Ook Van Bommel vloekt: "Antwerp verdiende tweede penalty"

door
Ook Van Bommel vloekt:

Club Brugge blijft zijn zegereeks maar doortrekken in de Champions' Play-Offs. Zondagmiddag gingen de West-Vlamingen ook op het veld van Antwerp FC met de overwinning aan de haal. Maar bij de thuisploeg toonde men zich achteraf wel kritisch voor de arbitrage van dienst.

De Great Old is bezig aan een erg tegenvallende nacompetitie. In aanloop naar de bekerfinale van komende donderdag, speelde het echter een degelijke partij tegen de aartstivaal uit West-Vlaanderen. Maar Club kreeg opnieuw een flinke portie meeval. Zo opende Maxim De Cuyper de score met een afgeweken schot.

De Bruggelingen wisten die voorsprong vervolgens uit te bouwen na een klasse-flits van Andreas Skov-Olsen. Toch werd het vervolgens toch weer spannend. Via een strafschop van Michel-Ange Balikwisha zorgde RAFC namelijk meteen voor de aansluitingstreffer. En er vielen daarna nog meer kansen voor de thuisploeg. 

Tweede strafschop?

Bovendien claimde Antwerp in de slotminuten nog een tweede strafschop. De Cuyper zette in de zestien immers een tackle in. De Brugse back leek de bal te beroeren, maar raakte zeker ook tegenstander Gyrano Kerk. Die krabbelde echter meteen recht en uiteindelijk besloot de wedstrijdleiding om geen penalty te geven.

Volgens Antwerp-aanvoerder Toby Alderweireld, die vlijmscherp uithaalde naar de arbitrage in de PO's, had de bal echter op de stip gemoeten. En ook trainer Mark van Bommel vond dat zijn ploeg een strafschop had moeten krijgen bij de bewuste fase met Kerk en De Cuyper.

Bal bleef speelbaar

Zo wees de Nederlander erop dat de bal nog steeds binnen het bereik van Kerk was op het moment dat de aanvaller werd geraakt. In de ogen van Van Bommel werd dus een grote kans ontnomen en moest de bal op de stip. "Of het een penalty was? Zeker. Kijk, De Cuyper raakt wel eerst de bal, maar daarna de speler. Omdat de bal nog steeds speelbaar was, kan je er dus over discussiëren. Dan ben je afhankelijk van wie er achter het scherm zit", aldus de Antwerpse trainer.

POLL: Antwerp moest een tweede penalty krijgen ...

Meest recent

Genk bestolen in volle titelstrijd? "100 Procent penalty"

KRC Genk is het noorden helemaal kwijt in de Champions' Play-Offs. De winnaar van de reguliere ...

192
192
Racing Genk vervloekt VAR en ziet Great Old titeldroom doorprikken

Eén op twaalf zijn de harde cijfers voor Racing Genk in de laatste vier wedstrijden. De ...

113
113
Steunpilaar Club valt uit voor titelclash, één wissel bij Union

Zondagavond staat opnieuw een cruciaal duel binnen de titelstrijd op het programma. Voor de tweede ...

215
215
Lukaku dankt Roma in titelstrijd, zoveelste slipper United

In de Italiaanse Serie A kan SSC Napoli de titelstrijd zondagavond helemaal neer toe trekken. Grote ...

27
27
Poppen aan het dansen: Genk-Antwerp escaleert na puike penalty

KRC Genk wou zich zondagnamiddag op eigen veld herpakken na de recente 1 op 9. Maar in de eerste ...

221
221
Anderlecht op koers: Verschaeren verklaart 'Hasi-effect'

Een week voor de bekerfinale heeft RSC Anderlecht nog een extra portie vertrouwen getankt. Zo nam ...

184
184
Kranten zien dissonant bij winnend Anderlecht: 4.5 op 10

RSC Anderlecht heeft een geslaagde week achter de rug. Nadat het thuis al met 5-0 won van AA Gent, ...

268
268
Grote comeback bij Duivels? Garcia zet deur wagenwijd open

Rudi Garcia is momenteel bezig met het vormen van zijn selectie voor de WK-kwalificatiewedstrijden ...

164
164
Paars-Wit kraakt Gentse code pas laat na domme rode kaart

Anderlecht heeft zich deze namiddag nog wat steviger op de vierde plaats genesteld. Paars-Wit ...

128
128
Fink wisselt twee keer, Antwerp vindt vervanger Janssen

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs kwijt gespeeld, maar de titel is zeker ...

76
76
'Crisis Real: Ancelotti eerstdaags weg, nieuwe job wacht al'

Real Madrid verloor zaterdagavond de finale van de Copa del Rey na verlengingen tegen FC Barcelona: ...

54
54
Izquierdo over Club-smaakmaker: "Leek wel bezorger Uber Eats"

Club Brugge heeft er tijdens de Champions' Play-Offs een erezaak van gemaakt om de aftrap tijdens de ...

210
210
Anderlecht-fans spuwen Buffalo uit: "Onsportief en irritant"

Zondagmiddag werd in de Champions' Play-Offs de return tussen AA Gent en RSC Anderlecht afgewerkt. ...

389
389
Mokerslag bevestigd: laatste match bij Antwerp gespeeld?

Antwerp FC zal in de komende matchen nog vol aan de bak moeten om alsnog een Europees ticket te ...

74
74
Bellingham toont kleinste kant, finale krijgt duur staartje voor Real

Real Madrid heeft zaterdagavond een nieuwe mokerslag geïncasseerd. In de finale van de Copa del ...

264
264
Leegloop bij Club? 'Hayen bibbert voor vertrek sterkhouder'

Club Brugge zet zich schrap voor een drukke zomermercato. Door de goede prestaties van de voorbije ...

489
489
Spaanse pers pakt Courtois aan na beklijvende Clasico-finale

FC Barcelona heeft zaterdagavond beslag gelegd op de Copa del Rey. In een beklijvende finale haalden ...

378
378
Milicevic dumpt brokkenpiloot, Hasi maakt statement

RSC Anderlecht gaf AA Gent afgelopen woensdag een stevig pak voor de broek: 5-0. Maar zondagmiddag ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Jackpot Club en Genk, nieuwe spelmaker Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

282
282
Grote misser Mannaert: nét te laat voor JPL-revelatie

Noah Sadiki (20) is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. ...

122
122

Meer sportnieuws