De Pro League stemde eind februari voor een nieuw competitieformat. Vanaf het seizoen 2026/27 verdwijnen de play-offs en gaan we terug naar een klassieke competitie met achttien clubs. Dat is althans de bedoeling, want momenteel is de hervorming nog altijd niet zeker.
De Pro League moet voor de hervorming immers ook nog de goedkeuring krijgen van Voetbal Vlaanderen en het ACFF, de Waalse amateurvleugel. Daarna moet de Hoge Raad van de voetbalbond ook nog het nieuwe format stemmen.
Waalse amateurs geven nog geen groen licht
Het Nieuwsblad weet dat Voetbal Vlaanderen intussen wel al zijn fiat gegeven heeft voor het nieuwe format, maar dat ze in Wallonië nog aarzelen. Dinsdagavond kwam het ACFF samen om te stemmen, maar groen licht kwam er niet.
"We hebben nog enkele bijkomende vragen geformuleerd aan de Pro League en de KBVB", legt voorzitter David Delferière uit. "Zo lang we daar geen duidelijkheid over hebben, nemen we geen standpunt in."
Tegen quota voor U23-teams
De Walen hebben nog vragen over de verdeling van de tv-gelden, maar struikelen vooral over de quota voor het aantal beloftenteams in elke reeks. "Wij zijn van bij het begin tegen die quota. Als het profvoetbal dat wil, dat kan, maar in onze afdelingen willen wij dat alle teams op dezelfde manier met elkaar wedijveren", aldus Delferière.
De quota voor beloftenteams zullen ook op profniveau mogelijk nog voor problemen zorgen, want verschillende clubs overwegen nog om klacht in te dienen. De Pro League heeft nog tot juli om alle lichten op groen te krijgen, want ten laatste dan moeten enkele reglementswijzigingen al doorgevoerd worden om het nieuwe format in 2026 in te laten gaan.