Wanhopig Anderlecht rekent hardhandig af met ‘lastpak’

door
Wanhopig Anderlecht rekent hardhandig af met ‘lastpak’

Anderlecht is in zijn opzet geslaagd om Benito Raman buiten te werken. Ondanks interesse uit België en Duitsland, koos hij uiteindelijk voor een lucratief Turks avontuur bij Samsunspor.

Anderlecht en Raman kwamen overeen om zijn contract te ontbinden, waardoor de Turken geen transfersom hoefden te betalen. Dit redde Samsunspor van een transferverbod en verloste Anderlecht van een zware financiële last.

LEES OOK 'KV Mechelen wacht af: transfer in de maak voor Raman'

Raman's moeilijke relatie met het management van Anderlecht escaleerde na een mislukte zomertransfer naar Sint-Truiden.

Anderlecht wil Benito Raman buitenwerken

Het bestuur van Anderlecht heeft in januari sterk aangedrongen op het vertrek van één of twee spelers. “De coach wilde geen namen geven, maar het gaat om Benito Raman en Amadou Diawara”, meldde L’Avenir.

Raman werd bijvoorbeeld niet opgenomen in de selectie voor de winterstage in Tabarka, Tunesië, en heel de maand januari zat hij niet meer in de wedstrijdselectie van Anderlecht.

LEES OOK Anderlecht krijgt gigantische opsteker voor clash in Brugge

Volgens Brian Riemer was Raman niet aanwezig op de winterstage vanwege een blessure. Volgens Jesper Fredberg omdat zijn contract bij de club over vijf maanden afliep.

Raman wil enkel vertrekken bij ‘onweerstaanbaar aanbod’

Op slechts twee dagen voor het sluiten van de wintermercato leek het er sterk op dat Benito Raman gewoon in het Lotto Park zou blijven.

Geen enkele geïnteresseerde club wist hem te verleiden met een 'onweerstaanbaar aanbod', de enige voorwaarde waarop hij bereid zou zijn Anderlecht te verlaten. Raman was niet bereid om zijn topsalaris bij RSCA zomaar op te geven. 

Ondanks de moeilijke situatie bij de club voelde hij zich nog steeds zeer goed in het Lotto Park, en zijn riante contract speelt daar natuurlijk een belangrijke rol in.

Raman is niet gemakkelijk te verleiden

“Raman zal wellicht niet vertrekken”, schreef L’Avenir in het slot van de wintermercato. “Geen enkele club heeft alle vereisten om hem te contracteren.”

Oud-Heverlee Leuven, KV Mechelen en VfL Bochum toonden interesse in januari, maar Raman heeft al deze opties van de tafel geveegd omdat ze zowel sportief als financieel niet aantrekkelijk genoeg waren.

Hoewel Samsunspor wél aantrekkelijke financiële voorwaarden bood, wees de aanvaller het Turkse aanbod af vanwege familiale redenen.

Het bestuur van Anderlecht keek met grote bezorgdheid naar deze ontwikkelingen, aangezien de club dringend van het zware salaris van Raman af wilde in januari.

Raman gaat dan toch overstag voor Turks topcontract

Op de voorlaatste dag van de wintermercato ging Benito Raman toch akkoord met een avontuur bij Samsunspor, de club waar ook Nany Dimata speelt.

Ondanks zijn voorkeur om in België te blijven voor zijn zoontje, koos hij uiteindelijk toch voor een contract van 2,5 jaar in Turkije.

Slechts tien dagen eerder had Raman het eerste aanbod van Samsunspor nog afgewezen, maar de tweede poging van de steenrijke voorzitter Yüksel Yildirim, naar verluidt met nog meer aantrekkelijke salarisvoorwaarden, wist Raman uiteindelijk over te halen.

Anderlecht, Samsunspor en Raman zetten speciale deal op poten

Deze deal kwam tot stand dankzij een goede samenwerking tussen Anderlecht en Samsunspor.

Dit kwam zo: Anderlecht en Benito Raman hebben in onderling overleg hun contract ontbonden, waardoor de Turken geen transfersom hoefden te betalen om hem aan te trekken.

Dit was van cruciaal belang voor Samsunspor, dat op het punt stond om een transferverbod opgelegd te krijgen. Samsunspor nam echter wel het volledige loon van Raman over, wat vanaf het begin de voornaamste doelstelling was voor Anderlecht.

Op deze manier is Sporting verlost van het riante contract dat ze nog een halfjaar moesten uitbetalen: mission accomplished.

 Anderlecht was de wanhoop nabij

Anderlecht stond stilaan aan de rand van de wanhoop om Benito Raman van de hand te doen, vooral omdat enkele pogingen in de zomermercato al op niets uitliepen.

De gemiste transfer naar Sint-Truiden veroorzaakte spanningen in de bestuurskamer, waarbij de relatie tussen Raman en het management zelfs tot een dieptepunt daalde.

Volgens Het Nieuwsblad had de afgeketste deal de onmin tussen beide partijen aangewakkerd, en La Dernière Heure sprak zelfs van een stevig conflict met het management.

“Benito Raman was bijvoorbeeld een bom toen zijn verhuur aan STVV afsprong”, schreef Het Nieuwsblad.

POLL: Goede deal van Anderlecht

Meest recent

'Fink plots grof wild: Genk voorkomt bliksemvertrek'

KRC Genk gaat vanaf komend weekend in de Champions' Play-Offs op zoek naar de vijfde landstitel uit ...

42
42
Barcelona alleen koploper na emotionele inhaalmatch

De interlands zijn nog maar net achter de rug, of het clubvoetbal barst alweer in alle hevigheid ...

32
32
Teklak doet titelvoorspelling: "Zij worden kampioen"

De titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend helemaal los. Door het huidige format ...

213
213
'Radicale beslissing Real: toekomst Courtois bepaald'

Real Madrid zet aanstaande zaterdag de laatste rechte lijn van het seizoen in met een thuiswedstrijd ...

114
114
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen op komst'

Mede door de enorme inkomsten uit de Champions League, is Club Brugge op financieel vlak bezig aan ...

319
319
Balette: "Genk of Club? Gun hun de titel om twee redenen"

In de voorbije dagen waren de nationale ploegen aan zet, inmiddels ligt de focus weer op volledig op ...

201
201
Anderlecht krijgt gigantische opsteker voor clash in Brugge

RSC Anderlecht staat voor een loodzware start van de Champions' Play-Offs. Als eerste opdracht ...

292
292
'Barça opent transferoffensief met LaLiga-uitblinker'

FC Barcelona is bezig aan een sterk seizoen en blijft goed in de running om met drie grote prijzen ...

69
69
Waalse analisten pakken één Duivel aan: "Compleet onzichtbaar"

Het eerste interland-blok onder nieuwe bondscoach Rudi Garcia zit erop. Voor een aantal Rode Duivels ...

257
257
Verrassing in Europe Play-Offs? "Zoveel mogelijk winnen"

Vrijdagavond worden de Europe Play-Offs op gang getrapt. Oud-Heverlee Leuven speelt dan de gastheer ...

32
32
'Bayern plukt nieuwe spits uit eigen Bundesliga weg'

Vincent Kompany is bezig aan een sterk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München. Maar ...

232
232
Anderlecht madness: tornado zet het kot in brand

César Huerta, de Mexicaanse aanwinst van Anderlecht, heeft indruk gemaakt sinds zijn komst. ...

341
341
'Arsenal zet Arteta-connectie in voor Europese knaltransfer'

Arsenal FC is bezig aan een meer dan behoorlijk seizoen, maar dreigt andermaal met lege handen ...

168
168
Hasi-effect bij Anderlecht: Club krijgt forse verwittiging

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met een onvervalste klassieker uit het ...

268
268
Lardot doet boekje open: "De speler die het meest klaagt?"

De Play-Offs in de Jupiler Pro League staan voor de deur en dus zal ook de arbitrage in de komende ...

814
814
'Leipzig steekt Club Brugge-deal van ruim 20 miljoen in koelkast'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders te verliezen. Ook Maxim De Cuyper lijkt ...

304
304
'Tottenham in diepe crisis: nieuwe coach al genoemd'

Tottenham Hotspur blijft in de running voor eindwinst in de Europa League, maar is voorts bezig aan ...

59
59
Schokgolf bij Rode Duivels: Garcia ontdekt nieuwe Witsel

Sire, er zijn nog Belgen. De vorige bondscoach Domenico Tedesco riep in totaal 23 nieuwkomers op bij ...

443
443
Rudi Garcia verstuurt ferme waarschuwing richting Duivels

Rudi Garcia leek op weg naar een eerste fiasco bij de Rode Duivels na de 3-1 nederlaag tegen ...

203
203
Imke Courtois verbaast iedereen met meesterzet

De veelbesproken Masters of Madness zit erop. Imke Courtois was een trainerstrio met Janice Cayman ...

50
50

Meer sportnieuws