Kums maakt toekomstintenties bij AA Gent duidelijk

door
Kums maakt toekomstintenties bij AA Gent duidelijk

AA Gent maakt zich op voor een drukke zomer. Zo heeft het er alle schijn van dat er geen vervolg komt aan de samenwerking met Hein Vanhaezebrouck, waardoor de club op zoek moet naar een nieuwe hoofdcoach. En ook aan de spelerskern zal opnieuw gesleuteld worden.

Vorige zomer kwam de Oost-Vlaamse club in handen van zakenman Sam Baro. Die wil AA Gent verder moderniseren en opnieuw rendabel maken, maar in eerste instantie werd verder gebouwd op de funderingen van vorig seizoen. Zo bleef Vanhaezebrouck op post en werd de spelersgroep grotendeels intact gehouden.

Dat leverde ook sportieve resultaten op, maar financieel gezien werd de schuldenberg steeds groter en dus werd tijdens de wintermercato de tering naar de nering gezet. Zo werden sterkhouders als Gift Orban, Malick Fofana en Hugo Cuypers voor de nodige miljoenen verkocht. Daarmee is de boekhouding terug in evenwicht.

Rekenen op Kums

De gevolgen op sportief vlak waren echter nefast, zo is Gent bezig aan een dramatische tweede seizoenshelft. En dus wordt in de zomer opnieuw nodige beweging op transfervlak verwacht. In januari werd alvast hoog ingezet op jongere spelers met een groot potentieel om door te groeien. Die lijn wordt allicht doorgetrokken.

Maar die jongeren hebben ook nood aan ervaring rond zich. Daarvoor wordt onder meer gekeken naar Sven Kums. De aanvoerder ligt momenteel in de lappenmand, maar was tot zijn blessure bezig aan een sterk seizoen. AA Gent zou dan ook graag met hem verder willen.

Jaartje doorgaan

Volgens Het Nieuwsblad mag Kums, wiens huidige overeenkomst na het seizoen afloopt, zich weldra aan een nieuw contractvoorstel verwachten. En via de clubkanalen laat de aanvoerder nu zelf verstaan dat hij zelf nog een jaartje wil doorgaan. "Als ik vaker geblesseerd zou zijn, had ik het mentaal moeilijker. Maar ik heb het geluk dat dit niet gebeurd is. Ik voel me nog goed. Daarom wil ik waarschijnlijk ook nog een jaar doorgaan", klinkt het. Momenteel herstelt Kums van een zeldzame blessure, tegen de start van de PO's hoopt hij echter weer fit te zijn.

POLL: De blessure van Kums heeft Gent punten gekost ...

Meest recent

Ajax verdient evenveel als Anderlecht en Union SG samen

De Europa League gaat zijn laatste rechte lijn in. De Belgische ploegen liggen er al een tijdje uit. ...

22
22
NAC komt met statement over toekomst Hoefkens

Carl Hoefkens kende niet al te gelukkige passages bij Club Brugge en Standard. Sinds dit seizoen is ...

35
35
Klopp naar Real Madrid? Makelaar geeft hét antwoord

Jürgen Klopp staat momenteel onder contract bij RB Leipzig, waar hij een algemene functie heeft ...

28
28
Club Brugge laat twee smaakmakers NXT gratis gaan

Club Brugge heeft twee knopen doorgehakt. De Belgische landskampioen heeft meegedeeld dat twee ...

283
283
Vandenbroeck flikt het: "Ik ben helemaal leeg"

Zulte Waregem speelt volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League. Jelle Vossen besliste de match ...

64
64
Messi spreekt: over Yamal, Guardiola, Barça en het WK

Lionel Messi praat niet vaak, maar als hij het doet dan is het wel uitgebreid. Vanuit Miami sprak de ...

52
52
Zulte Waregem en La Louvière beuken poort naar JPL open

In de Challenger Pro League werd vandaag beslist welke twee ploegen zeker zouden promoveren naar de ...

158
158
Vertonghen komt met straffe info over coach Kompany

Vincent Kompany is een steengoede coach en bij RSC Anderlecht, Burnley en nu ook Bayern München ...

166
166
Zulte Waregem slaat toe met eerste toptransfer

Zulte Waregem speelt vanavond voor promotie naar de Jupiler Pro League. Eén speler hebben ze ...

95
95
Opvolger Vertonghen: "Er is contact met Anderlecht"

RSC Anderlecht moet in de zomer twee verdedigers halen. Jan Vertonghen stopt, Adryelson (die te ...

302
302
Leko: "Hij zal Standard niet voor een appel en ei verlaten"

Bij Standard gaat er nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt de komende maanden. Er zullen ...

106
106
Snel resultaat bij Anderlecht: of het kot staat in brand

Besnik Hasi is terug als coach van Anderlecht en dat zorgt voor heel wat beroering. Ondanks zijn ...

154
154
"Ik sprak in 2024 enkel met Club Brugge voor een job"

Francky Dury is al een tijdje uit beeld nadat hij Zulte Waregem verliet. Ondertussen is het ...

239
239
KRC Genk haalt slag thuis: contract tot 2027

KRC Genk verloor de afgelopen weken talenten aan RSC Anderlecht en ook Club Brugge lijkt met een aan ...

182
182
Drama duurt voort bij Anderlecht: einde seizoen aanvaller

De blessurelast bij RSC Anderlecht is ongezien hoog en het wordt er niet beter op. Besnik Hasi heeft ...

306
306
Fink onthult plan versus Union: Karetsas weer op de bank?

Na de nederlaag tegen Club Brugge hoopt KRC Genk tegen Union de rug te rechten. Thorsten Fink kreeg ...

80
80
'Club Brugge slaat slag in Genk maar vangt bot in Gent'

Club Brugge heeft haar zinnen op de dubbel gezet, maar achter de schermen maakt men in Westkapelle ...

314
314
Penders dropt hint over verlengd verblijf bij KRC Genk

KRC Genk moest vorige week lang haar meerdere erkennen in Club Brugge, dat uiteindelijk wel een ...

174
174
Hasi velt verdict over akkefietje Dolberg en Hazard

Tegen de drie titelkandidaten bleek Anderlecht niet opgewassen, maar in eigen huis tegen Antwerp is ...

204
204
Antwerp & AA Gent verschaffen update uit ziekenboeg

AA Gent boekte vorige week een eerste zege op het veld van Antwerp, dat zelf nog steeds met lege ...

146
146

Meer sportnieuws