Oranje-international onthult: "Kon ook naar Club Brugge"

door
Oranje-international onthult:

Met Bjorn Meijer zit er momenteel nog slechts één Nederlander in de selectie van Club Brugge. Dat was in het recente verleden wel anders, zo maakten in de voorbije seizoenen heel wat Nederlanders het mooie weer bij Blauw-Zwart. En die Oranje-kolonie had zelfs nog groter kunnen zijn.

In de zoektocht naar interessante versterkingen, had het Brugse clubbestuur in de afgelopen jaren duidelijk een boontje voor de Nederlandse markt. De grootste voltreffer was misschien wel Ruud Vormer. Die werd destijds weggeplukt van de bank bij Feyenoord en groeide uit tot een prijzenpakken en clubboegbeeld.

En er waren nog meer van die succesverhalen. Arnaut Danjuma bijvoorbeeld, werd één van de grote smaakmakers op de flanken. Hij werd opgevolgd door Noa Lang, die een ware publiekslieveling werd. Ook Bas Dost was al bij al een meerwaarde voor Blauw-Zwart.

Mislukte deals

Daar tegenover staan echter ook een aantal mislukte Nederlanders. Voor Lex Immers bleek de stap te hoog, Jordy Clasie slaagde er dan weer niet in zijn beste niveau te halen. Ook Ricardo van Rhijn en Tahith Chong bleven onder de verwachtingen.

Die Oranje-kolonie had voor hetzelfde geld nog groter geweest kunnen zijn. Zo volgde Blauw-Zwart nog veel meer Nederlandse targets zonder succes. En eentje daarvan speelt een steeds belangrijkere rol bij de nationale ploeg van bondscoach Ronald Koeman.

PSV te snel

In een uitgebreid interview met De Telegraaf laat Joey Veerman immers weten dat hij ook naar Club Brugge kon, maar koos voor een overstap naar PSV. "Daar ben ik heel gelukkig mee, want het had ook anders kunnen lopen. Drie jaar geleden kon ik ook naar FC Utrecht en Club Brugge", klonk het. Bij PSV is Veerman overigens bezig aan een ijzersterk seizoen. Het lijkt dan ook een kwestie van tijd alvorens hij een nieuwe stap hogerop zet.

POLL: Club Brugge moet zijn middenveld in januari verder versterken ...

Meest recent

Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

Speeldag 4 van de Play-Offs zit erop en naar goede gewoonte analyseerde Peter Vandenbempt de ...

55
55
Mpoku trekt stekker uit overname Standard en haalt uit

Standard Luik is achter de schermen bezig met een paleisrevolutie. Na het fiasco met eigenaars 777 ...

51
51
Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

Naar goede gewoonte was het maandagavond tijd voor Extra Time. Filip Joos en de analisten spraken ...

216
216
‘Ajax heeft masterplan met Mokio: jackpot én knaltransfer’

Jorthy Mokio werd de jongste debutant ooit voor KAA Gent, maar de Buffalo’s zagen hun ...

50
50
Ulderink onthult groot probleem Antwerp: “Geen discussie!”

Royal Antwerp FC lijkt maar niet op stoom te geraken onder Andries Ulderink in de Champions ...

46
46
Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

KRC Genk verloor in eigen huis van Union SG. De Limburgers stonden al zeven maanden aan de leiding, ...

128
128
'Club op miljoenenkoers: Engelse driestrijd voor sterkhouder'

Club Brugge zal komende zomer naar alle waarschijnlijkheid enkele sterkhouders te gelde maken. ...

324
324
Belgische held beslist historische bekerfinale in Nederland

In Nederland stond op paasmaandag de finale van de KNVB Beker op het programma. En het is zowaar Go ...

218
218
KRC Genk komt erg goed weg: "Levensgevaarlijke actie"

KRC Genk verloor zondag ook zijn tweede rechtstreekse duel tegen een titelconcurrent en ging met 1-2 ...

229
229
Zorgwekkende reeks Anderlecht: Hasi nog tijdens seizoen weg?

RSC Anderlecht pakte zondag tegen Antwerp FC zijn eerste puntje van de Champions' Play-Offs en ...

398
398
'Nieuwe transfer Saelemaekers: Milan legt minimumprijs vast'

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang. Na zijn goede ...

88
88
'Arsenal krijgt vrij spel: zomerse supertransfer nabij'

De zomerse mercato komt met de dag dichter en een pak ploegen zijn nu al druk in de weer met het ...

277
277
‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

Club Brugge wil zijn middenveld versterken en heeft zijn oog laten vallen op Abdoulaye Sissako van ...

374
374
'Verhaeghe vloekt: middenvelder verlaat Club Brugge'

Club Brugge trekt alsmaar vaker de kaart van de eigen jeugd, maar uiteraard kan niet iedereen ...

413
413
Vanhaezebrouck ziet voordeel voor KRC Genk in titelrace

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk haar polepositie kwijt. De ...

306
306
Opvallend: 'Union wil shoppen bij titelconcurrent'

De strijd om de titel lijkt na afgelopen weekend meer dan ooit een driekoppige race tussen Club ...

178
178
Club Brugge krijgt goed & slecht nieuws uit ziekenboeg

Dankzij een vlotte 0-5 zege tegen AA Gent nam Club Brugge zondag de koppositie over van KRC Genk. De ...

550
550
Nieuwe beelden Genk-Union: echte ballengooier bekend?

Union wist zondag als eerste ploeg dit seizoen te winnen op het veld van KRC Genk, waar de potjes in ...

1174
1174
'Done deal: Anderlecht heeft tweede zomeraanwinst al beet'

Na het gelijkspel tegen Antwerp is de nul van het bord, maar RSC Anderlecht wacht wel nog steeds op ...

332
332
Kompany zet op speelse wijze journalist op zijn plaats

Bayern München pakt weldra weer de titel in de Bundesliga. Een straffe prestatie en Vincent ...

152
152

Meer sportnieuws