Scheidsrechtersrapporten: 'Topref' haalt pijnlijke score

door
Scheidsrechtersrapporten: 'Topref' haalt pijnlijke score

Het scheidsrechterskorps is bezig aan een behoorlijk dramatisch seizoen en blijft de discutabele fases maar opstapelen. Dat blijkt ook uit cijfers van het cijfers van het Referee Information System (RIS). Een aantal 'toprefs' scoort daarbij bijzonder laag.

Het aantal scheidsrechterlijke fouten is dit seizoen nauwelijks nog bij te benen. Club Brugge, RWDM en KRC Genk besloten zelfs op juridische procedures aan te spannen nadat ze foutieve beslissingen in hun nadeel tegen kregen. Die laatste ploeg kreeg zelfs gelijk van de Disciplinaire Raad, waardoor de match tegen Anderlecht mogelijk herspeeld moet worden.

LEES OOK Play-Offs barsten los: scheidsrechters speeldag 1 bekend

Maar in de voorbije weken waren er nog veel meer discutabele beslissingen. AA Gent zag vorige week een doelpunt onterecht afgekeurd worden tegen Anderlecht, dat zelf dan weer geen strafschop kreeg tegen OHL. KV Kortrijk had dan weer een strafschop verdiend tegen Standard, terwijl ook KAS Eupen zich meermaals benadeeld voelde.

Slechte punten Visser

Al deze foutieve beslissinge, en uiteraard ook de correcte, worden bijgehouden in de database van het RIS. Op basis van die gegevens worden de scheidsrechters en VAR's van een score voorzien. Die gegevens zijn normaal gezien niet publiekelijk, maar Het Nieuwsblad kon ze toch inkijken.

Daaruit blijkt dat Lawrence Visser, die nochtans bestempeld wordt als één van de toprefs, wel erg matig scoorde. Tijdens de eerste 20 speeldagen floot hij 6 wedstrijden, daarbij haalde hij slechts een score van 71.4% nauwkeurigheid wat de sleutelbeslissingen (penalty's, kaarten, ...) betreft.

Wel goed als VAR

LEES OOK Waarom Antwerp onder énorme druk aan PO's begint

Dat is aanzienlijk minder dan andere 'topscheidsrechters' zoals Bram Van Driessche, Jasper Vergoote, Jonathan Lardot en Erik Lambrechts. Misschien moet Visser wel een carrièreswitch overwegen. Want als VAR legt hij net wél knappe cijfers voor.

In de eerste seizoenshelft nam Visser 23 wedstrijden voor zijn rekening als video-assistent. Dat hoge aantal is te wijten aan een blessure, waardoor hij minder op het veld kon staan. In die 23 duels liet hij slechts 1 foute interventie noteren. Enkel Lothar D'Hondt komt in de buurt met 0 foutieve interventies in 11 matchen als VAR.

POLL: Wie vindt u de beste scheidsrechter?

Meest recent

'Man City-mascotte mishandeld door eigen sterspeler'

Manchester City hoopt dat het seizoen wellicht héél snel voorbij is. Sportief is het ...

73
73
Charleroi ruikt miljoenen: "Veel mensen bellen me"

Bij Sporting Charleroi moeten ze de nodige uitgaande transfers doen tijdens de zomer- en ...

10
10
Coosemans aast op verrassende terugkeer RSCA'er

Bij RSC Anderlecht maken ze zich klaar voor de topper tegen Club Brugge. De vraag is welk middenveld ...

101
101
Beerschot aan zet: "Iedere wedstrijd winnen!"

D-day voor Beerschot. Zij moéten winnen van STVV als ze nog enige kans willen maken op het ...

22
22
Mazzu geeft toe: "Situatie is geëscaleerd met hem"

Didier Lamkel Zé zit in Kameroen en werkte daar in de fitness, althans zo deelde hij mee via ...

76
76
Bormans geeft toe: "Hij zal moeilijk te houden zijn"

Bij Union SG gaan ze in de zomer weer twee à drie sterkhouders de club zien verlaten. De ...

29
29
Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Zaterdagavond worden de Champions' Play-Offs op gang getrappen. Dat levert de Belgische voetballer ...

228
228
Nieuwe naam bij Duivels? "Aanpassingen in volgende selectie"

Rudi Garcia heeft zijn eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Er ligt voor hem nog ...

101
101
Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

RSC Anderlecht besloot vlak voor de start van de Play-Offs nog een trainerswissel door te voeren. ...

214
214
'Liverpool ziet Trent vertrekken: spectaculaire opvolger'

Liverpool FC stevent recht op de Engelse titel af. Voor Trent Alexander-Arnold wordt dat allicht ...

61
61
'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke periode. In de komende weken wil Blauw-Zwart zich ...

183
183
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Jashari, Kompany wil Anderlecht-poulain'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

493
493
OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

43
43
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

286
286
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

425
425
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

78
78
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

256
256
Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

271
271
AA Gent rekent op 'parel in PO's': "Mooie kans voor hem"

AA Gent heeft na vele jaren eindelijk weer de Champions' Play-Offs weten te halen. De Buffalo's ...

270
270
Fink lacht tanden bloot: "Gunde ik geen andere trainer"

KRC Genk begint op een wolk aan de Play-Offs. De internationals kenden prachtige momenten, Genk is ...

114
114

Meer sportnieuws