'Voetbalbond grijpt snoeihard in na VAR-debacles'

door
'Voetbalbond grijpt snoeihard in na VAR-debacles'

Momenteel zit de Jupiler Pro League in een houdgreep, want zowel Club Brugge als KRC Genk stapten onlangs naar de Disciplinaire Raad en het BAS om hun wedstrijden tegen respectievelijk KV Mechelen en Anderlecht te laten herspelen. Beide clubs voelden zich tekort gedaan na opzichtige blunders van de VAR.

Club zag in Mechelen een doelpunt van Igor Thiago onterecht afgekeurd worden wegens buitenspel, waarbij de VAR tijdens zijn check een verdediger van KVM domweg vergeten was. Genk verloor dan weer in Anderlecht nadat de scheidsrechters verkeerdelijk Paars-Wit een vrije trap gegeven hadden in plaats van Genk een penalty opnieuw te laten nemen, omdat ze er geen rekening mee gehouden hadden dat spelers van Anderlecht te snel ingelopen waren.

VAR-manager aan de deur gezet

Het waren zeer duidelijke en dure missers, die de kritiek op de arbitrage de voorbije weken weer stevig hebben doen aanzwengelen. Ze blijven ook niet zonder gevolgen, want volgens Het Laatste Nieuws wordt er op de voetbalbond zwaar ingegrepen. Een eerste kop is daarbij al gerold.

VAR-manager Frédy Fautrel zou namelijk al aan de deur gezet zijn als gevolg van de aanhoudende missers. De Fransman was sinds 2019 in functie, maar wordt nu bedankt. Zijn vervanger zou ook al bekend zijn, want Kevin Blom zou zijn plaats innemen.

Ook Layec zit op de wip

De 49-jarige Nederlander heeft een verleden als internationale hoofdscheidsrechter én als VAR. In die laatste functie was hij nog tot 2021 aan de slag en stond hij onder meer Danny Makkelie bij in de Champions League. Hij moet de videoref nu in België weer op het juiste spoort krijgen.

Daar zal het wellicht ook niet bij blijven, want ook scheidsrechtersbaas Bertrand Layec zou op de wip zitten. Er is al langer onvrede in alle geledingen over het functioneren van de vetbetaalde Fransman, wiens vertrek nu slechts een kwestie van tijd zou zijn. Het is de bedoeling dat daarna operationeel directeur Stephanie Forde een grotere rol zal spelen.

POLL: Goede zaak dat er zo ingegrepen wordt?

Meest recent

Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

8
8
'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

20
20
"Ik wil Genk helpen in de titelstrijd met Club Brugge"

De titelstrijd lijkt voorlopig tussen KRC Genk en Club Brugge te gaan. Union SG en RSC Anderlecht ...

151
151
Mika Godts geniet bij Ajax: "Zoals bij Anderlecht"

Mika Godts is uitegroeid tot een van de smaakmakers van Ajax. De Belgische flankaanvaller kende zijn ...

107
107
Boskamp looft Union-pion: "Zich getoond in Europa"

Union SG heeft een gouden kans laten liggen tegen Ajax. Alles leek erop te wijzen dat ze de ...

39
39
Manchester United realiseert comeback in spektakelstuk

Manchester United verkeert in zijn grootste crisis ooit. De ooit zo fiere Engelse topclub ging ...

35
35
KV Kortrijk verklaart vroege ontslag van Vanderhaeghe

KV Kortrijk ontsloeg Yves Vanderhaeghe na amper twee maanden. Bernd Storck keerde terug naar het ...

157
157
'Juventus gaat voor deal van 45 miljoen euro'

Juventus kent een zeer pover seizoen. De Oude Dame is al jaren een subtopper in de Serie A, dat ...

57
57
"Club Brugge is zeker niet kansloos tegen Aston Villa"

Club Brugge lootte Aston Villa voor de achtste finales van de Champions League. De Engelse subtopper ...

167
167
Kompany: "Dat maakte ik ook mee bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De ploeg is op weg naar de landstitel ...

112
112
Welke tegenstanders Beerschot? Dom voorspelt deelnemers Play-Downs

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League komt steeds dichterbij en dus nadert ...

185
185
Club schrijft historie: "Beste Belgische prestatie in Europa deze eeuw"

Club Brugge zorgde deze week voor een erg straffe prestatie. Blauw-Zwart plaatste zich immers voor ...

360
360
Geurtje aan uitschakeling Union: "Onbegrijpelijk van de VAR"

In de Europa League moesten de twee Belgische deelnemers donderdagavond het Europese toneel ...

206
206
'Mokio schrijft sprookjesboek: Europese knaltransfer wenkt'

Terwijl de zogenaamde 'Gouden Generatie' op zijn laatste benen loopt, werken momenteel verschillende ...

86
86
'Jutgla naar topcompetitie: Club legt prijskaartje vast'

De uitstekende prestaties in de Champions League heeft voor Club Brugge ook een nadeel. Zo dreigt de ...

1435
1435
TRANSFERUURTJE: 'Droomtransfer Talbi, Bayern wil jonge Belg'

De wintermercato is achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

452
452
Huerta gooit doelen Anderlecht op tafel: “Unicum in JPL"

César Huerta werd afgelopen wintermercato binnengehaald. De Mexicaanse aanvaller heeft ...

441
441
Opvallende Antwerp-evolutie Vincent Janssen: “Nog 5 jaar”

Vincent Janssen begon als spits bij Royal Antwerp FC, maar inmiddels heeft hij al op elke positie ...

306
306
KAA Gent-publiekslieveling onthult toekomstplannen

Matisse Samoise heeft zijn contract verlengd bij KAA Gent. Het jeugdproduct van de Buffalo’s ...

109
109
Vader Talbi doet boekje open over KBVB: "Vraiment triste"

Chemsdine Talbi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Vooral in de Champions League ...

817
817

Meer sportnieuws