Uitspraak 'penalty-gate': één club staat er het beste voor

door
Uitspraak 'penalty-gate': één club staat er het beste voor

Dinsdag is het zover, zo valt normaal gezien de ultieme beslissing in de zogenaamde 'penaltygate'. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) spreekt zich dan uit over het al dan niet herspelen van RSC Anderlecht-KRC Genk. En dat scenario lijkt lang niet uitgesloten.

De Feiten

Vlak voor de kerstfeesten verloor Genk ondanks een sterke match met 2-1 op het veld van Anderlecht. Maar aan die paars-witte zege hing een reukje. Een goal van Racing werd immers afgekeurd omdat aanvaller Yira Sor te snel in de grote baklijn was gelopen na een gemiste penalty. Op dat moment stonden echter ook al spelers van Anderlecht in de zestien.

LEES OOK Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Vlak na de match liet het Professional Refereeing Department (PRD) dan ook weten dat dit een scheidsrechterlijke blunder was en de penalty in principe hernomen moest worden. Genk besloot daarop een klacht neer te leggen. Het eiste zelfs om de match te laten herspelen.

Juridische weg

Allereerst werd de zaak behandeld voor het PRD zelf. Men oordeelde dat het om een 'menselijke fout' ging, waardoor een replay niet mogelijk was. Genk ging echter een stap verder en trok naar de Disciplinaire Raad. Daar oordeelde men dat het wel degelijk ging om een inbreuk tegen de reglementen en dat de match dus herspeeld moest worden.

Anderlecht besloot om in beroep te gaan tegen die uitspraak. Eerst bij de Evocatiecommissie, maar daar volgde men integraal de beslissing van de Disciplinaire Raad. En dus heeft het BAS het laatste woord. Beide clubs zouden immers niet van plan zijn om die uitspraak aan te vechten bij een burgerlijke rechtbank.

Voordeel Genk

LEES OOK Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Dinsdag volgt het verdict van de arbiters van het BAS. En dat zou wel eens in het voordeel van Genk kunnen uitdraaien. Maandag raakte immers bekend dat het BAS besloten heeft om de matchen KV Mechelen-Club Brugge en KV Mechelen-RWDM níét te laten herspelen na soortgelijke klachten en procedures van de twee uitploegen.

Het Laatste Nieuws wijst erop dat daarbij wel het oordeel van de Disciplinaire Raad én Evocatiecommissie werd gevolgd. Gebeurt dat in deze zaak opnieuw, wordt de match dus herspeeld. Bovendien bewezen deze twee uitspraken dat de klacht van Genk niet persé een precedent hoeft te zijn waarbij elke scheidsrechterlijke fout met succes wordt aangevochten.

Snelle replay

Moesten de Limburgers gelijk krijgen, dan zal de wedstrijd snel herspeeld worden. Meer bepaald komende week, op woensdag 13 maart. Concrete details zoals het aanvangsuur werden voorlopig nog niet bekend gemaakt. Wel zal de match volgens Het Nieuwsblad gewoon met publiek kunnen doorgaan. Spelers die in december geschorst of geblesseerd waren, zullen inzetbaar zijn. Winterse aanwinsten dan weer niet.

POLL: Wat zou u oordelen in deze zaak?

Meest recent

Charleroi ruikt miljoenen: "Veel mensen bellen me"

Bij Sporting Charleroi moeten ze de nodige uitgaande transfers doen tijdens de zomer- en ...

0
0
Coosemans aast op verrassende terugkeer RSCA'er

Bij RSC Anderlecht maken ze zich klaar voor de topper tegen Club Brugge. De vraag is welk middenveld ...

43
43
Beerschot aan zet: "Iedere wedstrijd winnen!"

D-day voor Beerschot. Zij moéten winnen van STVV als ze nog enige kans willen maken op het ...

14
14
Mazzu geeft toe: "Situatie is geëscaleerd met hem"

Didier Lamkel Zé zit in Kameroen en werkte daar in de fitness, althans zo deelde hij mee via ...

50
50
Bormans geeft toe: "Hij zal moeilijk te houden zijn"

Bij Union SG gaan ze in de zomer weer twee à drie sterkhouders de club zien verlaten. De ...

22
22
Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Zaterdagavond worden de Champions' Play-Offs op gang getrappen. Dat levert de Belgische voetballer ...

199
199
Nieuwe naam bij Duivels? "Aanpassingen in volgende selectie"

Rudi Garcia heeft zijn eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Er ligt voor hem nog ...

80
80
Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

RSC Anderlecht besloot vlak voor de start van de Play-Offs nog een trainerswissel door te voeren. ...

201
201
'Liverpool ziet Trent vertrekken: spectaculaire opvolger'

Liverpool FC stevent recht op de Engelse titel af. Voor Trent Alexander-Arnold wordt dat allicht ...

58
58
'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke periode. In de komende weken wil Blauw-Zwart zich ...

172
172
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Jashari, Kompany wil Anderlecht-poulain'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

463
463
OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

42
42
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

275
275
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

401
401
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

74
74
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

244
244
Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

260
260
AA Gent rekent op 'parel in PO's': "Mooie kans voor hem"

AA Gent heeft na vele jaren eindelijk weer de Champions' Play-Offs weten te halen. De Buffalo's ...

266
266
Fink lacht tanden bloot: "Gunde ik geen andere trainer"

KRC Genk begint op een wolk aan de Play-Offs. De internationals kenden prachtige momenten, Genk is ...

111
111
Hasi analyseert Club Brugge: "Dat hebben ze allemaal"

RSC Anderlecht maakt zich klaar Besnik Hasi 2.0. Kan de coach Paars-Wit naar een mooi einde van het ...

297
297

Meer sportnieuws