‘Club Brugge haalt zwaar uit: beste verdediger in België’

door
‘Club Brugge haalt zwaar uit: beste verdediger in België’

Club Brugge richt zich op het versterken van de verdediging en toont interesse in Emin Bayram, de veelbelovende centrale verdediger van Galatasaray die momenteel uitgeleend wordt aan KVC Westerlo.

Bayram wordt geprezen om zijn voetballende kwaliteiten en zijn vermogen om het spel op te bouwen. Hij wordt beschouwd als een van de beste centrale verdedigers in België en heeft indruk gemaakt met zijn prestaties bij Westerlo.

LEES OOK Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De toekomst van Bayram bij Westerlo is echter nog onzeker, aangezien de club een aankoopoptie heeft maar Bayram ook open staat voor andere mogelijkheden, inclusief een terugkeer naar Galatasaray.

Club Brugge wil centrale verdediger (met uitstel)

Het is een publiek geheim dat Club Brugge al geruime tijd op zoek is naar versterking in het hart van de defensie. Intern zijn er al meerdere gesprekken gevoerd over het versterken van de centrale verdediging.

Volgens Het Laatste Nieuws heeft Vincent Mannaert, samen met het voltallige bestuur van de club, al in juni bij Ronny Deila aangedrongen om de defensie te versterken.

LEES OOK Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Een extra centrale verdediger werd ten zeerste aanbevolen, maar volgens de krant gaf Deila er echter de voorkeur aan om het laatste resterende deel van het transferbudget te besteden aan de komst van Philip Zinckernagel.

Achteraf gezien lijkt het duidelijk dat Deila een verkeerde keuze heeft gemaakt op de transfermarkt door te opteren voor Zinckernagel in plaats van het aantrekken van een extra kwalitatieve centrale verdediger.

De komst van extra defensieve versterking bij Club Brugge zal hoogstwaarschijnlijk plaatsvinden tijdens de komende zomermercato. Vanuit Turkije komen berichten dat Club Brugge - samen met Anderlecht - hun interesse heeft getoond in Emin Bayram.

De 20-jarige centrale verdediger wordt door de Turkse topclub Galatasaray uitgeleend aan KVC Westerlo, met een optie tot aankoop, en daar maakt hij een sterke indruk.

Cetinkaya: “Bayram is de beste centrale verdediger in België”

Hasan Cetinkaya, de vice-voorzitter van Westerlo, heeft vorige zomer grote inspanningen geleverd om Emin Bayram naar de club te halen. Hij stelde een selectie samen met een goede mix van talent en ervaring, waarbij Bayram een belangrijke rol speelde in de plannen.

“Al hangt kwaliteit niet altijd af van ervaring. Kijk naar Emin Bayram. Voor mij is hij de beste centrale verdediger in België. Ik hoop dat we hem nog een jaar langer in Westerlo kunnen houden”, zei Cetinkaya vorige week aan Gazet van Antwerpen.

Het was geen eenvoudige opgave om Bayram naar 't Kuipje te halen. Als Turkse jeugdinternational met 39 wedstrijden in de Süper Lig op zijn naam, maakte hij al op zestienjarige leeftijd zijn debuut in het eerste elftal van Galatasaray.

Bovendien stond hij hoog op het verlanglijstje van clubs zoals Stoke City. Slechts een week voor zijn komst naar Westerlo plaatste Galatasaray de talentvolle verdediger nog op de Europese lijst voor de Champions League.

Voorzitter Oktay Ercan onderhoudt goede relaties met Galatasaray, en hij slaagde erin een deal te sluiten, vergelijkbaar met die van vorig seizoen met Club Brugge voor Maxim De Cuyper.

‘Bayram Airlines’: stijlrijke klasbak en een van de beste koppers ter wereld

Emin Bayram staat bekend als een voetballende verdediger die durft om vooruit te verdedigen en sterk is in de opbouw. Hij zal zelden de bal zomaar wegtrappen, een kwaliteit die van essentieel belang is wanneer je voor Galatasaray speelt.

Daarnaast toont de 20-jarige zich sterk in de lucht, met uitstekende kopkracht en een groot vermogen om duels te winnen. Volgens het voetbalobservatorium CIES behoort hij zelfs tot de top honderd van beste verdedigende koppers ter wereld.

Opmerkelijk genoeg was 'Bayram Airlines', met zijn leeftijd van 20 jaar en 9 maanden, de op één na jongste centrale verdediger in die lijst. Alleen de Paraguayaan Lucas Quintana (19 jaar) was jonger.

Bayram blinkt uit in zijn positionering en heeft een scherp inzicht in het spel. Hij combineert technische vaardigheden met een sterke fysieke présence en weet brandjes te blussen wanneer dat nodig is.

Hij durft zelfs dribbelen en infiltreren als centrale verdediger. Met deze kwaliteiten bracht Bayram meteen een meerwaarde en bood hij defensieve stabiliteit bij KVC Westerlo.

“De verdediger die ze bij Westerlo nodig hadden”, schreef Gazet van Antwerpen vroeg dit seizoen. “Emin Bayram ontpopte zich in sneltempo tot een defensieve leider.” Het Nieuwsblad schreef dat Bayram een stijlrijke klasbak is, maar dat er af en toe nog wat nonchalance in zijn interventies sluipen.

Toekomst Bayram bij Westerlo is onzeker

Emin Bayram groeit in razend tempo uit tot een van de sterkhouders van KVC Westerlo en behoort tot de beste centrale verdedigers in de Jupiler Pro League. De Kemphanen hebben een aankoopoptie om Bayram definitief over te nemen, en de 20-jarige sluit een langer verblijf zelf ook niet uit.

“Waarom niet? Ik zou graag terugkeren naar Galatasaray, maar ik voel me hier ook goed. Het belangrijkste voor mij is dat ik ergens kan spelen waar ik de beste versie van mezelf kan zijn”, vertelde hij aan Gazet van Antwerpen.

Tegen Het Laatste Nieuws verklaarde Bayram dat Westerlo de ideale club was om zoveel mogelijk speelminuten te verzamelen. “Het leven in België bevalt me wel en ik denk dat ik het er ook op het veld tot nu toe nog niet zo slecht vanaf gebracht heb.”

POLL: Moet Club Brugge Bayram halen?

Meest recent

Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

59
59
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

49
49
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

13
13
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

92
92
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

223
223
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

133
133
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

42
42
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

18
18
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

98
98
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

68
68
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

33
33
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

140
140
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

89
89
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

26
26
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

80
80
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

166
166
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

326
326
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

39
39
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

41
41
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

69
69

Meer sportnieuws