'Ratcliffe steekt duim omhoog: absolute recordtransfer United'

door
'Ratcliffe steekt duim omhoog: absolute recordtransfer United'

Het begint er meer en meer op te lijken dat Manchester United opnieuw zonder prijzen zal achterblijven dit seizoen. Komende zomer wordt dan ook de nodige transferbeweging verwacht op Old Trafford. Daarbij zou de club zelfs haar eigen uitgavenrecord kunnen breken.

United sneuvelde tijdens het najaar op het Europese toneel. In de League Cup werd het op eigen veld dan weer gewipt door Newcastle United, terwijl in de kwartfinales van de FA Cup een duel tegen het sterke Liverpool op het programma staat. Ondertussen is het in de Premier League knokken voor plek zes.

Wederom dreigt de Engelse grootmacht dus met lege handen achter te blijven. En dat terwijl nieuwe bazen het inmiddels voor het zeggen hebben op Old Trafford. Begin dit jaar verkocht de Amerikaanse eigenaars van de familie Glazer immers een deel van hun aandelen aan Sir Jim Ratcliffe.

Sportieve make-over

De Britse zakenman is de sterke man achter chemiebedrijf INEOS. Hij is tevens een grote sportliefhebber en heeft ook al behoorlijk wat ervaring in de sportwereld, onder meer in de wielerwereld en Formule 1. Inmiddels werd de deal met Ratcliffe ook officieel beklonken.

De algemene verwachting is dat hij in de komende weken de sportieve leiding verder zal herschikken. Daarbij zal ook een beslissing genomen moeten worden over de toekomst van coach Erik ten Hag. En vervolgens zal ook de spelersgroep een heuse metamorfose ondergaan.

Portugees monstertalent

Een pak spelers die momenteel onder contract liggen zouden dan ook moeten beschikken. Daarnaast moet er ook versterking volgen. En één van de toptargets is het Portugese supertalent Joao Neves. Die maakte op zijn 19de al flink indruk bij SL Benfica.

Neves staat dan ook op de verlanglijstjes van verschillende andere topclubs en zal een enorme smak geld moeten kosten. Al heeft Ratcliffe dat er wel voor over. Zo beweert The Mirror dat de nieuwe sterke man van plan is om groen licht te geven voor een bod van ruim 100 miljoen pond. Dat zou van Neves de duurste United-aanwinst in de clubgeschiedenis maken.

POLL: United speelt binnen de drie seizoenen weer mee voor de titel ...

Meest recent

Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

Speeldag 4 van de Play-Offs zit erop en naar goede gewoonte analyseerde Peter Vandenbempt de ...

77
77
Mpoku trekt stekker uit overname Standard en haalt uit

Standard Luik is achter de schermen bezig met een paleisrevolutie. Na het fiasco met eigenaars 777 ...

66
66
Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

Naar goede gewoonte was het maandagavond tijd voor Extra Time. Filip Joos en de analisten spraken ...

294
294
‘Ajax heeft masterplan met Mokio: jackpot én knaltransfer’

Jorthy Mokio werd de jongste debutant ooit voor KAA Gent, maar de Buffalo’s zagen hun ...

59
59
Ulderink onthult groot probleem Antwerp: “Geen discussie!”

Royal Antwerp FC lijkt maar niet op stoom te geraken onder Andries Ulderink in de Champions ...

53
53
Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

KRC Genk verloor in eigen huis van Union SG. De Limburgers stonden al zeven maanden aan de leiding, ...

149
149
'Club op miljoenenkoers: Engelse driestrijd voor sterkhouder'

Club Brugge zal komende zomer naar alle waarschijnlijkheid enkele sterkhouders te gelde maken. ...

367
367
Belgische held beslist historische bekerfinale in Nederland

In Nederland stond op paasmaandag de finale van de KNVB Beker op het programma. En het is zowaar Go ...

232
232
KRC Genk komt erg goed weg: "Levensgevaarlijke actie"

KRC Genk verloor zondag ook zijn tweede rechtstreekse duel tegen een titelconcurrent en ging met 1-2 ...

238
238
Zorgwekkende reeks Anderlecht: Hasi nog tijdens seizoen weg?

RSC Anderlecht pakte zondag tegen Antwerp FC zijn eerste puntje van de Champions' Play-Offs en ...

412
412
'Nieuwe transfer Saelemaekers: Milan legt minimumprijs vast'

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang. Na zijn goede ...

91
91
'Arsenal krijgt vrij spel: zomerse supertransfer nabij'

De zomerse mercato komt met de dag dichter en een pak ploegen zijn nu al druk in de weer met het ...

280
280
‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

Club Brugge wil zijn middenveld versterken en heeft zijn oog laten vallen op Abdoulaye Sissako van ...

383
383
'Verhaeghe vloekt: middenvelder verlaat Club Brugge'

Club Brugge trekt alsmaar vaker de kaart van de eigen jeugd, maar uiteraard kan niet iedereen ...

445
445
Vanhaezebrouck ziet voordeel voor KRC Genk in titelrace

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk haar polepositie kwijt. De ...

316
316
Opvallend: 'Union wil shoppen bij titelconcurrent'

De strijd om de titel lijkt na afgelopen weekend meer dan ooit een driekoppige race tussen Club ...

182
182
Club Brugge krijgt goed & slecht nieuws uit ziekenboeg

Dankzij een vlotte 0-5 zege tegen AA Gent nam Club Brugge zondag de koppositie over van KRC Genk. De ...

579
579
Nieuwe beelden Genk-Union: echte ballengooier bekend?

Union wist zondag als eerste ploeg dit seizoen te winnen op het veld van KRC Genk, waar de potjes in ...

1192
1192
'Done deal: Anderlecht heeft tweede zomeraanwinst al beet'

Na het gelijkspel tegen Antwerp is de nul van het bord, maar RSC Anderlecht wacht wel nog steeds op ...

336
336
Kompany zet op speelse wijze journalist op zijn plaats

Bayern München pakt weldra weer de titel in de Bundesliga. Een straffe prestatie en Vincent ...

156
156

Meer sportnieuws