'Anderlecht laat zomeraanwinst definitief gaan: transfer nabij'

door
'Anderlecht laat zomeraanwinst definitief gaan: transfer nabij'

Door de hevige sneeuwval werd de bekermatch van RSC Anderlecht op het veld van Union SG een weekje uitgesteld. De Brusselaars beginnen dus pas komende zondag tegen OH Leuven aan hun tweede seizoenshelft. Ondertussen zijn ze ook nog druk in de weer op de wintermercato.

Na de bedroevende elfde plaats in de eindafrekening van vorig seizoen, zette sportieve baas Jesper Fredberg tijdens de zomerse transferperiode alle zeilen bij. Zo voorzag hij de selectie van zijn landgenoot Brian Riemer van een heuse kwaliteitsinjectie. Daarbij wist de CEO Sports ook enkele grote namen met pakken ervaring te strikken.

LEES OOK Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Met een fraaie tweede plaats in de Jupiler Pro League en een plek in de kwartfinales van de Croky Cup, plukt RSCA nu ook volop de vruchten van deze XXL-mercato. Maar voor een ploeg die geen Europees voetbal speelt, is de selectie op bepaalde posities wel erg breed. Vooral op het middenveld is de concurrentie momenteel enorm.

Middenveld afslanken

Met onder meer Mats Rits en Thomas Delaney werden dan ook enkele potentiële titularissen aangetrokken. Daarnaast braken met Théo Leoni en Mario Stroeykens ook twee jeugdproducten door. En ondertussen is Yari Verschaeren weer helemaal hersteld van zijn zware blessure.

Door die weelde zal Paars-Wit in januari zijn middenveld trachten af te slanken. De eerste vertrekker lijkt inmiddels al bekend. Zo staat Paars-Wit volgens verschillende bronnen op punt om de samenwerking met Justin Lonwijk al na enkele maanden te beëindigen.

Reddingsboei uit Nederland

LEES OOK Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

De Nederlandse spelmaker werd tijdens de zomermercato op huurbasis overgenomen van Dynamo Kiev. Lonwijk, die destijds bij Viborg al samenwerkte met Fredberg, kwam echter niet verder dan een handvol speelminuten. Bovendien werd hij afgeremd door blessureleed. En nu is hij dus op weg naar de uitgang.

De bedoeling is om de huurovereenkomst met Kiev vroegtijdig stop te zetten. Vervolgens lijkt Lonwijk in Nederland aan de slag te gaan. Volgens La Dernière Heure staat hij dicht bij een overgang naar Fortuna Sittard. De gesprekken met de nummer 11 uit de Eredivisie, waar eerder ook zijn broer Theo Lonwijk actief was, naderen stilaan een doorbraak.

POLL: Lonwijk heeft te weinig kansen gehad bij RSCA ...

Meest recent

Alle ogen op Antwerp: waarom falen geen optie is

Royal Antwerp FC moet aan de bak. De club zit inzake sportieve resultaten al een jaar in een ...

53
53
"Zonder mijn cocaïnegebruik had ik Gouden Bal gewonnen"

De Gouden Bal is de hoogste individuele bekroning die je kan krijgen als voetballer. Velen dromen ...

28
28
Union krijgt probleem niét opgelost: groot hiaat in de PO's

Union SG begint als verre outsider voor de titel aan de Champions’ Play-Offs. De Brusselaars ...

24
24
'Man City-mascotte mishandeld door eigen sterspeler'

Manchester City hoopt dat het seizoen wellicht héél snel voorbij is. Sportief is het ...

193
193
Charleroi ruikt miljoenen: "Veel mensen bellen me"

Bij Sporting Charleroi moeten ze de nodige uitgaande transfers doen tijdens de zomer- en ...

26
26
Coosemans aast op verrassende terugkeer RSCA'er

Bij RSC Anderlecht maken ze zich klaar voor de topper tegen Club Brugge. De vraag is welk middenveld ...

219
219
Beerschot aan zet: "Iedere wedstrijd winnen!"

D-day voor Beerschot. Zij moéten winnen van STVV als ze nog enige kans willen maken op het ...

31
31
Mazzu geeft toe: "Situatie is geëscaleerd met hem"

Didier Lamkel Zé zit in Kameroen en werkte daar in de fitness, althans zo deelde hij mee via ...

111
111
Bormans geeft toe: "Hij zal moeilijk te houden zijn"

Bij Union SG gaan ze in de zomer weer twee à drie sterkhouders de club zien verlaten. De ...

37
37
Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Zaterdagavond worden de Champions' Play-Offs op gang getrappen. Dat levert de Belgische voetballer ...

288
288
Nieuwe naam bij Duivels? "Aanpassingen in volgende selectie"

Rudi Garcia heeft zijn eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Er ligt voor hem nog ...

149
149
Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

RSC Anderlecht besloot vlak voor de start van de Play-Offs nog een trainerswissel door te voeren. ...

249
249
'Liverpool ziet Trent vertrekken: spectaculaire opvolger'

Liverpool FC stevent recht op de Engelse titel af. Voor Trent Alexander-Arnold wordt dat allicht ...

69
69
'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke periode. In de komende weken wil Blauw-Zwart zich ...

222
222
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Jashari, Kompany wil Anderlecht-poulain'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

535
535
OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

47
47
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

307
307
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

454
454
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

80
80
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

275
275

Meer sportnieuws