Club vreest Griekse veldslag: supporters ondernemen actie

door
Club vreest Griekse veldslag: supporters ondernemen actie

Club Brugge kan zich donderdagavond verzekeren van een plek in de halve finales van de Conference League. Daarvoor moet het een 1-0-voorsprong van in de heenmatch verdedigen op het veld van PAOK FC. De supporters worden echter gewaarschuwd voor hun trip naar Griekenland.

Een weekje geleden stonden beide teams ook al tegenover mekaar in het Jan Breydel-stadion. Club was toen veruit de betere ploeg en haalde het uiteindelijk ook met 1-0. Die wedstrijd leverde echter de nodige wantoestanden op. Zo kwam het tot harde confrontaties tussen de ordiensten en aanhangers van PAOK.

LEES OOK Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

De Griekse supporters waren dan ook met veel meer personen naar Brugge afgezakt dan dat er tickets voor hen bestemd waren. Toch probeerden zij het stadion binnen te komen. En dat zorgde voor de nodige incidenten. Daarbij werd heel wat materiële schade aangericht en raakten ook enkele agenten gewond.

Dreiging voor terugmatch

Daags nadien werd de schuld echter in het Brugse kamp gelegd. Zo beschuldigde PAOK de lokale ordediensten zelfs van racisme ten opzichte van de Griekse fans. De UEFA besloot ook om een onderzoek op te starten. En die gebeurtenissen hebben hun weerslag op de terugmatch van donderdag. Op de sociale media wordt immers volop gedreigd met wraakacties door de PAOK-aanhang ten opzichte van de Brugse supporters.

En die dreiging wordt serieus genomen. "Op sociale media circuleren verschillende oproepen van de Griekse supporters om de supporters van Club Brugge warm te onthalen en hard aan te pakken", stelt burgemeester Dirk De fauw bij VRT Nws. "Ik raad de Brugse supporters dan ook aan heel voorzichtig te zijn en de symbolen van Club Brugge te verbergen tot ze in het stadion zijn, en daar zeker niet mee te koop te lopen in de stad."

Samen naar stadion

LEES OOK "Club Brugge is zeker niet kansloos tegen Aston Villa"

Ook de supporters zelf zijn zich bewust van het gevaar. Er werden dan ook al bepaalde onderlinge afspraken gemaakt. "Zo is afgesproken om naar een bepaald plein te gaan, zodat we daar in groep kunnen blijven. Vandaar gaan we met bussen naar het stadion. Ook wij raden aan om het Clubshirt en de Clubsjaal achterwege te laten. Je moet het niet zoeken als het niet nodig is", aldus Frederik Van Eenoo van de supportersfederatie.

POLL: Indien de veiligheid niet gegarandeerd kan worden, moet de thuisclub bestraft worden ...

Meest recent

Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

8
8
'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

20
20
"Ik wil Genk helpen in de titelstrijd met Club Brugge"

De titelstrijd lijkt voorlopig tussen KRC Genk en Club Brugge te gaan. Union SG en RSC Anderlecht ...

151
151
Mika Godts geniet bij Ajax: "Zoals bij Anderlecht"

Mika Godts is uitegroeid tot een van de smaakmakers van Ajax. De Belgische flankaanvaller kende zijn ...

107
107
Boskamp looft Union-pion: "Zich getoond in Europa"

Union SG heeft een gouden kans laten liggen tegen Ajax. Alles leek erop te wijzen dat ze de ...

39
39
Manchester United realiseert comeback in spektakelstuk

Manchester United verkeert in zijn grootste crisis ooit. De ooit zo fiere Engelse topclub ging ...

35
35
KV Kortrijk verklaart vroege ontslag van Vanderhaeghe

KV Kortrijk ontsloeg Yves Vanderhaeghe na amper twee maanden. Bernd Storck keerde terug naar het ...

157
157
'Juventus gaat voor deal van 45 miljoen euro'

Juventus kent een zeer pover seizoen. De Oude Dame is al jaren een subtopper in de Serie A, dat ...

57
57
"Club Brugge is zeker niet kansloos tegen Aston Villa"

Club Brugge lootte Aston Villa voor de achtste finales van de Champions League. De Engelse subtopper ...

167
167
Kompany: "Dat maakte ik ook mee bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De ploeg is op weg naar de landstitel ...

112
112
Welke tegenstanders Beerschot? Dom voorspelt deelnemers Play-Downs

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League komt steeds dichterbij en dus nadert ...

185
185
Club schrijft historie: "Beste Belgische prestatie in Europa deze eeuw"

Club Brugge zorgde deze week voor een erg straffe prestatie. Blauw-Zwart plaatste zich immers voor ...

360
360
Geurtje aan uitschakeling Union: "Onbegrijpelijk van de VAR"

In de Europa League moesten de twee Belgische deelnemers donderdagavond het Europese toneel ...

206
206
'Mokio schrijft sprookjesboek: Europese knaltransfer wenkt'

Terwijl de zogenaamde 'Gouden Generatie' op zijn laatste benen loopt, werken momenteel verschillende ...

86
86
'Jutgla naar topcompetitie: Club legt prijskaartje vast'

De uitstekende prestaties in de Champions League heeft voor Club Brugge ook een nadeel. Zo dreigt de ...

1435
1435
TRANSFERUURTJE: 'Droomtransfer Talbi, Bayern wil jonge Belg'

De wintermercato is achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

452
452
Huerta gooit doelen Anderlecht op tafel: “Unicum in JPL"

César Huerta werd afgelopen wintermercato binnengehaald. De Mexicaanse aanvaller heeft ...

441
441
Opvallende Antwerp-evolutie Vincent Janssen: “Nog 5 jaar”

Vincent Janssen begon als spits bij Royal Antwerp FC, maar inmiddels heeft hij al op elke positie ...

306
306
KAA Gent-publiekslieveling onthult toekomstplannen

Matisse Samoise heeft zijn contract verlengd bij KAA Gent. Het jeugdproduct van de Buffalo’s ...

109
109
Vader Talbi doet boekje open over KBVB: "Vraiment triste"

Chemsdine Talbi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Vooral in de Champions League ...

817
817

Meer sportnieuws