'FC Barcelona grijpt drastisch in bij afgang in Napels'

door
'FC Barcelona grijpt drastisch in bij afgang in Napels'

In de Champions League worden de eerste tickets voor de kwartfinales uitgedeeld. Aanstaande dinsdag moet FC Barcelona bijvoorbeeld gaan winnen op het veld van SSC Napoli om door te stoten. Bij een slechte afloop zou de clubleiding drastisch kunnen ingrijpen.

De Catalaanse grootmacht heeft het Kampioenenbal inmiddels al vijf keer gewonnen. Maar de laatste eindzege dateert alweer van in 2015. In de twee voorbije seizoenen sneuvelde Barça zelfs telkens in de groepsfase, waarna het ook vroegtijdig uit de Europa League werd geknikkerd.

Die nefaste resultaten op het Europese toneel werden ietwat goed gemaakt met de prestaties in La Liga. Zo pakte Barcelona vorig seizoen de Spaanse landstitel, de eerste in vier jaar tijd. Maar in de huidige jaargang laten de Catalanen het ook afweten in eigen land.

Xavi vertrekt

De club werd bijvoorbeeld uit de Copa del Rey geknikkerd en verloor de finale van de Supercopa. Ook een nieuwe landstitel is momenteel veraf. Zo staat Barça momenteel slechts derde in de Primera Division. De achterstand op leider en aartsrivaal Real Madrid bedraagt alweer acht punten.

Die tegenvallende resultaten bleven niet zonder gevolgen. Xavi Hernandez maakte vorige maand namelijk bekend dat hij na het seizoen afzwaait als hoofdcoach. Nochtans had hij in september pas verlengd. Maar na aanhoudende kritiek besloot hij er zelf de stekker uit te trekken.

Rechtstreeks ontslag

In principe maakt Xavi het seizoen wel nog af. Al kan dat ook anders lopen. Volgens de Spaanse journalist Javi Miguel zou de trainer immers per direct ontslagen kunnen worden indien Barça woensdag uit de Champions League wordt geknikkerd door Napoli. In dat geval zou beloften-coach Rafa Marquez overnemen tot eind dit seizoen. De druk op Xavi, die ook nog eens een pak geblesseerde spelers moet missen, is dus groter dan ooit.

POLL: FC Barcelona haalt de kwartfinales ...

Meest recent

Ajax verdient evenveel als Anderlecht en Union SG samen

De Europa League gaat zijn laatste rechte lijn in. De Belgische ploegen liggen er al een tijdje uit. ...

32
32
NAC komt met statement over toekomst Hoefkens

Carl Hoefkens kende niet al te gelukkige passages bij Club Brugge en Standard. Sinds dit seizoen is ...

44
44
Klopp naar Real Madrid? Makelaar geeft hét antwoord

Jürgen Klopp staat momenteel onder contract bij RB Leipzig, waar hij een algemene functie heeft ...

34
34
Club Brugge laat twee smaakmakers NXT gratis gaan

Club Brugge heeft twee knopen doorgehakt. De Belgische landskampioen heeft meegedeeld dat twee ...

300
300
Vandenbroeck flikt het: "Ik ben helemaal leeg"

Zulte Waregem speelt volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League. Jelle Vossen besliste de match ...

70
70
Messi spreekt: over Yamal, Guardiola, Barça en het WK

Lionel Messi praat niet vaak, maar als hij het doet dan is het wel uitgebreid. Vanuit Miami sprak de ...

58
58
Zulte Waregem en La Louvière beuken poort naar JPL open

In de Challenger Pro League werd vandaag beslist welke twee ploegen zeker zouden promoveren naar de ...

174
174
Vertonghen komt met straffe info over coach Kompany

Vincent Kompany is een steengoede coach en bij RSC Anderlecht, Burnley en nu ook Bayern München ...

180
180
Zulte Waregem slaat toe met eerste toptransfer

Zulte Waregem speelt vanavond voor promotie naar de Jupiler Pro League. Eén speler hebben ze ...

99
99
Opvolger Vertonghen: "Er is contact met Anderlecht"

RSC Anderlecht moet in de zomer twee verdedigers halen. Jan Vertonghen stopt, Adryelson (die te ...

313
313
Leko: "Hij zal Standard niet voor een appel en ei verlaten"

Bij Standard gaat er nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt de komende maanden. Er zullen ...

111
111
Snel resultaat bij Anderlecht: of het kot staat in brand

Besnik Hasi is terug als coach van Anderlecht en dat zorgt voor heel wat beroering. Ondanks zijn ...

157
157
"Ik sprak in 2024 enkel met Club Brugge voor een job"

Francky Dury is al een tijdje uit beeld nadat hij Zulte Waregem verliet. Ondertussen is het ...

251
251
KRC Genk haalt slag thuis: contract tot 2027

KRC Genk verloor de afgelopen weken talenten aan RSC Anderlecht en ook Club Brugge lijkt met een aan ...

186
186
Drama duurt voort bij Anderlecht: einde seizoen aanvaller

De blessurelast bij RSC Anderlecht is ongezien hoog en het wordt er niet beter op. Besnik Hasi heeft ...

313
313
Fink onthult plan versus Union: Karetsas weer op de bank?

Na de nederlaag tegen Club Brugge hoopt KRC Genk tegen Union de rug te rechten. Thorsten Fink kreeg ...

83
83
'Club Brugge slaat slag in Genk maar vangt bot in Gent'

Club Brugge heeft haar zinnen op de dubbel gezet, maar achter de schermen maakt men in Westkapelle ...

321
321
Penders dropt hint over verlengd verblijf bij KRC Genk

KRC Genk moest vorige week lang haar meerdere erkennen in Club Brugge, dat uiteindelijk wel een ...

181
181
Hasi velt verdict over akkefietje Dolberg en Hazard

Tegen de drie titelkandidaten bleek Anderlecht niet opgewassen, maar in eigen huis tegen Antwerp is ...

209
209
Antwerp & AA Gent verschaffen update uit ziekenboeg

AA Gent boekte vorige week een eerste zege op het veld van Antwerp, dat zelf nog steeds met lege ...

150
150

Meer sportnieuws