Standard krijgt cruciaal nieuws over blessure Vanheusden

door
Standard krijgt cruciaal nieuws over blessure Vanheusden

Standard speelde zondagavond een vrij degelijke partij op het veld van leider Union SG, maar bleef uiteindelijk met lege handen. Bovendien zagen de Rouches hun aanvoerder opnieuw uitvallen. Zo liep Zinho Vanheusden wederom een blessure op.

De Limburgse verdediger maakte destijds flink indruk bij de jeugdploegen van STVV en vervolgens Standard. In die mate zelfs dat de Italiaanse grootmacht Internazionale besloot om hem als jeugdspeler naar Italië te halen. Bij de Milanese topclub leerde hij verder de kneepjes van het vak.

Aanhoudend blessureleed

LEES OOK Statistische bom in JPL: Club op 1, twee toppers in nesten

Maar Vanheusden kreeg in Milaan ook te maken met de eerste grote tegenslag in zijn carrière. Zo liep hij een zware blessure op, waardoor hij bijna 200 dagen aan de kant stond. Later moest hij ook nog een operatie ondergaan. Bijgevolg kreeg zijn doorstroming naar de eerste ploeg bij Inter een flinke knauw.

Om toch voldoende minuten te maken keerde de verdediger dan ook op huurbasis terug naar Standard. Daar liet hij weer flitsen van zijn talent zien. Maar wederom sloeg het noodlot toe. Vanheusden scheurde voor de tweede keer in zijn carrière zijn kruisbanden en stond andermaal voor lange tijd aan de kant.

Nieuwe mokerslag op Union

In de voorbije seizoenen speelde de verdediger op huurbasis bij Genoa en AZ, ook daar werd hij regelmatig geplaagd door allerlei kwetsuren. In de zomer keerde hij echter opnieuw terug naar Standard. Zijn seizoen begon er ook veelbelovend, Vanheusden werd zelfs opgeroepen voor de Rode Duivels.

LEES OOK Standard neemt spits definitief over van reeksgenoot

Fysieke problemen blijven hem echter achtervolgen. Zondag tegen Union maakte hij zijn rentree na een drietal weken afwezigheid. Maar op slag van rust sloeg het noodlot andermaal toe. Zo kwam de verdediger verkeerd neer bij een duel, waarna hij een blessure aan de rug opliep.

Ziekenhuis verlaten

Even werd gevreesd voor het ergste, maar Het Laatste Nieuws meldt nu dat Vanheusden het ziekenhuis inmiddels heeft mogen verlaten. Hij voelde zich naar verluidt al iets beter. De eerste scans brachten ook geen breuken aan het licht, het zou gaan om een hernia. Verder onderzoeken zullen in de loop van de week moeten bepalen hoe lang hij buiten strijd zal zijn. Volgens La Dernière Heure nam hij ook al contact op met een rugspecialist. Vanheusden geeft de moed dan ook niet op en zou zo snel mogelijk willen terugkeren.

POLL: Zonder blessures zou Vanheusden nu een vaste waarde bij de Duivels zijn ...

Meest recent

'Malick Fofana moet nieuwe domper slikken'

In een tweeluik tegen Oekraïne wisten de Rode Duivels het behoud in Divisie A van de Nations ...

16
16
Wereldkampioen Argentinië mag nu al WK-ticket boeken

In de nacht van dinsdag op woensdag is het uitkijken naar de kraker tussen Argentinië en ...

15
15
Rode Duivels doen goede zaak na dol slot Macedonië-Wales

Terwijl de Rode Duivels al teruggekeerd zijn naar hun clubs, stonden er dinsdagavond wel nog twee ...

165
165
'Club Brugge laat speler midden in play-offs vertrekken'

Voor Club Brugge is de opdracht de komende weken duidelijk. Het wil liefst in de finale tegen ...

280
280
'Na afhaken bij Duivels: Courtois haalt opgelucht adem'

De Rode Duivels zijn er zondag nog in geslaagd om tegen Oekraïne een scheve situatie recht te ...

32
32
Veldman legt uit waarom hij bij Club Brugge vertrok

Club Brugge moest onlangs afscheid nemen van een belangrijke pion. Robin Veldman trok vorige week ...

102
102
'Man City en Barça azen op toekomstige Rode Duivel'

De Rode Duivels moesten de voorbije weken inboeten aan talent doordat spelers als Konstantinos ...

91
91
Mea culpa richting Patro Eisden en T1 Stijn Stijnen

Patro Eisden Maasmechelen werd enkele weken geleden, ook door ons, in een slecht daglicht gesteld ...

0
0
'Dender weet revelatie langer aan zich te binden'

Het moest nog bibberen tot het einde, maar uiteindelijk wist FCV Dender wel het behoud in de Jupiler ...

27
27
Van Holsbeeck slaat terug en eist stevige som van Anderlecht

De voorbije jaren bracht het gerecht heel wat prominente figuren uit de Belgische voetbalwereld in ...

608
608
Vertonghen geeft toe: "Dacht toen al aan stoppen"

Jan Vertonghen kondigde vandaag zijn afscheid aan. Nog tien weken en dan is hij geen profspeler ...

50
50
Cuypers terug naar de JPL? Dit zegt de spits daarover

Dante Vanzeir keerde in januari terug naar de Jupiler Pro League. De Belgische aanvaller tekende bij ...

305
305
Anderlecht ontploft: het loopt echt de spuigaten uit

RSC Anderlecht zit opnieuw in crisis na het verrassende ontslag van coach David Hubert, amper 181 ...

698
698
'FC Barcelona zet zinnen op ex-smaakmaker van Anderlecht'

Bij FC Barcelona hebben ze héél veel talent rondlopen. De Catalanen willen in de zomer ...

127
127
'Kompany probeert niet alleen Karetsas weg te halen bij Genk'

Vincent Kompany heeft een oog voor talent. De coach van Bayern München heeft heel veel ...

492
492
Westerlo neemt zware beslissing: "Sluit niet aan bij onze visie"

KVC Westerlo moet besparen, dat klinkt al maanden in de wandelgangen. In de zomer zal er dan ook ...

230
230
Hayen haalt opgelucht adem: Club Brugge krijgt groen licht

Ondanks de achterstand op koploper KRC Genk schuiven veel waarnemers en analisten nog altijd Club ...

495
495
Standard neemt spits definitief over van reeksgenoot

Standard stelde dinsdag Giacomo Angelini voor als opvolger van Pierre Locht. Voor de nieuwe CEO ligt ...

82
82
Stad Brussel in de clinch met KBVB: "Wat willen ze?"

Na de geslaagde uitstap richting Genk willen de Rode Duivels voortaan vaker uitwijken naar diverse ...

164
164
Statistische bom in JPL: Club op 1, twee toppers in nesten

"Het klassement liegt nooit", wordt wel eens gezegd. Maar klopt dat wel, en staat iedereen aan het ...

793
793

Meer sportnieuws