‘Massale leegloop bij Antwerp door schorsing Overmars’

door
‘Massale leegloop bij Antwerp door schorsing Overmars’

Antwerp FC bevindt zich in een benarde situatie door de wereldwijde schorsing die Marc Overmars boven het hoofd hangt. In afwachting van verdere ontwikkelingen houdt de Directeur Voetbalzaken zich op de achtergrond en er wordt gespeculeerd over een mogelijke non-actiefstelling.

De schorsing komt op een erg ongelegen moment voor Antwerp. De club moet in januari winstgevende transfers realiseren zonder de expertise en knowhow van Overmars om de financiën in evenwicht te houden.

Daarnaast is de positie van linksback een groot aandachtspunt. Owen Wijndal keert na dit seizoen terug naar Ajax, terwijl de Amerikaanse linksback Sam Vines een transfer naar de Colorado Rapids afrondt. Op die manier zit Antwerp volgend seizoen zonder zuivere linksback in de selectie.

FIFA schorst Marc Overmars wereldwijd voor één jaar

Antwerp FC zit momenteel met de handen in het haar. Vorige week donderdag werd bekendgemaakt door FIFA dat Overmars voor één jaar wereldwijd is geschorst wegens grensoverschrijdend gedrag tijdens zijn tijd bij Ajax.

Zowel Antwerp als Overmars bereiden zich voor op het indienen van een beroep tegen deze beslissing. Maar om dit te doen, is het eerst wachten op een onderbouwing van de uitspraak door de FIFA.

Tot nu toe is deze onderbouwing nog niet verstrekt, wat tot frustratie leidt bij alle betrokkenen op de Bosuil. “Marc is geschorst, maar we weten niet wat dat precies inhoudt. We wachten op duidelijkheid”, zei Mark van Bommel dinsdag op de persconferentie.

“Zijn entourage probeert die wel te verkrijgen bij de FIFA, maar we wachten nu al een week.”

Antwerp FC houdt Marc Overmars weg van de Bosuil

In afwachting van de reactie van de FIFA heeft Marc Overmars besloten zich op de achtergrond te houden bij Antwerp. Volgens De Standaard lijkt het zelfs onvermijdelijk dat de club Overmars proactief op non-actief zet.

Mark van Bommel houdt rekening met dit scenario: “We kunnen het risico niet lopen dat Marc hier rondloopt en dat er een foto van hem gemaakt wordt. Dat willen we voor zijn.”

Het idee dat Overmars betrokken zou zijn bij inkomende of uitgaande transfers, of met het ondertekenen van contracten, brengt aanzienlijke juridische risico's met zich mee, die Antwerp niet wil overzien.

Er wordt geopperd dat Antwerp Overmars misschien via tussenpersonen of stromannen kan laten opereren, omdat de kans op controle door de Belgische bond praktisch nihil lijkt te zijn.

Toch lijkt de club zich voorzichtig te manoeuvreren in deze delicate situatie, in afwachting van verdere ontwikkelingen en de officiële reactie van de FIFA.

Antwerp FC heeft dringend centen nodig in januari

De mogelijke schorsing van Marc Overmars komt op een uiterst ongelegen moment voor Antwerp FC. De club moet namelijk op zijn centen letten en rekent sterk op een winstgevende wintermercato om de begroting weer in evenwicht te brengen.

De kapitaalinjectie van Paul Gheysens is vooralsnog beperkt tot 'slechts' 10 miljoen euro in plaats van de aangekondigde 47,5 miljoen. Daarnaast kampt Antwerp met een cashflowprobleem, wat resulteerde in vertragingen in betalingen aan sommige medewerkers en makelaars in december.

De geplande winterstage moest worden geannuleerd, en er waren zelfs speculaties over een mogelijk transferverbod. Bovendien staat de club nog steeds onder nauwlettend toezicht van de Europese voetbalbond UEFA, die Antwerp in juli een boete van 2 miljoen euro oplegde wegens het niet naleven van de Financial Fair Play (FFP)-regels.

Antwerp heeft met de UEFA een 'settlement agreement' gesloten met als doel om tegen 2026 volledig te voldoen aan de FFP-regels en naar een break-even te streven. De combinatie van de financiële uitdagingen en het mogelijke wegvallen van Overmars voegen extra druk toe aan de al complexe situatie van de club.

Antwerp FC moet winstgevende transfers sluiten zonder Marc Overmars

Antwerp FC heeft dringend behoefte aan liquide middelen, en in januari wordt er sterk gerekend op een monsterverkoop van Arthur Vermeeren, die bij voorkeur nog het lopende seizoen uitspeelt op de Bosuil.

Tegelijkertijd is het publiek bekend dat de club doelman Jean Butez in de etalage heeft gezet voor een wintertransfer, mits een goed bod. In deze cruciale periode is de expertise en ervaring van Marc Overmars van onschatbare waarde voor Antwerp.

Daarnaast omvat zijn rol als Directeur Voetbalzaken niet alleen het managen van belangrijke transfers, zoals die van Vermeeren en Butez, maar ook het voorbereiden om een competitieve selectie samen te stellen voor het volgende seizoen.

Afhankelijk van de vertrekkers in januari worden er enkele knelpuntposities verwacht, waarbij de positie van de linksachter zeker en vast een aandachtspunt is.

De linksback wordt een knelpuntpositie

Mark van Bommel heeft momenteel vijf flankverdedigers tot zijn beschikking bij Antwerp: Owen Wijndal, Ritchie De Laet, Jelle Bataille, Sam Vines en Kobe Corbanie. Van deze vijf zijn er slechts twee die specifiek als linksback spelen: Wijndal en Vines.

Tenzij zich grote verrassingen voordoen, zullen deze twee spelers volgend seizoen waarschijnlijk niet meer op de Bosuil te zien zijn. Owen Wijndal is de huidige vaste waarde op de linksbackpositie, met 1.436 minuten gespeeld op die positie dit seizoen.

Hij wordt echter gehuurd van Ajax zonder aankoopoptie, en een permanente transfer lijkt financieel niet haalbaar voor Antwerp. Journalist Mike Verweij, de clubwatcher van Ajax voor De Telegraaf, heeft onlangs verklaard dat Wijndal komende zomer sowieso zal terugkeren naar Amsterdam.

Dit nieuws komt als een kans voor Torino, aangezien Il Toro hem graag als nieuwe aanwinst wil verwelkomen voor het volgende seizoen.

Sam Vines is, samen met Wijndal, de enige pure linksback in de selectie. Vanwege blessures heeft hij dit seizoen slechts 398 minuten gespeeld, en bovendien lijkt hij niet de benodigde kwaliteit te bezitten om een meerwaardespeler te zijn voor Antwerp.

Momenteel bevindt de Amerikaan zich in de Verenigde Staten, waar hij bezig is met het afronden van een transfer naar zijn voormalige club, de Colorado Rapids.

Jelle Bataille, van nature een rechtsback, moet vaak inspringen op de linkerflank, waar hij 578 van zijn in totaal 2.195 speelminuten dit seizoen heeft gespeeld. Zijn voorkeur en sterkte liggen echter op de rechterkant.

Ritchie De Laet, meestal actief als rechtsback, heeft ook enkele keren op de linkerflank moeten depanneren (196 minuten dit seizoen). Momenteel bevindt De Laet zich in het laatste contractjaar bij Antwerp FC, en pas ten vroegste in februari zou hij met Marc Overmars samenzitten om een mogelijke contractverlenging te bespreken.

POLL: Moet Antwerp Overmars proactief op non-actief zetten?

Meest recent

Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

Speeldag 4 van de Play-Offs zit erop en naar goede gewoonte analyseerde Peter Vandenbempt de ...

43
43
Mpoku trekt stekker uit overname Standard en haalt uit

Standard Luik is achter de schermen bezig met een paleisrevolutie. Na het fiasco met eigenaars 777 ...

42
42
Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

Naar goede gewoonte was het maandagavond tijd voor Extra Time. Filip Joos en de analisten spraken ...

171
171
‘Ajax heeft masterplan met Mokio: jackpot én knaltransfer’

Jorthy Mokio werd de jongste debutant ooit voor KAA Gent, maar de Buffalo’s zagen hun ...

45
45
Ulderink onthult groot probleem Antwerp: “Geen discussie!”

Royal Antwerp FC lijkt maar niet op stoom te geraken onder Andries Ulderink in de Champions ...

44
44
Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

KRC Genk verloor in eigen huis van Union SG. De Limburgers stonden al zeven maanden aan de leiding, ...

119
119
'Club op miljoenenkoers: Engelse driestrijd voor sterkhouder'

Club Brugge zal komende zomer naar alle waarschijnlijkheid enkele sterkhouders te gelde maken. ...

304
304
Belgische held beslist historische bekerfinale in Nederland

In Nederland stond op paasmaandag de finale van de KNVB Beker op het programma. En het is zowaar Go ...

214
214
KRC Genk komt erg goed weg: "Levensgevaarlijke actie"

KRC Genk verloor zondag ook zijn tweede rechtstreekse duel tegen een titelconcurrent en ging met 1-2 ...

215
215
Zorgwekkende reeks Anderlecht: Hasi nog tijdens seizoen weg?

RSC Anderlecht pakte zondag tegen Antwerp FC zijn eerste puntje van de Champions' Play-Offs en ...

382
382
'Nieuwe transfer Saelemaekers: Milan legt minimumprijs vast'

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang. Na zijn goede ...

80
80
'Arsenal krijgt vrij spel: zomerse supertransfer nabij'

De zomerse mercato komt met de dag dichter en een pak ploegen zijn nu al druk in de weer met het ...

269
269
‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

Club Brugge wil zijn middenveld versterken en heeft zijn oog laten vallen op Abdoulaye Sissako van ...

368
368
'Verhaeghe vloekt: middenvelder verlaat Club Brugge'

Club Brugge trekt alsmaar vaker de kaart van de eigen jeugd, maar uiteraard kan niet iedereen ...

394
394
Vanhaezebrouck ziet voordeel voor KRC Genk in titelrace

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk haar polepositie kwijt. De ...

298
298
Opvallend: 'Union wil shoppen bij titelconcurrent'

De strijd om de titel lijkt na afgelopen weekend meer dan ooit een driekoppige race tussen Club ...

172
172
Club Brugge krijgt goed & slecht nieuws uit ziekenboeg

Dankzij een vlotte 0-5 zege tegen AA Gent nam Club Brugge zondag de koppositie over van KRC Genk. De ...

536
536
Nieuwe beelden Genk-Union: echte ballengooier bekend?

Union wist zondag als eerste ploeg dit seizoen te winnen op het veld van KRC Genk, waar de potjes in ...

1158
1158
'Done deal: Anderlecht heeft tweede zomeraanwinst al beet'

Na het gelijkspel tegen Antwerp is de nul van het bord, maar RSC Anderlecht wacht wel nog steeds op ...

324
324
Kompany zet op speelse wijze journalist op zijn plaats

Bayern München pakt weldra weer de titel in de Bundesliga. Een straffe prestatie en Vincent ...

149
149

Meer sportnieuws