'Anderlecht siddert: vertrek Schmeichel plots concreet'

door
'Anderlecht siddert: vertrek Schmeichel plots concreet'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een pak ervaren krachten in huis. Zo ook Kasper Schmeichel, die al snel uitgroeide tot de nummer één in doel. Maar de Deense international wordt na enkele maanden alweer aan een vertrek gelinkt bij Paars-Wit.

Nadat Bart Verbruggen voor de nodige miljoenen aan Brighton werd verkocht en Hendrik Van Crombrugge de overstap naar KRC Genk maakte, moest RSCA tijdens de zomermercato op zoek naar een nieuw sluitstuk. Dat vond men uiteindelijk in de vorm van Maxime Dupé, die transfervrij werd overgenomen van de Franse bekerwinnaar Toulouse FC. 

LEES OOK Zoals bij Anderlecht: Ronaldo trekt grote ogen bij actie Riemer

De Fransman liet aanvankelijk ook een degelijke indruk achter. Desondanks besloot Jesper Fredberg eind augustus om zijn landgenoot Schmeichel aan te trekken. De voormalige Premier League-kampioen werd aanzien als een opportuniteit nadat hij zijn contract bij OGC Nice had ontbonden. Uiteindelijk tekende hij voor één seizoen met optie tot een tweede.

Remonte na wisselvallige start

Ondanks de degelijke prestaties van Dupé werd al snel duidelijk dat Schmeichel de nummer één zou worden onder de Deense sportieve bazen. In zijn eerste matchen liet hij echter geen overtuigende indruk achter. Maar tijdens de laatste wedstrijden van 2023 toonde de ervaren doelwachter zich steeds belangrijker en hield hij zijn ploeg meermaals recht met enkele belangrijke reddingen.

Dat doet dus het beste vermoeden voor de tweede seizoenshelft. In Denemarken beweert men zelfs dat Anderlecht al nadenkt over een contractverlenging, of tenminste over het lichten van de optie in zijn huidige overeenkomst. Maar in Engeland doken tijdens de voorbije dagen ook geruchten op over een mogelijke terugkeer naar de Premier League.

Engelse hekkensluiter

LEES OOK Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

En die geruchten worden steeds concreter. Zo meldt The Sun dat zijn naam wel degelijk op tafel ligt bij Sheffield United. De huidige hekkensluiter in de Premier League wil een ervaren doelman aantrekken om nummer één Wes Foderingham vaker rust te gunnen in deze lastige campagne. En daarbij zou Schmeichel als één van de belangrijkste kandidaten gelden. Van een effectief bod lijkt vooralsnog geen sprake. Maar nu de mercato officieel geopend is, kan daar snel verandering in komen.

POLL: Anderlecht moet Schmeichel koste wat kost behouden ...

Meest recent

Beerschot aan zet: "Iedere wedstrijd winnen!"

D-day voor Beerschot. Zij moéten winnen van STVV als ze nog enige kans willen maken op het ...

0
0
Mazzu geeft toe: "Situatie is geëscaleerd met hem"

Didier Lamkel Zé zit in Kameroen en werkte daar in de fitness, althans zo deelde hij mee via ...

29
29
Bormans geeft toe: "Hij zal moeilijk te houden zijn"

Bij Union SG gaan ze in de zomer weer twee à drie sterkhouders de club zien verlaten. De ...

14
14
Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Zaterdagavond worden de Champions' Play-Offs op gang getrappen. Dat levert de Belgische voetballer ...

131
131
Nieuwe naam bij Duivels? "Aanpassingen in volgende selectie"

Rudi Garcia heeft zijn eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Er ligt voor hem nog ...

61
61
Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

RSC Anderlecht besloot vlak voor de start van de Play-Offs nog een trainerswissel door te voeren. ...

168
168
'Liverpool ziet Trent vertrekken: spectaculaire opvolger'

Liverpool FC stevent recht op de Engelse titel af. Voor Trent Alexander-Arnold wordt dat allicht ...

49
49
'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke periode. In de komende weken wil Blauw-Zwart zich ...

147
147
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Jashari, Kompany wil Anderlecht-poulain'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

430
430
OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

37
37
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

262
262
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

381
381
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

68
68
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

231
231
Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

242
242
AA Gent rekent op 'parel in PO's': "Mooie kans voor hem"

AA Gent heeft na vele jaren eindelijk weer de Champions' Play-Offs weten te halen. De Buffalo's ...

257
257
Fink lacht tanden bloot: "Gunde ik geen andere trainer"

KRC Genk begint op een wolk aan de Play-Offs. De internationals kenden prachtige momenten, Genk is ...

109
109
Hasi analyseert Club Brugge: "Dat hebben ze allemaal"

RSC Anderlecht maakt zich klaar Besnik Hasi 2.0. Kan de coach Paars-Wit naar een mooi einde van het ...

289
289
Brazilië grijpt keihard in: bondscoach vliegt na afgang

In de Zuid-Amerikaanse kwalificatiecampagne voor het WK 2026, maakte Brazilië tot dusver niet ...

48
48
Thorgan onthult: "Welke speler van Club ik bij Anderlecht wil?"

RSC Anderlecht vat zondagmiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs aan met een bezoek aan Club ...

534
534

Meer sportnieuws