‘Anderlecht gooit de beuk erin met duur doelpuntenkanon’

door
‘Anderlecht gooit de beuk erin met duur doelpuntenkanon’

Anderlecht is vastbesloten om de centrale verdediging te versterken en de club richt zich op de talentvolle Haruya Fujii en de ervaren Félix Torres, bijgenaamd 'La Muralla'. Torres, een 30-voudig Ecuadoriaans international, toont topvorm bij Santos Laguna, met 5 doelpunten dit seizoen.

Hij is een veelscorer als centrale verdediger, een zeldzaamheid in de Liga MX en de Europese competities.

Félix Torres: ‘La Muralla’

LEES OOK 'Hete zomer Renard: tot 13 (!) vertrekkers bij Anderlecht'

Anderlecht heeft concrete plannen om de centrale verdediging aanzienlijk te versterken tijdens de komende wintermercato. De Brusselse club is actief op twee sporen, waarbij ze zowel een ervaren kracht als een high potential willen aantrekken.

Brian Riemer benadrukte eerder deze week het belang van deze versterkingen: “Wie zoeken een of twee centrale verdedigers, dat is het doel”, zei de coach. “Heel de club werkt daar aan. We zoeken een meer ervaren iemand die er meteen kan staan en een talent die er ook voor de toekomst is.”

Voor het aantrekken van een veelbelovend talent richt Anderlecht zijn focus op Haruya Fujii, een 22-jarige rechter centrale verdediger van het Japanse Nagoya Grampus. Fujii maakt indruk in de J1 League en wordt beschouwd als een speler met veel potentie, vooral op het gebied van luchtduels, snelheid, tackles en positionering.

LEES OOK 'Dolberg naar exit: Anderlecht heeft vervanger in vizier'

Voor de directe versterking van het team kijkt Anderlecht naar de Ecuadoriaan Félix Torres van Santos Laguna, die ook wel bekendstaat als 'La Muralla' (De Muur).

30-voudig international, marktwaarde 6 miljoen euro

Félix Torres heeft een profiel waarmee hij een directe impact zou kunnen maken bij Anderlecht. Op 26-jarige leeftijd is hij al 30 keer international voor Ecuador geweest en heeft hij al geruime tijd de ambitie om naar Europa te verhuizen.

In september maakte hij deel uit van de ‘ideale 11’ van de CONMEBOL, de Zuid-Amerikaanse kwalificatieronde voor het WK 2026. Naast Anderlecht toont ook Brighton & Hove Albion interesse in zijn diensten.

Torres was in voorgaande mercato's al het onderwerp van belangstelling van Russische, Braziliaanse, Franse en Engelse clubs.

Dit seizoen onderscheidt Torres zich als een van de beste verdedigende spelers bij zowel Santos Laguna als in de Mexicaanse competitie. Met een marktwaarde van 6 miljoen euro is hij na Samir Caetano (Tigres) de op één na meest waardevolle centrale verdediger in de Liga MX.

In het geval van een mogelijke aankoop moet Anderlecht ook rekening houden met het feit dat 30% van het transferbedrag aan Torres' voormalige club Barcelona SC (Ecuador) moet worden doorgestort.

Eindelijk terug op topniveau

Dit seizoen heeft Félix Torres zijn topvorm hervonden, nadat hij vorig seizoen zelfs nadrukkelijk ter discussie stond bij Santos Laguna. “Hij treft schuld, hij heeft zijn gebreken,” schreef El Universo in maart.

“Hij is niet dezelfde speler sinds zijn deelname aan Qatar 2022.” Torres verloor zelfs zijn basisplaats in de ploeg en hij werd scherp bekritiseerd door de supporters.

“Degene die in gebreke blijft, is Félix Torres, omdat hij verschillende mislukkingen heeft gekend en daarom ook de afkeuring van het publiek heeft gevoeld.”

De Mexicaanse pers sprak over het 'lage niveau' en 'onoplettendheden' van de verdediger, die destijds naar een rol als invaller was gedegradeerd.

Veelscorer als centrale verdediger

Félix Torres is een imposante verdediger met een lengte van 1 meter 87, die zowel technisch onderlegd is als sterk in de verdedigende een-op-een-duels.

De 26-jarige domineert ook in de lucht en bij standaardsituaties. Dankzij deze combinatie van kwaliteiten bevindt hij zich vaak in scoringsposities, wat dit seizoen al heeft geresulteerd in 5 doelpunten in de Mexicaanse competitie.

Geen enkele andere centrale verdediger heeft in de Liga MX meer doelpunten weten te maken.

Opmerkelijk is dat momenteel in de grootste Europese competities (Engeland, Spanje, Italië, Duitsland, Frankrijk, Portugal, Nederland en België) geen enkele centrale verdediger in de buurt komt van de vijf treffers van Torres.

POLL: Anderlecht moet Torres halen

Meest recent

'Spectaculaire uitdaging voor Thomas Müller'

Thomas Müller lijkt op weg naar zijn afscheid bij Bayern München. Gaat hij nog een ...

1
1
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: ruim 25 dossiers op tafel

Olivier Renard is sinds oktober aan de slag bij RSC Anderlecht. Hij hekelde het werk van Jesper ...

39
39
De Condé bevestigt transfergerucht: "Interessante speler"

KRC Genk is nu al bezig met de zomermercato, net zoals de andere ploegen in de Jupiler Pro League. ...

37
37
Genk heeft enorme titeltroef: "Beste back-up van België"

KRC Genk blijft voorlopig op koers om met de vijfde landstitel uit zijn geschiedenis aan de haal te ...

32
32
Hommeles bij Bayern München: nieuwe baas voor Kompany?

Bayern München is bezig aan een goed seizoen. Der Rekordmeister stevent af op zijn zoveelste ...

33
33
'Hete zomer Renard: tot 13 (!) vertrekkers bij Anderlecht'

Olivier Renard werd in het najaar aangeduid als sportief directeur bij RSC Anderlecht. Tijdens de ...

153
153
'Bliksemvertrek op Stayen: opvallende bestemming Lamkel Zé'

STVV pakte tijdens de winterse transferperiode uit met de komst van Didier Lamkel Zé. Maar na ...

172
172
'Club Brugge shockeert: ‘krankzinnige’ miljoenentransfer'

Caspar Jander (22) van 1. FC Nürnberg is een van de meest gewilde spelers op de transfermarkt. ...

413
413
'City reserveert 100 miljoen voor droomtransfer Guardiola'

Manchester City plaatste zich afgelopen weekend voor de halve finales van de FA Cup, maar is ...

47
47
'Chelsea en co in de rij: KRC Genk op miljoenenkoers'

KRC Genk is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en heeft dat onder maar aan Konstaninos ...

128
128
'Dolberg naar exit: Anderlecht heeft vervanger in vizier'

RSC Anderlecht staat voor enkele belangrijke weken. De Brusselaars willen zich in de Champions' ...

339
339
'Club Brugge wil nationaal transferrecord verpletteren'

Onder meer dankzij de knappe campagne in de Champions League, dreigt Club Brugge komende zomer ...

585
585
Real Madrid mag na absolute thriller naar bekerfinale

Real Madrid heeft dinsdagavond een ticket voor de Spaanse bekerfinale gepakt, maar daarvoor moest ...

68
68
Joos geeft Anderlecht toch een beetje hoop voor PO1

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft meteen duidelijk gemaakt dat er een stevige ...

217
217
Waanzinnige bekerstunt in Duitsland, PSG ontsnapt

Belgische clubs mogen deze week rusten, maar in heel wat andere Europese landen staat er ...

113
113
Gedroomde comeback Arsenal, Sels klopt ook Man Utd

Omdat er vorig weekend in de FA Cup gespeeld werd, wordt er in de Premier League tijdens deze ...

48
48
'Salah heeft knoop doorgehakt: nieuwe club bekend'

Op zijn 32ste zit Mohamed Salah in de vorm van zijn leven, maar het lijkt er alsmaar meer op dat de ...

176
176
'Nieuwe wending: overname Standard opgeschort'

Standard gaat in de play-offs nog op zoek naar een mogelijk ticket, wat toch een mirakel zou zijn ...

298
298
'Anderlecht bereikt akkoord: thuishaven Futures gekend'

Voor Anderlecht dreigt het seizoen op een grote ontgoocheling uit te draaien. Nadat het de play-offs ...

428
428
'Bayern hakt knoop door over transfer Karetsas'

Na een topseizoen wacht KRC Genk in de zomer wellicht een helse klus om zijn kern bijeen te houden. ...

627
627

Meer sportnieuws