'Vervanger Vanaken: Club gaat voor transfer oude bekende'

door
'Vervanger Vanaken: Club gaat voor transfer oude bekende'

Club Brugge maakt zich op voor enkele belangrijke weken. Blauw-Zwart doet in eigen land immers weer volop mee voor de landstitel en hoopt daarnaast op een finaleplaats in de Conference League. Ondertussen wordt echter ook al de komende zomermercato voorbereid.

Zoals algemeen bekend neemt Club Brugge na het seizoen officieel afscheid van Vincent Mannaert. Om hem te vervangen werd zijn takenpakket opgesplitst in verschillende functies. Die werden grotendeels intern ingevuld. Zo.werd met Dévy Rigaux opnieuw een gewaardeerde kracht gepromoveerd naar een sleuteljob.

Rigaux is namelijk de nieuwe 'Director of Football'. In die hoedanigheid zal hij zich grotendeels bekommeren over het transferbeleid. En zijn eerste inkomende deal is inmiddels een feit. Zo maakte Blauw-Zwart de komst van Ardon Jashari al bekend. De controlerende middenvelder komt voor zo'n 6 miljoen euro over van Luzern.

Doublure voor Vanaken

Maar daarmee is het huiswerk op de mercato is nog lang niet af. Zo staat ook een nieuwe spits hoog op de verlanglijst, iemand die het vertrek van Igor Thiago richting Brentford FC kan opvangen. Daarnaast lijkt ook een aanvallende middenvelder als vervanger/doublure voor Hans Vanaken geen overbodige luxe.

De aanvoerder blijft ook op zijn 31ste een absolute sleutelpion bij Blauw-Zwart. En de kans dat hij op korte termijn vertrekt is bijzonder klein. Maar in de huidige selectie ontbreekt het aan een gelijkaardig type om hem te vervangen indien nodig. En zo iemand is toch welgekomen indien Club volgend seizoen op meerdere fronten wil scoren.

Herkansing na één seizoen

Daarvoor zou Club nu zijn zinnen hebben gezet op een oude bekende. Bij Fotboll Direkt meldt men namelijk dat de Bruggelingen zich opnieuw aan het front hebben gemeld voor Williot Swedberg. De Zweedse spelmaker was een jaar geleden ook al nadrukkelijk in beeld, maar koos toen uiteindelijk voor Celta de Vigo.

Bij de Spaanse eersteklasser kon de 20-jarige zijn draai echter niet vinden. En dus zou hij na amper één seizoen al kunnen vertrekken. Daar zou Club Brugge dus van willen profiteren. Al heerst er wel concurrentie voor Swedberg. Ook bij de Nederlandse topclubs Ajax en PSV zou de jonge Zweed op de verlanglijst staan.

POLL: Club heeft nood aan een doublure voor Vanaken ...

Meest recent

Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

Speeldag 4 van de Play-Offs zit erop en naar goede gewoonte analyseerde Peter Vandenbempt de ...

57
57
Mpoku trekt stekker uit overname Standard en haalt uit

Standard Luik is achter de schermen bezig met een paleisrevolutie. Na het fiasco met eigenaars 777 ...

51
51
Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

Naar goede gewoonte was het maandagavond tijd voor Extra Time. Filip Joos en de analisten spraken ...

223
223
‘Ajax heeft masterplan met Mokio: jackpot én knaltransfer’

Jorthy Mokio werd de jongste debutant ooit voor KAA Gent, maar de Buffalo’s zagen hun ...

52
52
Ulderink onthult groot probleem Antwerp: “Geen discussie!”

Royal Antwerp FC lijkt maar niet op stoom te geraken onder Andries Ulderink in de Champions ...

46
46
Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

KRC Genk verloor in eigen huis van Union SG. De Limburgers stonden al zeven maanden aan de leiding, ...

129
129
'Club op miljoenenkoers: Engelse driestrijd voor sterkhouder'

Club Brugge zal komende zomer naar alle waarschijnlijkheid enkele sterkhouders te gelde maken. ...

326
326
Belgische held beslist historische bekerfinale in Nederland

In Nederland stond op paasmaandag de finale van de KNVB Beker op het programma. En het is zowaar Go ...

218
218
KRC Genk komt erg goed weg: "Levensgevaarlijke actie"

KRC Genk verloor zondag ook zijn tweede rechtstreekse duel tegen een titelconcurrent en ging met 1-2 ...

230
230
Zorgwekkende reeks Anderlecht: Hasi nog tijdens seizoen weg?

RSC Anderlecht pakte zondag tegen Antwerp FC zijn eerste puntje van de Champions' Play-Offs en ...

399
399
'Nieuwe transfer Saelemaekers: Milan legt minimumprijs vast'

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang. Na zijn goede ...

88
88
'Arsenal krijgt vrij spel: zomerse supertransfer nabij'

De zomerse mercato komt met de dag dichter en een pak ploegen zijn nu al druk in de weer met het ...

277
277
‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

Club Brugge wil zijn middenveld versterken en heeft zijn oog laten vallen op Abdoulaye Sissako van ...

377
377
'Verhaeghe vloekt: middenvelder verlaat Club Brugge'

Club Brugge trekt alsmaar vaker de kaart van de eigen jeugd, maar uiteraard kan niet iedereen ...

414
414
Vanhaezebrouck ziet voordeel voor KRC Genk in titelrace

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk haar polepositie kwijt. De ...

307
307
Opvallend: 'Union wil shoppen bij titelconcurrent'

De strijd om de titel lijkt na afgelopen weekend meer dan ooit een driekoppige race tussen Club ...

178
178
Club Brugge krijgt goed & slecht nieuws uit ziekenboeg

Dankzij een vlotte 0-5 zege tegen AA Gent nam Club Brugge zondag de koppositie over van KRC Genk. De ...

552
552
Nieuwe beelden Genk-Union: echte ballengooier bekend?

Union wist zondag als eerste ploeg dit seizoen te winnen op het veld van KRC Genk, waar de potjes in ...

1174
1174
'Done deal: Anderlecht heeft tweede zomeraanwinst al beet'

Na het gelijkspel tegen Antwerp is de nul van het bord, maar RSC Anderlecht wacht wel nog steeds op ...

332
332
Kompany zet op speelse wijze journalist op zijn plaats

Bayern München pakt weldra weer de titel in de Bundesliga. Een straffe prestatie en Vincent ...

153
153

Meer sportnieuws