‘Droomtransfer Anderlecht met ‘de Beul van Belgrado''

door
‘Droomtransfer Anderlecht met ‘de Beul van Belgrado''

Anderlecht zet in op vernieuwing en modernisering van de jeugdopleiding en -rekrutering. Een datagestuurde aanpak wordt geïntroduceerd, geleid door het triumviraat van Mikkel Hemmersam, Peter Verbeke en Henk Mariman.

Deze nieuwe visie resulteerde reeds in de aanwerving van de 18-jarige Japanse spits Keisuke Goto, en in de recente interesse in de 19-jarige Nederlandse doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro van AZ Alkmaar. Anderlecht droomt alvast van een vergelijkbaar scenario als met Bart Verbruggen.

Anderlecht zet vol in op rekrutering voor RSCA Futures

In het licht van het aanstaande vertrek van jeugddirecteur Jean Kindermans naar Antwerp FC, staat de jeugdopleiding en - rekrutering van Anderlecht open voor vernieuwing en modernisering.

Er wordt een datagestuurde aanpak geïntegreerd en de nieuwe jeugdwerking van Anderlecht wordt aangevoerd door het triumviraat: Mikkel Hemmersam als Academy Director, bijgestaan door de recent aangestelde Peter Verbeke als Head of Talent and Innovation, en Henk Mariman als Head of Football.

Dit trio zal zich intensief bezighouden met het herzien van trainingsmethoden, het integreren van sportieve data, en het optimaliseren van scouting en talentrekrutering. Die nieuwe werking levert al meteen resultaten op want vorige week werd de 18-jarige Keisuke Goto aangetrokken.

Hoewel de Japanse spits zich in eerste instantie aansluit bij de RSCA Futures, is het de bedoeling dat hij zich zal ontwikkelen tot een speler voor de eerste ploeg van Anderlecht.

Daarnaast richt de club zich op nog andere jonge, veelbelovende talenten zoals de aanvallers Chido Obi-Martin (Arsenal, 16 jaar) en Montader Madjed (Hammarby, 18 jaar), en sinds kort ook de de Nederlandse goalie Rome-Jayden Owusu-Oduro (AZ Alkmaar, 19 jaar). 

Anderlecht hoopt op nieuwe Bart Verbruggen

Anderlecht droomt van nieuw Verbruggen-scenario Anderlecht heeft in het recente verleden al een enorm succesverhaal geschreven met een jonge Nederlandse doelman. In augustus 2020 maakte Bart Verbruggen zijn entree in het Lotto Park, in het zog door keeperstrainer en landgenoot Jelle ten Rouwelaar.

Hoewel Verbruggen destijds in België nog een onbekende naam was, genoot hij in Nederland al van een aanzienlijke reputatie. Op amper 18-jarige leeftijd werd hij beschouwd als een van de grootste talenten in het Nederlandse voetbal.

Anderlecht betaalde dan ook een stevige som van 2,3 miljoen euro voor deze onervaren, maar zeer getalenteerde en veelbelovende jonge doelman.

Drie jaar later vertrok Verbruggen als de beste doelman van de Belgische competitie naar de Premier League, waar Brighton & Hove Albion maar liefst 20 miljoen euro voor hem neertelde. Een indrukwekkende winst voor Anderlecht.

Anderlecht hoopt nu op een vergelijkbaar scenario met de mogelijke komst van Rome-Jayden Owusu-Oduro.

Binnen AZ Alkmaar staat hij bekend als het grootste keeperstalent dat de jeugdopleiding heeft voortgebracht. Ze koesteren hem als 'Dida', naar de Braziliaanse voormalige topdoelman van AC Milan.

Owusu-Oduro schittert als de ‘De Beul van Belgrado’

Rome-Jayden Owusu-Oduro heeft afgelopen seizoen een enorme indruk achtergelaten in de Youth League, die uiteindelijk werd gewonnen door de talenten van AZ. Zijn meest recente bijnaam, 'De Beul van Belgrado', verdiende hij door beslissende gestopte strafschoppen in de halve finale tegen Rode Ster Belgrado.

Ook tegen Sporting groeide hij uit tot een ware penaltyheld, waarbij hij minutieus voorbereid te werk ging, en zelfs zijn bidon beplakte met tactische aanwijzingen. In tegenstelling tot veel andere Nederlandse keepers heeft Owusu-Oduro nu al een opmerkelijk trackrecord als het gaat om het stoppen van strafschoppen.

Het Algemeen Dagblad heeft opgemerkt dat Owusu-Oduro in de toekomst zelfs een waardevolle troef kan worden voor het Nederlands elftal, waar Ronald Koeman momenteel met de handen in het haar zit met het keepersaanbod voor de komende jaren.

Pascal Jansen, de hoofdcoach van AZ Alkmaar, heeft Owusu-Oduro regelmatig bij de eerste ploeg gehaald, waar hij momenteel beschouwd wordt als de derde keus.

Anderlecht heeft zware concurrentie van AZ en Wolves

AZ heeft duidelijk de intentie om verder te gaan met Rome-Jayden Owusu-Oduro, en naar verluidt staat de club op het punt om zijn huidige contract te verlengen tot medio 2028. Daarnaast dient er ook rekening te worden gehouden met de interesse van Wolverhampton voor de veelbelovende doelman.

De Wolves overwegen naar verluidt een bod van meer dan 2 miljoen euro uit te brengen in Alkmaar.

De Premier League-club is actief op zoek naar versterkingen in het doelmannencompartiment, vooral omdat hun eerste doelman, José Sá, een mogelijke lucratieve transfer naar Saudi-Arabië in het vooruitzicht heeft ter waarde van bijna 50 miljoen euro.

Wolves heeft verschillende doelwitten op het oog, waaronder Aaron Ramsdale van Arsenal en Guillaume Restes van FC Toulouse. In dit perspectief wordt ook Rome-Jayden Owusu-Oduro gezien als een investering voor de toekomst.

Met andere woorden, een mogelijke transfer van Owusu-Oduro naar Anderlecht lijkt dus zeker niet vanzelfsprekend, gezien de concurrentie van Wolverhampton en hun zoektocht naar doelmannen, evenals de intentie van AZ om zijn contract open te breken tot medio 2028.

POLL: Anderlecht zet in op buitenlandse toptalenten

Meest recent

Kampioenenmaker Vossen emotioneel: "Had maar één groot doel"

De Challenger Pro League heeft vrijdagavond een zinderende ontknoping van de reguliere competitie ...

25
25
'Transfer Tzolis krijgt vorm: topploeg contacteert Club'

Club Brugge zal komende zomer verschillende spelers laten gaan, maar wil zeker niet al zijn ...

140
140
'Hasi grijpt in: drastische verandering in basiself Anderlecht'

RSC Anderlecht wil na een tegenvallende start van de nacompetitie zo snel mogelijk aanknopen met ...

154
154
Ajax verdient evenveel als Anderlecht en Union SG samen

De Europa League gaat zijn laatste rechte lijn in. De Belgische ploegen liggen er al een tijdje uit. ...

53
53
NAC komt met statement over toekomst Hoefkens

Carl Hoefkens kende niet al te gelukkige passages bij Club Brugge en Standard. Sinds dit seizoen is ...

80
80
Klopp naar Real Madrid? Makelaar geeft hét antwoord

Jürgen Klopp staat momenteel onder contract bij RB Leipzig, waar hij een algemene functie heeft ...

54
54
Club Brugge laat twee smaakmakers NXT gratis gaan

Club Brugge heeft twee knopen doorgehakt. De Belgische landskampioen heeft meegedeeld dat twee ...

440
440
Vandenbroeck flikt het: "Ik ben helemaal leeg"

Zulte Waregem speelt volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League. Jelle Vossen besliste de match ...

90
90
Messi spreekt: over Yamal, Guardiola, Barça en het WK

Lionel Messi praat niet vaak, maar als hij het doet dan is het wel uitgebreid. Vanuit Miami sprak de ...

73
73
Zulte Waregem en La Louvière beuken poort naar JPL open

In de Challenger Pro League werd vandaag beslist welke twee ploegen zeker zouden promoveren naar de ...

214
214
Vertonghen komt met straffe info over coach Kompany

Vincent Kompany is een steengoede coach en bij RSC Anderlecht, Burnley en nu ook Bayern München ...

218
218
Zulte Waregem slaat toe met eerste toptransfer

Zulte Waregem speelt vanavond voor promotie naar de Jupiler Pro League. Eén speler hebben ze ...

118
118
Opvolger Vertonghen: "Er is contact met Anderlecht"

RSC Anderlecht moet in de zomer twee verdedigers halen. Jan Vertonghen stopt, Adryelson (die te ...

359
359
Leko: "Hij zal Standard niet voor een appel en ei verlaten"

Bij Standard gaat er nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt de komende maanden. Er zullen ...

133
133
Snel resultaat bij Anderlecht: of het kot staat in brand

Besnik Hasi is terug als coach van Anderlecht en dat zorgt voor heel wat beroering. Ondanks zijn ...

167
167
"Ik sprak in 2024 enkel met Club Brugge voor een job"

Francky Dury is al een tijdje uit beeld nadat hij Zulte Waregem verliet. Ondertussen is het ...

301
301
KRC Genk haalt slag thuis: contract tot 2027

KRC Genk verloor de afgelopen weken talenten aan RSC Anderlecht en ook Club Brugge lijkt met een aan ...

209
209
Drama duurt voort bij Anderlecht: einde seizoen aanvaller

De blessurelast bij RSC Anderlecht is ongezien hoog en het wordt er niet beter op. Besnik Hasi heeft ...

364
364
Fink onthult plan versus Union: Karetsas weer op de bank?

Na de nederlaag tegen Club Brugge hoopt KRC Genk tegen Union de rug te rechten. Thorsten Fink kreeg ...

94
94
'Club Brugge slaat slag in Genk maar vangt bot in Gent'

Club Brugge heeft haar zinnen op de dubbel gezet, maar achter de schermen maakt men in Westkapelle ...

353
353

Meer sportnieuws