'Ex-Genkster uit nationale selectie geweerd door aanrandingszaak'

door
'Ex-Genkster uit nationale selectie geweerd door aanrandingszaak'

Junya Ito doet bij u ongetwijfeld nog een belletje rinkelen. De Japanner was niet zo lang geleden nog een smaakmaker bij KRC Genk, maar is nu verwikkeld in een aanrandingszaak.

"We hebben een strafklacht tegen hem ontvangen en hebben een onderzoek geopend", klonk het niet zo lang geleden bij de woordvoerder van de politie van Osaka. Japanse media wisten te vertellen dat twee vrouwen Ito beschuldigen van seksuele agressie.

Ito zelf ontkent de feiten

De feiten zouden zich hebben afgespeeld in juni 2023 in een hotel in Osaka. Na een interland tussen Japan en Peru zouden de twee vrouwen op de kamer van de Japanse international zijn beland. "Toen ik wakker werd, zat Ito op mij", aldus een van de vrouwen. "De kamer was donker, maar ik kon zijn gezicht zien. Ik herinner het mij nog zeer goed."

Ito ontkent de feiten, schreef het Franse persbureau AFP. "Het is uiterst belangrijk zijn naam zo snel mogelijk te zuiveren. De carrière van een speler is kort", vertelde de advocaat van de speler. Ito wilde naar verluidt ook een schadevergoeding van 1,2 miljoen euro.

Geweerd uit Japanse selectie

De zaak heeft nu vervelend gevolgen voor Ito, die door bondscoach Hajime Moriyasu geweerd wordt uit de Japanse selectie voor twee WK-kwalificatieduels tegen Noord-Korea.

"Rekening houdend met de impact voor zijn familie, vond ik dat het beter was om hem niet op te roepen. Ik heb hem gepasseerd om hem te beschermen. Het zou ook niet alleen hem raken, het hele team zou niet rustig zijn ding kunnen doen", verklaarde Moriyasu aan Japanse media.

POLL: Goede beslissing van de bondscoach?

Meest recent

Kampioenenmaker Vossen emotioneel: "Had maar één groot doel"

De Challenger Pro League heeft vrijdagavond een zinderende ontknoping van de reguliere competitie ...

12
12
'Transfer Tzolis krijgt vorm: topploeg contacteert Club'

Club Brugge zal komende zomer verschillende spelers laten gaan, maar wil zeker niet al zijn ...

109
109
'Hasi grijpt in: drastische verandering in basiself Anderlecht'

RSC Anderlecht wil na een tegenvallende start van de nacompetitie zo snel mogelijk aanknopen met ...

130
130
Ajax verdient evenveel als Anderlecht en Union SG samen

De Europa League gaat zijn laatste rechte lijn in. De Belgische ploegen liggen er al een tijdje uit. ...

50
50
NAC komt met statement over toekomst Hoefkens

Carl Hoefkens kende niet al te gelukkige passages bij Club Brugge en Standard. Sinds dit seizoen is ...

75
75
Klopp naar Real Madrid? Makelaar geeft hét antwoord

Jürgen Klopp staat momenteel onder contract bij RB Leipzig, waar hij een algemene functie heeft ...

54
54
Club Brugge laat twee smaakmakers NXT gratis gaan

Club Brugge heeft twee knopen doorgehakt. De Belgische landskampioen heeft meegedeeld dat twee ...

429
429
Vandenbroeck flikt het: "Ik ben helemaal leeg"

Zulte Waregem speelt volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League. Jelle Vossen besliste de match ...

88
88
Messi spreekt: over Yamal, Guardiola, Barça en het WK

Lionel Messi praat niet vaak, maar als hij het doet dan is het wel uitgebreid. Vanuit Miami sprak de ...

71
71
Zulte Waregem en La Louvière beuken poort naar JPL open

In de Challenger Pro League werd vandaag beslist welke twee ploegen zeker zouden promoveren naar de ...

213
213
Vertonghen komt met straffe info over coach Kompany

Vincent Kompany is een steengoede coach en bij RSC Anderlecht, Burnley en nu ook Bayern München ...

214
214
Zulte Waregem slaat toe met eerste toptransfer

Zulte Waregem speelt vanavond voor promotie naar de Jupiler Pro League. Eén speler hebben ze ...

116
116
Opvolger Vertonghen: "Er is contact met Anderlecht"

RSC Anderlecht moet in de zomer twee verdedigers halen. Jan Vertonghen stopt, Adryelson (die te ...

351
351
Leko: "Hij zal Standard niet voor een appel en ei verlaten"

Bij Standard gaat er nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt de komende maanden. Er zullen ...

132
132
Snel resultaat bij Anderlecht: of het kot staat in brand

Besnik Hasi is terug als coach van Anderlecht en dat zorgt voor heel wat beroering. Ondanks zijn ...

167
167
"Ik sprak in 2024 enkel met Club Brugge voor een job"

Francky Dury is al een tijdje uit beeld nadat hij Zulte Waregem verliet. Ondertussen is het ...

295
295
KRC Genk haalt slag thuis: contract tot 2027

KRC Genk verloor de afgelopen weken talenten aan RSC Anderlecht en ook Club Brugge lijkt met een aan ...

208
208
Drama duurt voort bij Anderlecht: einde seizoen aanvaller

De blessurelast bij RSC Anderlecht is ongezien hoog en het wordt er niet beter op. Besnik Hasi heeft ...

363
363
Fink onthult plan versus Union: Karetsas weer op de bank?

Na de nederlaag tegen Club Brugge hoopt KRC Genk tegen Union de rug te rechten. Thorsten Fink kreeg ...

94
94
'Club Brugge slaat slag in Genk maar vangt bot in Gent'

Club Brugge heeft haar zinnen op de dubbel gezet, maar achter de schermen maakt men in Westkapelle ...

351
351

Meer sportnieuws