Nederland lyrisch na magnifiek optreden Vertessen

door
Nederland lyrisch na magnifiek optreden Vertessen

PSV is bezig aan een fenomenaal seizoen. De Eindhovenaren staan met een perfect rapport aan de leiding in de Eredivisie en zetten woensdagavond een aanzienlijke stap richting de volgende ronde van de Champions League. Daar had Yorbe Vertessen een groot aandeel in.

De Nederlandse topclub stelde afgelopen zomer Peter Bosz aan als nieuwe trainer en hij werd vervolgens van serieuze versterking voorzien. Die aanpak werpt zijn vruchten nu af. Met 13 overwinningen op evenveel speeldagen tijd, stevent PSV momenteel op de Nederlandse titel af.

LEES OOK Noa Lang komt met opmerkelijke ode aan Club Brugge

En ook in de Champions League zijn de Eindhovenaren sterk bezig. Een ticket voor de tweede ronde ligt zelfs binnen handbereik. Zo klom PSV woensdagavond naar de tweede plaats in zijn poule dankzij een sensationele comeback op het veld van Sevilla FC.

Allesbepalende invalbeurt

Eén van de grote uitblinkers bij PSV was Vertessen. Na wisselvallige uitleenbeurt aan Union SG, moet de Belgische aanvaller dit seizoen vrede nemen met een invallersrol. Ook in Sevilla kwam hij pas in de tweede helft tussen de lijnen. Desondanks speelde hij een cruciale rol.

Eerst lokte Vertessen een fout uit die leidde tot de tweede gele kaart van Lucas Ocampos. Vervolgens legde hij de basis voor de owngoal die de gelijkmaker opleverde. En in de slotminuten tekende de aanvaller ook nog eens voor de assist op het winnende doelpunt van Ricardo Pepi.

Geweldige commentaren

LEES OOK Noa Lang goudeerlijk: "Die transfer wou ik maken"

In Nederland oogstte de Belg dan ook een pak lof. Bij Voetbal International kreeg hij met 8 op 10 de beste beoordeling. "Door de blessures van Hirving Lozano en Noa Lang zou de Belg de komende tijd zomaar eens vaker kunnen gaan spelen", klinkt het. Bij RTL7 was analist Wesley Sneijder dan weer gecharmeerd door zijn werk bij de winning-goal. "Aan de winnende treffer klopt alles. De actie van Vertessen, die vervolgens ook goed het overzicht behoudt. Dat tekent ook de beleving."

Ook Danny Blind was onder de indruk. "Vertessen viel erg goed in. Hij is eigenlijk de man van de wedstrijd geworden met zijn twee assists en de twee gele kaart die hij forceert", aldus de ex-bondscoach bij Ziggo. De officiële trofee van 'Man van de Match' ging overigens naar een andere Belg: Johan Bakayoko.

POLL: Vertessen heeft het potentieel voor de Rode Duivels ...

Meest recent

Sadiki geeft dé reden voor vertrek bij Anderlecht

Noah Sadiki speelt zondag met Union SG op het veld van RSC Anderlecht. Dat blijft altijd een ...

62
62
Mazzu uit straffe ambitie: "Alles is mogelijk"

STVV pakte in het slot nog een oververdiend punt tegen KV Mechelen. De Kanaries schieten daar echter ...

39
39
Flames-bondscoach Gunnarsdottir: "Ik kan wel huilen"

De Red Flames stonden op het punt om een geweldige stunt te realiseren. Ze gingen minuut 90 in met ...

28
28
Nieuwe mokerslag KVM: "Als ik daar veel over zeg, komt het niet goed"

KV Mechelen heeft vrijdagavond wederom een zware tik gekregen. De Mechelaars gaven op eigen veld ...

83
83
Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer, zal Antwerp FC ook dit seizoen weer deelnemen aan Play-Off ...

305
305
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

386
386
'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Atalanta BC incasseerde afgelopen dinsdag een mokerslag door uit de Champions League gewipt te ...

188
188
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

520
520
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

387
387
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

96
96
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

426
426
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

435
435
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

127
127
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

181
181
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

240
240
Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. RWDM ontving Francs ...

122
122
Einde verhaal na straf avontuur voor Mertens en Vertonghen?

Jan Vertonghen en Dries Mertens liggen met RSC Anderlecht en Galatasaray uit de Europa League. ...

361
361
Anderlecht is het beu en straft 'fans' tegen Union SG

RSC Anderlecht kende een degelijke Europese campagne, maar een deel van de fans hebben zich dit ...

982
982
Red Flames van hemel naar de hel in extra tijd

De Red Flames begonnen vanavond aan hun nieuw tijdperk. Elisabet Gunnarsdottir werkte haar eerste ...

110
110
Hasi looft pion: "Zo iemand hadden we vorig jaar niet"

Het is duidelijk: Besnik Hasi heeft van hogerhand toch wel een veeg uit de pan gekregen omwille van ...

55
55

Meer sportnieuws