‘KRC Genk zet alle zeilen bij voor volgende JPL-topspits’

door
‘KRC Genk zet alle zeilen bij voor volgende JPL-topspits’

KRC Genk is vastberaden om hun aanvalslinie te versterken en heeft hun oog laten vallen op Wilfried Kanga van Standard, naast hun interesse in Isaak Davies. Kanga, een krachtige spits met indrukwekkende fysieke kwaliteiten, wordt, weliswaar op een totaal ander niveau, vergeleken met het profiel van Romelu Lukaku.

Hoewel Standard zijn betrokkenheid bij de club benadrukt, lijkt een transfer steeds waarschijnlijker, gezien de interesse van meerdere grote clubs. Bovendien lijkt Standard momenteel niet het volledige potentieel van Kanga te benutten.

Kanga gegeerd wild op de transfermarkt

KRC Genk zet volop in op versterkingen voor de aanvalslinie met het oog op het nieuwe seizoen. Onlangs kwam naar buiten dat de club haar zinnen heeft gezet op Isaak Davies, momenteel uitkomend voor KV Kortrijk en gehuurd van Cardiff City.

Maar daar blijft het niet bij. Volgens La Capitale heeft Genk ook zijn oog laten vallen op Wilfried Kanga. De 26-jarige Ivoriaan wordt momenteel gehuurd door Standard van Hertha BSC, zonder aankoopoptie.

De Rouches trachten hem definitief aan zich te binden, maar dit lijkt een financieel complexe zaak te worden voor Standard. Momenteel betalen de Luikenaars zelfs niet het volledige loon van de spits.

Sudinfo merkt op dat de banden tussen Standard en Hertha, beiden eigendom van de 777-groep, voldoende zou moeten zijn om hem langer in Luik te houden. ““Op voorwaarde dat de hoofdclub niet overstapt naar de Challenger Pro League uiteraard…”

Het wordt nog interessanter in de strijd om Kanga, aangezien naast Genk ook enkele andere grote clubs interesse tonen. Onder hen bevinden zich Leicester City, Celtic Glasgow, Everton, en verschillende Duitse eersteklassers.

Volgens La Dernière Heure wordt verwacht dat de spits alvast niet zal terugkeren naar Standard volgend seizoen. In januari deed AA Gent een poging om hem aan te trekken, maar toen wilde Kanga de Rouches niet in de steek laten.

KRC Genk peilt naar voorwaarden bij Kanga’s entourage

Vorige zomer had Standard de ambitie om een krachtige, snelle en sterke nummer 9 aan te trekken en Wilfried Kanga paste perfect in dat plaatje. Met zijn fysieke présence en explosiviteit bood de Ivoriaan nieuwe mogelijkheden voor de Luikse aanvalslinie.

Zijn ervaring en positieve agressiviteit waren waardevolle troeven voor de ploeg. Dit seizoen behoort Kanga tot de weinige spelers bij Standard die een hoog niveau halen, wat de interesse van andere clubs heeft gewekt, waaronder KRC Genk dat al wekenlang peilt bij zijn entourage om de voorwaarden voor een transfer te achterhalen.

Kanga kreeg veel lof van Pal Dardai tijdens de voorbereiding bij Hertha BSC, maar zijn situatie veranderde abrupt en hij werd uitgeleend aan zusterclub Standard.

Voetbaljournalist Dominic Wuillemin van de Berner Zeitung beschrijft Kanga als een allround spits, die niet alleen gemakkelijke goals scoort. “Hij is snel, sterk aan de bal, goed met het hoofd en ook technisch onderlegd.”

Met Standard als zijn vijfde club in vijf jaar, en dat in vijf verschillende competities, heeft Kanga soms pech gehad in zijn carrièrekeuzes, mede door veel trainerswissels.

Kanga: de Lukaku van de JPL

Met zijn indrukwekkende fysieke gestalte - een lengte van 1 meter 89 en een gewicht van 90 kilogram - en hun gedeelde idool Didier Drogba, wordt Wilfried Kanga door Thomas Chatelle vergeleken met een internationale referentie als spits: Romelu Lukaku.

Maar de vergelijking stopt daar. Terwijl Lukaku op 30-jarige leeftijd al bij de beste clubs ter wereld heeft gespeeld, dwaalt Kanga op 26-jarige leeftijd rond bij tweederangs clubs tussen Frankrijk, Turkije, Zwitserland en Duitsland.

Desalniettemin speelt Kanga dit seizoen een cruciale rol bij Standard vanwege zijn vermogen om druk te zetten en te wegen op de verdediging, vergelijkbaar met Lukaku. Zijn lichaamskracht, balvastheid en actieve bijdrage op het veld zijn van onschatbare waarde voor zijn ploegmaats.

Bovendien vormt de Ivoriaan een groot gevaar bij voorzetten en stilstaande fases. “Maar het zijn misschien zijn snelheid en kracht in de grote open ruimtes die hem het dichtst bij de normen van de Belgische spits brengen”, aldus Chatelle in La Dernière Heure.

Kanga gaat enorm veel duels aan en hij vecht voor elke bal.

Standard gebruikt slechts 40% van Kanga’s kwaliteiten

Bij Standard klinkt het dat Wilfried Kanga een ongekende mate van betrokkenheid toont, iets wat ze nog niet eerder hebben gezien bij een uitgeleende speler zonder aankoopoptie.

Kanga is vaak de eerste die arriveert en de laatste die het trainingscentrum verlaat. Zijn toewijding aan het project van de club is onmiskenbaar: “Ik wil niet dat Standard ten onder gaat.Ik ben volledig in het project geïnvesteerd. Ik heb honger. Ik wil de club helpen”, zei hij.

Hoewel hij zich volledig inzet voor het team, voelt Kanga zich soms geïsoleerd, aangezien hij zelden het gezelschap van andere spelers krijgt in de aanval. De immense druk die op zijn schouders rust, maakt het er niet makkelijker op.

“Zijn bijdrage valt niet te ontkennen. Belangrijk. Essentieel”, schreef Le Soir. “Een charismatische leider en een kwaliteitsspeler.” Ali Lukunku, ex-spits van Standard, stelde vast dat Kanga’s enorme werk niet vergeten mag worden, vooral omdat hij een ondankbare rol vervult helemaal alleen voorin.

Deze situatie zorgt ervoor dat Standard momenteel niet optimaal gebruikmaakt van Kanga's capaciteiten.

Een insider vertrouwde La Dernière Heure toe: “Momenteel gebruiken we slechts 40% van de kwaliteiten van Wilfried.” In plaats van alleen te vertrouwen op zijn fysieke kracht zou Standard vaker moeten profiteren van Kanga's diepgang.

POLL: Kanga past bij Genk

Meest recent

'Charleroi wil Antwerp aftroeven in jacht op diepe spits'

Marc Overmars moet komende zomer alweer heel wat vacatures zien te vullen bij Antwerp. Een van de ...

6
6
Vanhaezebrouck maakt gehakt van AA Gent: "Beneden niveau"

Om de ondermaatse resultaten te kaderen trad AA Gent recent in overleg met de supporters. ...

26
26
Hayen moet puzzelen: 4 sterkhouders out bij Club Brugge?

Met een magere één op zes tegen rechtstreekse concurrent Union deed Club Brugge een ...

111
111
Unscripted Drama: ontknoping titelrace ligt nu al vast

KRC Genk en Club Brugge boekten de voorbije dagen een magere één op zes, en dus staat ...

119
119
'Vidarsson staat pal: AA Gent weigert openingsbod'

AA Gent dreigt straks voor het eerst sinds jaren nog eens naast een Europees ticket te grijpen. Dat ...

110
110
Dolberg naar Club Brugge? "Een bod is een bod"

De titelrace draait op volle toeren, maar zondag verschuift de aandacht heel even naar de ...

918
918
Genk meermaals 'benadeeld' door arbitrage: "Hemeltergend"

KRC Genk heeft de rol in de titelstrijd (voorlopig) moeten lossen. De Limburgers zijn na een povere ...

158
158
'Club wrijft zich in de handen na transferwending Jashari'

Club Brugge zet zich schrap voor een drukke transferzomer. Na de goede prestaties in onder meer de ...

175
175
'City lanceert eerste transferraket: deal van 60 miljoen'

Manchester City plaatste zich zondag voor de finale van de FA Cup en maakt zo toch nog kans om het ...

120
120
Anderlecht-stunt of triomf Club? Analisten geven percentage bekerfinale

In de loop van deze week staan verschillende interessante duels op het programma in de Play-Offs van ...

413
413
Dramatisch weekend arbitrage: drie flagrante fouten in Play-Offs

De ontknoping van het seizoen draait op volle toeren, de belangen die op het spel staan worden dus ...

232
232
'Dossier in stroomversnelling: Real dicht bij nieuwe coach'

Real Madrid verloor zaterdagavond de finale van de Copa del Rey na verlengingen tegen FC Barcelona: ...

143
143
'Antwerp dumpt ‘schandaaltransfer’ bij grof huisvuil'

Antwerp FC haalde in januari Mohamed Bayo binnen als back-up voor Vincent Janssen, maar de ...

270
270
'Transfervuurwerk bij AA Gent: meer details lekken uit'

AA Gent bleek tot dusver het zwakke broertje in de Champions' Play-Offs. Net zoals het merendeel van ...

248
248
Referee Department geeft toe: Genk bestolen tegen Antwerp

De play-offs naderen hun ontknoping, en dus neemt de spanning zienderogen toe. Ook bij de arbitrage ...

560
560
Done deal: Club Brugge stelt eerste zomeraanwinst voor

Als enige van de drie titelkandidaten heeft Club Brugge haar lot niet langer in eigen handen. Veel ...

359
359
'Overmars wil oude bekende naar Antwerp halen'

Dankzij een fraaie vier op zes tegen KRC Genk blijft Antwerp in de running voor een Europees ticket. ...

476
476
'Renard vangt bot: Anderlecht mag transfertarget schrappen'

Het leven lacht RSC Anderlecht weer toe na de dubbele zege tegen AA Gent. Paars-Wit hoopt in de ...

380
380
'Transferbom bij Club Brugge: Talbi op weg naar exit'

Club Brugge stevent af op een drukke zomer, want tal van smaakmakers lijken op weg naar de uitgang. ...

1052
1052
'Priske wint pleit van Blessin voor absolute topjob'

Brian Priske is een vrije trainer nadat hij werd ontslagen bij Feyenoord. Daar zou wel eens snel ...

57
57

Meer sportnieuws