'Wervelende miljoenentransfer zet AA Gent op stelten'

door
'Wervelende miljoenentransfer zet AA Gent op stelten'

AA Gent staat voor een grote uitdaging tijdens de wintermercato, waarbij de club zich wil versterken maar over beperkte financiële middelen beschikt. De komst van Daniel Schmidt is een positieve stap, maar er worden nog verdere versterkingen verwacht.

Ousmane Camara van Sharjah FC is een mogelijke optie met een afkoopclausule van 3 miljoen euro, maar dit vormt een bedrijfsrisico voor AA Gent vanwege financiële beperkingen.

Anderzijds loopt het contract van de Guinese aanvaller eind dit seizoen af, maar hij trekt ook de aandacht van meerdere Europese clubs, wat een ander risico inhoudt voor de Buffalo’s.

Onvoorbereid naar de start van de wintermercato

AA Gent beschikt over een erg smalle selectie dit seizoen, en in januari vertrekken Tarik Tissoudali, Tsuyoshi Watanabe, Hong Hyun-seok en Nurio Fortuna op de koop toe naar de Africa Cup en de Asian Cup.

“We hebben gewoon te weinig spelers in onze kern.” zei een bezorgde Hein Vanhaezebrouck al eerder dit seizoen. Als we de coach mogen geloven, bevond AA Gent zich begin november nog nergens wat betreft de voorbereiding op de wintermercato.

Vanhaezebrouck verklaarde dat de club twee maanden voor de start van de wintermercato nog geen enkele speler op het oog had, hoewel de technische staf overuren draaide om potentiële versterkingen te bekijken.

“Qua transfers weet ik nog van niets. Momenteel hebben we de namen nog niet klaar”, klonk het onheilspellend bij de coach van AA Gent. Vanhaezebrouck zat reeds enkele keren samen met de scoutingscel om eventuele versterkingen te bespreken, maar veel wijzer werd hij daar niet van.

Bovendien zijn er financieel weinig middelen met een verlies van 19,2 miljoen euro in het vorige boekjaar. “Goedkoop, desnoods gehuurd, zijn er extra manschappen nodig”, schreef Het Laatste Nieuws.

AA Gent wil prijzen winnen, maar moet op de centen letten

Momenteel doet AA Gent nog mee op drie fronten en de club wil dit seizoen een prijs pakken. Het bestuur beseft echter dat deze doelstelling enkel kan behaald worden door de selectie aanzienlijk te versterken met kwalitatieve aanwinsten.

Hoewel de Buffalo's met de komst van Daniel Schmidt (Sint-Truiden) al een stevige wintertransfer hebben binnengehaald, blijft het wachten op de verdere verwachte versterkingen.

Maandag vertrekt de club op winterstage naar Oliva en door de nood aan extra spelers in de selectie gaan er ook vijf spelers van Jong Gent mee naar Spanje: Hannes Vernemmen (19), Mohamed Soumah (20), Abdul Ayindé (18), Robbie van Hauter (20) en Tibe De Vlieger (18).

Ook het 15-jarige toptalent Jorthy Mokio, die zelfs nog niet bij Jong AA Gent heeft gespeeld, gaat mee naar Oliva.

Als échte versterkingen in januari worden meerdere spelers genoemd zoals Darius Olaru (FCSB), Renan Oliveira (FK Sarajevo), Stanis Idumbo Muzambo (Ajax) en Samet Akaydin (Fenerbahçe).

Hoewel dit allemaal erg veelbelovende opties zijn, lijkt het erop dat deze doelwitten momenteel buiten bereik zijn voor Gent vanwege financiële beperkingen bij de club. Het nieuwste doelwit van Gent is nu Ousmane Camara van Sharjah FC, die op financieel gebied wel haalbaar zou moeten zijn voor de Oost-Vlamingen.

Camara is bijna één op de twee wedstrijden beslissend bij Sharjah FC

De 22-jarige Guineeër staat al meer dan twee jaar onder contract in de Verenigde Arabische Emiraten, waar hij indruk heeft weten te maken. Ousmane Camara is een veelzijdige aanvaller die dit seizoen voornamelijk als rechterflankspeler heeft gespeeld, maar hij heeft ook op de linkerflank en zelfs als spits.

Bij Sharjah FC, waar hij een offensief duo vormt met Moussa Marega (voormalig FC Porto-speler), laat Camara zijn visitekaartje achter met 6 doelpunten en 5 assists in 21 wedstrijden, waardoor hij bijna één op de twee wedstrijden beslissend is geweest.

Met zijn goede prestaties heeft Camara de aandacht getrokken van verschillende Europese voetbalclubs, waaronder AA Gent, Trabzonspor, Troyes en Stade Reims.

Opvallend is dat Camara nog nooit in Europa heeft gespeeld; hij stond onder huurcontract bij Ittihad Kalba (Verenigde Arabische Emiraten) en zijn eerste club was CS Sfaxien U21 (Tunesië).

De aantrekkingskracht van Camara voor Europese clubs wordt verder versterkt door het feit dat zijn contract bij Sharjah aan het einde van dit seizoen afloopt, wat hem des te interessanter maakt voor geïnteresseerde clubs.

Camara heeft afkoopclausule van 3 miljoen euro

Ousmane Camara heeft de afgelopen jaren meerdere aanbiedingen ontvangen om in een Europese competitie te spelen, en de aanvaller overweegt nu serieus om zijn horizon te verbreden. Dit kan aan het einde van het huidige seizoen gebeuren wanneer zijn contract bij Sharjah FC afloopt, maar ook tijdens de huidige wintermercato.

Camara heeft namelijk een afkoopclausule van 3 miljoen euro in zijn contract, een bedrag dat vrijwel overeenstemt met zijn huidige marktwaarde van 2,5 miljoen euro.

Het is nog maar de vraag of AA Gent, dat het financieel niet erg breed heeft, bereid is om zo’n bedrijfsrisico te nemen, ofwel een gok neemt door te anticiperen en te speculeren op zijn beschikbaarheid bij het aflopen van Camara’s contract bij Sharjah.

De aandacht voor Camara groeit, en veel clubs, waarnemers, analisten en journalisten kijken uit naar welke Europese club de diensten van deze opkomende ster zal verwerven.

Camara's uitstekende prestaties in het vorige seizoen werden reeds beloond met een nominatie voor de beste jonge speler in de Verenigde Arabische Emiraten. Uiteindelijk ging deze prijs niet naar Camara, maar wel naar Erik Jorgens (Al Ain).

POLL: Wat moet AA Gent doen?

Meest recent

Kampioenenmaker Vossen emotioneel: "Had maar één groot doel"

De Challenger Pro League heeft vrijdagavond een zinderende ontknoping van de reguliere competitie ...

25
25
'Transfer Tzolis krijgt vorm: topploeg contacteert Club'

Club Brugge zal komende zomer verschillende spelers laten gaan, maar wil zeker niet al zijn ...

145
145
'Hasi grijpt in: drastische verandering in basiself Anderlecht'

RSC Anderlecht wil na een tegenvallende start van de nacompetitie zo snel mogelijk aanknopen met ...

155
155
Ajax verdient evenveel als Anderlecht en Union SG samen

De Europa League gaat zijn laatste rechte lijn in. De Belgische ploegen liggen er al een tijdje uit. ...

54
54
NAC komt met statement over toekomst Hoefkens

Carl Hoefkens kende niet al te gelukkige passages bij Club Brugge en Standard. Sinds dit seizoen is ...

80
80
Klopp naar Real Madrid? Makelaar geeft hét antwoord

Jürgen Klopp staat momenteel onder contract bij RB Leipzig, waar hij een algemene functie heeft ...

54
54
Club Brugge laat twee smaakmakers NXT gratis gaan

Club Brugge heeft twee knopen doorgehakt. De Belgische landskampioen heeft meegedeeld dat twee ...

441
441
Vandenbroeck flikt het: "Ik ben helemaal leeg"

Zulte Waregem speelt volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League. Jelle Vossen besliste de match ...

90
90
Messi spreekt: over Yamal, Guardiola, Barça en het WK

Lionel Messi praat niet vaak, maar als hij het doet dan is het wel uitgebreid. Vanuit Miami sprak de ...

73
73
Zulte Waregem en La Louvière beuken poort naar JPL open

In de Challenger Pro League werd vandaag beslist welke twee ploegen zeker zouden promoveren naar de ...

214
214
Vertonghen komt met straffe info over coach Kompany

Vincent Kompany is een steengoede coach en bij RSC Anderlecht, Burnley en nu ook Bayern München ...

219
219
Zulte Waregem slaat toe met eerste toptransfer

Zulte Waregem speelt vanavond voor promotie naar de Jupiler Pro League. Eén speler hebben ze ...

119
119
Opvolger Vertonghen: "Er is contact met Anderlecht"

RSC Anderlecht moet in de zomer twee verdedigers halen. Jan Vertonghen stopt, Adryelson (die te ...

360
360
Leko: "Hij zal Standard niet voor een appel en ei verlaten"

Bij Standard gaat er nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt de komende maanden. Er zullen ...

133
133
Snel resultaat bij Anderlecht: of het kot staat in brand

Besnik Hasi is terug als coach van Anderlecht en dat zorgt voor heel wat beroering. Ondanks zijn ...

167
167
"Ik sprak in 2024 enkel met Club Brugge voor een job"

Francky Dury is al een tijdje uit beeld nadat hij Zulte Waregem verliet. Ondertussen is het ...

301
301
KRC Genk haalt slag thuis: contract tot 2027

KRC Genk verloor de afgelopen weken talenten aan RSC Anderlecht en ook Club Brugge lijkt met een aan ...

209
209
Drama duurt voort bij Anderlecht: einde seizoen aanvaller

De blessurelast bij RSC Anderlecht is ongezien hoog en het wordt er niet beter op. Besnik Hasi heeft ...

364
364
Fink onthult plan versus Union: Karetsas weer op de bank?

Na de nederlaag tegen Club Brugge hoopt KRC Genk tegen Union de rug te rechten. Thorsten Fink kreeg ...

94
94
'Club Brugge slaat slag in Genk maar vangt bot in Gent'

Club Brugge heeft haar zinnen op de dubbel gezet, maar achter de schermen maakt men in Westkapelle ...

353
353

Meer sportnieuws