Waarom Thiago missen 'geen probleem' is tegen Anderlecht

door
Waarom Thiago missen 'geen probleem' is tegen Anderlecht

Igor Thiago is niet van de partij tegen RSC Anderlecht. De Braziliaan is geschorst. Maar is dat wel een nadeel voor Club Brugge? We leggen het even uit.

Thiago versus Vertonghen

Thiago is een fysiek sterke spits. Met zijn stevig lichaam is hij vaak fysiek te sterk voor zijn tegenstanders. Als hij tegen verdedigers moet spelen die daar in matchen, heeft hij het moeilijk. Jan Vertonghen is een verdediger die die duels wel aankan. Met Ludogorets scoorde hij vorig jaar wel tegen Anderlecht, maar in toppers doet Thiago het dit seizoen niet goed.

Tegen de top 8 (Union SG, Anderlecht, Antwerp, AA Gent, Cercle Brugge en KRC Genk) kwam Thiago aan 10 competitiewedstrijden. De balans staat daarin op 3 goals en 1 assist. Dat waren bovendien 3 strafschopdoelpunten. In de beker scoorde hij wel een veldgoal tegen AA Gent, tegen Union SG zweeg zijn kanon. Thiago speelde 866 minuten en was goed voor een goal of assist om de 185 minuten. 

Jutgla beter in topmatchen

Thiago is dus een speler die in topmatchen dus nog stappen moet zetten. Ferran Jutgla was dit seizoen wel al bepalend in matchen tegen de beste ploegen van het land. De Spanjaard scoorde tegen Royal Antwerp FC en Cercle Brugge. In de beker was hij ook nog bepalend tegen Union SG met een goal en assist. Jutgla speelde mee in 11 topmatchen (inclusief beker). De teller staat daarin op 440 speelminuten.

Hij was dus goed voor een bepalende actie (goal of assist) om de 110 minuten. Bovendien is Jutgla een speler die beweeglijk is en een korte draaicirkel heeft. Daar kan hij dus wel schade berokkenen. Gaat Jutgla zijn goede vorm ook bevestigen tegen de Brusselaars?

CR

POLL: Gaat Jutgla scoren tegen RSCA?

Meest recent

Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

Speeldag 4 van de Play-Offs zit erop en naar goede gewoonte analyseerde Peter Vandenbempt de ...

79
79
Mpoku trekt stekker uit overname Standard en haalt uit

Standard Luik is achter de schermen bezig met een paleisrevolutie. Na het fiasco met eigenaars 777 ...

67
67
Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

Naar goede gewoonte was het maandagavond tijd voor Extra Time. Filip Joos en de analisten spraken ...

303
303
‘Ajax heeft masterplan met Mokio: jackpot én knaltransfer’

Jorthy Mokio werd de jongste debutant ooit voor KAA Gent, maar de Buffalo’s zagen hun ...

60
60
Ulderink onthult groot probleem Antwerp: “Geen discussie!”

Royal Antwerp FC lijkt maar niet op stoom te geraken onder Andries Ulderink in de Champions ...

54
54
Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

KRC Genk verloor in eigen huis van Union SG. De Limburgers stonden al zeven maanden aan de leiding, ...

149
149
'Club op miljoenenkoers: Engelse driestrijd voor sterkhouder'

Club Brugge zal komende zomer naar alle waarschijnlijkheid enkele sterkhouders te gelde maken. ...

371
371
Belgische held beslist historische bekerfinale in Nederland

In Nederland stond op paasmaandag de finale van de KNVB Beker op het programma. En het is zowaar Go ...

232
232
KRC Genk komt erg goed weg: "Levensgevaarlijke actie"

KRC Genk verloor zondag ook zijn tweede rechtstreekse duel tegen een titelconcurrent en ging met 1-2 ...

239
239
Zorgwekkende reeks Anderlecht: Hasi nog tijdens seizoen weg?

RSC Anderlecht pakte zondag tegen Antwerp FC zijn eerste puntje van de Champions' Play-Offs en ...

414
414
'Nieuwe transfer Saelemaekers: Milan legt minimumprijs vast'

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang. Na zijn goede ...

91
91
'Arsenal krijgt vrij spel: zomerse supertransfer nabij'

De zomerse mercato komt met de dag dichter en een pak ploegen zijn nu al druk in de weer met het ...

280
280
‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

Club Brugge wil zijn middenveld versterken en heeft zijn oog laten vallen op Abdoulaye Sissako van ...

383
383
'Verhaeghe vloekt: middenvelder verlaat Club Brugge'

Club Brugge trekt alsmaar vaker de kaart van de eigen jeugd, maar uiteraard kan niet iedereen ...

448
448
Vanhaezebrouck ziet voordeel voor KRC Genk in titelrace

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk haar polepositie kwijt. De ...

316
316
Opvallend: 'Union wil shoppen bij titelconcurrent'

De strijd om de titel lijkt na afgelopen weekend meer dan ooit een driekoppige race tussen Club ...

182
182
Club Brugge krijgt goed & slecht nieuws uit ziekenboeg

Dankzij een vlotte 0-5 zege tegen AA Gent nam Club Brugge zondag de koppositie over van KRC Genk. De ...

582
582
Nieuwe beelden Genk-Union: echte ballengooier bekend?

Union wist zondag als eerste ploeg dit seizoen te winnen op het veld van KRC Genk, waar de potjes in ...

1192
1192
'Done deal: Anderlecht heeft tweede zomeraanwinst al beet'

Na het gelijkspel tegen Antwerp is de nul van het bord, maar RSC Anderlecht wacht wel nog steeds op ...

336
336
Kompany zet op speelse wijze journalist op zijn plaats

Bayern München pakt weldra weer de titel in de Bundesliga. Een straffe prestatie en Vincent ...

157
157

Meer sportnieuws