de nationale ploeg is hij voornamelijk invaller.

CR

POLL: Zal Mitrovic ooit nog terugkeren naar Anderlecht?

Meest recent

Waanzinnig programma Barça: Flick steigert

De interlandbreak is nog maar goed en wel ten einde, of het clubvoetbal trekt zich alweer op gang. ...

6
6
De Laet heeft slecht nieuws voor Antwerp

Bij Antwerp hebben ze een drietal weken geleden ook nog ingegrepen. Trainer Jonas De Roeck werd op ...

80
80
'El Khannouss maakt in de zomer nieuwe toptransfer'

Vorige zomer moesten ze bij KRC Genk afscheid nemen van Bilal El Khannouss. Het goudhaantje koos ...

27
27
Debuut Hasi bij Anderlecht meteen in gedrang?

Bij Anderlecht grepen ze tijdens de interlandbreak nog drastisch in. David Hubert werd op straat ...

163
163
Operatie redding begint voor KVK: "Dan doen we volledig mee"

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang na de interlandbreak. Het wordt meteen ...

51
51
Niet alleen door CL: "Club neemt voorsprong op concurrentie"

De voorbije jaren werd al een paar keer geopperd dat Club Brugge weleens op weg zou kunnen zijn om ...

130
130
'Grootmachten in de rij: Antwerp droomt van 25 miljoen'

Bij Antwerp is dezer dagen verkopen het codewoord. Goudhaantjes als Arthur Vermeeren, George ...

231
231
TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil shoppen in Genk, Club en Anderlecht dokken'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

189
189
Het is zover: ‘Kevin De Bruyne praat met nieuwe club’

Kevin De Bruyne liet bij de Rode Duivels alwéér zijn klasse zien, maar bij Manchester ...

199
199
Lardot trekt pijnlijke conclusie over Belgische refs

De Belgische refs liggen dit seizoen weer flink onder vuur. Zowel de VAR als de arbiters krijgen ...

137
137
Frank Raes duidt bekerwinnaar aan: “Hij mag winnen!”

RSC Anderlecht nam afscheid van David Hubert en stelde Besnik Hasi aan als nieuwe hoofdtrainer. ...

424
424
DIW slaat weer toe: KDB, Lukaku én Courtois afgemaakt

Thibaut Courtois is terug bij de Rode Duivels. De Ideale Wereld maakte al gretig gebruik van zijn ...

186
186
Drama voor Kompany: twee sterkhouders lange tijd out

Bayern München is klaar voor de laatste rechte lijn van het seizoen. Vincent Kompany wil de ...

76
76
Brazilië huilt na Argentinië-vernedering: "Niet nog eens!"

Brazilië is al jaren in verval. De ooit zo fiere nationale ploeg krijgt de trein maar niet op ...

171
171
Recent ontslagen bij Club Brugge, nu aan de bak bij DAC

Bij Club Brugge vonden er het afgelopen jaar ook heel wat wissels plaats in het sportieve ...

83
83
'Standard onderhandelt met JPL-club omtrent transfer'

Standard heeft Dennis Eckert Ayensa definitief overgenomen. De spits komt voor ongeveer ...

219
219
Mignolet waarschuwt Genk: "Lieten we ook al zien"

Het interlandvoetbal ligt achter de rug en alle focus kan naar de Play-Offs. Wie gaat dit jaar de ...

179
179
Anderlecht: vreemde beslissing Renard wekt grote verbazing op

Olivier Renard kreeg al veel lof, al vonden we die voorlopig toch overdreven. Defensief werd RSCA ...

561
561
Club maakt interland-balans op: één groot vraagteken voor PO's

Club Brugge gaat vanaf komend weekend de strijd met KRC Genk en co aan voor de 20ste landstitel uit ...

174
174
'Genk op recordjacht: transferstrijd Karetsas barst los'

België is sinds vorige week één van zijn grootste talenten definitief kwijt. ...

397
397

Meer sportnieuws