Gasperini geeft De Ketelaere brutale draai rond de oren

door
Gasperini geeft De Ketelaere brutale draai rond de oren

Gian Piero Gasperini heeft Charles De Ketelaere dit seizoen vaak geprezen en zelfs verdedigd tegenover scherpe kritieken vanuit de pers. CDK heeft echter de andere kant van de Italiaanse coach leren kennen vorig weekend.

Gasperini gokte met De Ketelaere en kreeg waar voor zijn geld

Vorige zomer belandde Charles De Ketelaere onder de vleugels van Gian Piero Gasperini bij Atalanta Bergamo. De 66-jarige coach heeft een indrukwekkende reputatie opgebouwd en staat bekend om zijn gedurfde, creatieve en offensieve benadering van het spel.

Atalanta staat bekend als een van de meest aanvallend ingestelde teams in het Calcio, en deze tactiek leek op het lijf van De Ketelaere geschreven te zijn.

Gasperini heeft bovendien een grote reputatie opgebouwd als een coach die in staat is om spelers te rehabiliteren en hun verborgen kwaliteiten tot uiting te brengen. Voor de Italiaanse coach was De Ketelaere de volgende uitdaging.

De Belgische aanvaller schitterde meteen bij La Dea en toonde meteen zijn magie in Bergamo. Anno 2024 is hij een andere, betere speler dan bij AC Milan vorig seizoen. Hij houdt van Gasperini’s stijl van voetballen, is gespierder en scherper geworden.

“Gasperini gokte door de meest ongelukkige speler van de Serie A 2022-2023 te halen en kreeg meteen waar voor zijn geld”, schreef Gazzetta dello Sport.

De Ketelaere floreert onder de bescherming van Gasperini

Gian Piero Gasperini heeft Charles De Ketelaere met beide benen op de grond gehouden tijdens zijn sterke start bij Atalanta, hij verdedigde hem tegen de eerste kritiek na enkele moeilijke weken en prees hem als een kwaliteitsspeler.

Gasperini verklaarde in februari: “Hij is intussen een referentiepunt voor het team geworden. Ik denk dat dit het mooiste compliment is.”

Onder Gasperini's leiding floreert De Ketelaere in de rol van 9,5. Hij is lichamelijk veel sterker geworden, spreekt vloeiender Italiaans en lijkt explosiever en scherper dan ooit tevoren.

“Gasperini levert goed werk. Daar moeten we hem voor feliciteren. Hij zorgt ervoor dat De Ketelaere offensief meer ruimte heeft,” zei Stefano Pioli, coach van AC Milan. :

Het seizoen bij Atalanta Bergamo is erg succesvol voor De Ketelaere, en Steven Defour is ervan overtuigd dat bondscoach Domenico Tedesco hem moet selecteren voor het EK 2024.

“Volgens mij moet je hem altijd meenemen, simpelweg omdat hij speelt. Als je naar de vorm kijkt, verdient De Ketelaere mee te gaan”, zei Defour in de podcast 90 minutes.

Meedogenloze Gasperini kent geen genade met De Ketelaere

Vorig weekend maakte Charles De Ketelaere op een andere manier kennis met zijn coach. De aanvaller speelde een zwakke eerste helft in de wedstrijd tegen AC Milan, wat resulteerde in een pijnlijke wissel aan de rust.

De Ketelaere slaagde er nauwelijks in zijn acties, passing en combinaties tot stand te brengen. “Na amper vijftien baltoetsen en twee doelpogingen wisselde zijn meedogenloze coach, Gian Piero Gasperini, hem in”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

Het was al de tweede keer dat De Ketelaere tijdens de rust werd vervangen door Gasperini, die hoge eisen en standaarden stelt aan zijn spelers, en geen genade kent als het om presteren gaat.

“De Ketelaere heeft veel krediet op de rekening, maar voor zijn trainer geldt wel de vorm van de dag, niet het verleden. Wanneer Gasperini niet content is, grijpt hij meteen in”, aldus HLN.

De wissel aan de rust was extra pijnlijk voor De Ketelaere, juist omdat de tegenstander AC Milan was, de club waar hij momenteel door wordt uitgeleend aan Atalanta.

Atalanta is geen warm nest: Gasperini perfecte coach of de slechtst mogelijke

Ondanks de indrukwekkende prestaties in zijn carrière als topcoach, staat Gian Piero Gasperini ook bekend als een veeleisende en soms moeilijke figuur. Hij heeft zeker zijn strenge kanten en kan bijzonder hard zijn voor zijn spelers.

“Ik ben niet akkoord dat Atalanta een warm nest is, dan ken je trainer Gasperini daar niet”, waarschuwde Filip Joos al in de podcast 90 minutes.

“Voor een speler als hem kan Gasperini ofwel de perfecte coach zijn, ofwel de slechtst mogelijke”, zei Luca Bianchin, AC Milan-watcher bij La Gazzetta dello Sport, in augustus aan Het Nieuwsblad.

Joakim Maehle, die drie seizoenen bij Atalanta speelde, kan daarover meepraten. De voormalige rechtsback vertelde aan de Deense pers dat de trainer alles besliste en dat er nul vrijheid was voor de spelers.

“En als je na een geweldige wedstrijd het volgende weekend 20 minuten minder goed speelde, stond je gewoon weer vanachter in de pikorde”, aldus Maehle, met een boodschap die kan tellen voor De Ketelaere.

Hij stelde vast dat Gasperini alle touwtjes in handen had en dat hij het gevoel had onder een autoritair regime te staan. "Je voelt jezelf niet langer een persoon, je bent gewoon een nummer. Je hebt ook geen enkele band met de trainer. Hij staat daar gewoon vaak een speler te beschuldigen voor iets raars.”

POLL: Een accident de parcours tussen Gasperini en De Ketelaere?

Meest recent

'Hasi grijpt in: drastische verandering in basiself Anderlecht'

RSC Anderlecht wil na een tegenvallende start van de nacompetitie zo snel mogelijk aanknopen met ...

66
66
Ajax verdient evenveel als Anderlecht en Union SG samen

De Europa League gaat zijn laatste rechte lijn in. De Belgische ploegen liggen er al een tijdje uit. ...

44
44
NAC komt met statement over toekomst Hoefkens

Carl Hoefkens kende niet al te gelukkige passages bij Club Brugge en Standard. Sinds dit seizoen is ...

69
69
Klopp naar Real Madrid? Makelaar geeft hét antwoord

Jürgen Klopp staat momenteel onder contract bij RB Leipzig, waar hij een algemene functie heeft ...

48
48
Club Brugge laat twee smaakmakers NXT gratis gaan

Club Brugge heeft twee knopen doorgehakt. De Belgische landskampioen heeft meegedeeld dat twee ...

389
389
Vandenbroeck flikt het: "Ik ben helemaal leeg"

Zulte Waregem speelt volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League. Jelle Vossen besliste de match ...

81
81
Messi spreekt: over Yamal, Guardiola, Barça en het WK

Lionel Messi praat niet vaak, maar als hij het doet dan is het wel uitgebreid. Vanuit Miami sprak de ...

67
67
Zulte Waregem en La Louvière beuken poort naar JPL open

In de Challenger Pro League werd vandaag beslist welke twee ploegen zeker zouden promoveren naar de ...

203
203
Vertonghen komt met straffe info over coach Kompany

Vincent Kompany is een steengoede coach en bij RSC Anderlecht, Burnley en nu ook Bayern München ...

203
203
Zulte Waregem slaat toe met eerste toptransfer

Zulte Waregem speelt vanavond voor promotie naar de Jupiler Pro League. Eén speler hebben ze ...

110
110
Opvolger Vertonghen: "Er is contact met Anderlecht"

RSC Anderlecht moet in de zomer twee verdedigers halen. Jan Vertonghen stopt, Adryelson (die te ...

338
338
Leko: "Hij zal Standard niet voor een appel en ei verlaten"

Bij Standard gaat er nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt de komende maanden. Er zullen ...

126
126
Snel resultaat bij Anderlecht: of het kot staat in brand

Besnik Hasi is terug als coach van Anderlecht en dat zorgt voor heel wat beroering. Ondanks zijn ...

164
164
"Ik sprak in 2024 enkel met Club Brugge voor een job"

Francky Dury is al een tijdje uit beeld nadat hij Zulte Waregem verliet. Ondertussen is het ...

282
282
KRC Genk haalt slag thuis: contract tot 2027

KRC Genk verloor de afgelopen weken talenten aan RSC Anderlecht en ook Club Brugge lijkt met een aan ...

204
204
Drama duurt voort bij Anderlecht: einde seizoen aanvaller

De blessurelast bij RSC Anderlecht is ongezien hoog en het wordt er niet beter op. Besnik Hasi heeft ...

352
352
Fink onthult plan versus Union: Karetsas weer op de bank?

Na de nederlaag tegen Club Brugge hoopt KRC Genk tegen Union de rug te rechten. Thorsten Fink kreeg ...

92
92
'Club Brugge slaat slag in Genk maar vangt bot in Gent'

Club Brugge heeft haar zinnen op de dubbel gezet, maar achter de schermen maakt men in Westkapelle ...

342
342
Penders dropt hint over verlengd verblijf bij KRC Genk

KRC Genk moest vorige week lang haar meerdere erkennen in Club Brugge, dat uiteindelijk wel een ...

186
186
Hasi velt verdict over akkefietje Dolberg en Hazard

Tegen de drie titelkandidaten bleek Anderlecht niet opgewassen, maar in eigen huis tegen Antwerp is ...

233
233

Meer sportnieuws