'Barça zit niet stil: nieuwe droomcoach voor 2025'

door
'Barça zit niet stil: nieuwe droomcoach voor 2025'

Xavi Hernandez blijft dan toch de hoofdtrainer van FC Barcelona. De Spanjaard liet begin deze maand weten dat hij is terug gekomen op zijn beslissing om te stoppen en minstens tot eind volgend seizoen aan het roer blijft. Maar de clubleiding zou al verder kijken dan dat.

Nadat hij jarenlang de lijnen had uitgezet op het Catalaanse middenveld, stond het in de sterren geschreven dat Xavi na zijn spelerscarrière naar Camp Nou zou terugkeren als hoofdcoach. Dat gebeurde uiteindelijk in het najaar van 2021. Al waren de omstandigheden niet bepaald evident gezien de financiële problemen.

Jaartje extra

Door allerlei boekhoudkundige trucs slaagde Barça er in de zomer van 2022 dan toch in om Xavi van de nodige versterkingen te voorzien. En dat rendeerde uiteindelijk ook. Zo leidde hij zijn ploeg vorig seizoen naar de Spaanse landstitel, de eerste in vier jaar tijd. Tegelijkertijd vielen de prestaties op het Europese toneel echter dik tegen.

In de huidige jaargang blijven zowel de resultaten als het geleverde spel behoorlijk wisselvallig, wat leidde tot de nodige kritiek aan het adres van de coach. De geplaagde Xavi besloot hij dan ook om er zelf de stekker uit te trekken. Maar inmiddels is hij dus teruggekeerd op die beslissing. Zo bevestigde de trainer dat hij alsnog bij Barça blijft.

Grote reünie

Het contract van Xavi loopt evenwel tot medio 2025 en voorlopig is er geen sprake van een verlenging van die samenwerking. Integendeel, de clubleiding zou al een opvolger in het vizier hebben. Volgens SPORT zet Barça namelijk in om een reünie met Luis Enrique. Die zit momenteel nog bij Paris Saint-Germain en wil zich er dinsdagavond verzekeren van een plek in de finale van de Champions League. Maar zijn contract in Parijs loopt eveneens af in 2025 en daar zouden de Catalanen dus van willen profiteren.

POLL: Wie is volgens u de beste trainer?

Meest recent

'Man City-mascotte mishandeld door eigen sterspeler'

Manchester City hoopt dat het seizoen wellicht héél snel voorbij is. Sportief is het ...

46
46
Charleroi ruikt miljoenen: "Veel mensen bellen me"

Bij Sporting Charleroi moeten ze de nodige uitgaande transfers doen tijdens de zomer- en ...

6
6
Coosemans aast op verrassende terugkeer RSCA'er

Bij RSC Anderlecht maken ze zich klaar voor de topper tegen Club Brugge. De vraag is welk middenveld ...

77
77
Beerschot aan zet: "Iedere wedstrijd winnen!"

D-day voor Beerschot. Zij moéten winnen van STVV als ze nog enige kans willen maken op het ...

17
17
Mazzu geeft toe: "Situatie is geëscaleerd met hem"

Didier Lamkel Zé zit in Kameroen en werkte daar in de fitness, althans zo deelde hij mee via ...

67
67
Bormans geeft toe: "Hij zal moeilijk te houden zijn"

Bij Union SG gaan ze in de zomer weer twee à drie sterkhouders de club zien verlaten. De ...

26
26
Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Zaterdagavond worden de Champions' Play-Offs op gang getrappen. Dat levert de Belgische voetballer ...

217
217
Nieuwe naam bij Duivels? "Aanpassingen in volgende selectie"

Rudi Garcia heeft zijn eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Er ligt voor hem nog ...

94
94
Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

RSC Anderlecht besloot vlak voor de start van de Play-Offs nog een trainerswissel door te voeren. ...

211
211
'Liverpool ziet Trent vertrekken: spectaculaire opvolger'

Liverpool FC stevent recht op de Engelse titel af. Voor Trent Alexander-Arnold wordt dat allicht ...

60
60
'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke periode. In de komende weken wil Blauw-Zwart zich ...

176
176
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Jashari, Kompany wil Anderlecht-poulain'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

480
480
OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

43
43
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

281
281
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

414
414
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

75
75
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

252
252
Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

266
266
AA Gent rekent op 'parel in PO's': "Mooie kans voor hem"

AA Gent heeft na vele jaren eindelijk weer de Champions' Play-Offs weten te halen. De Buffalo's ...

268
268
Fink lacht tanden bloot: "Gunde ik geen andere trainer"

KRC Genk begint op een wolk aan de Play-Offs. De internationals kenden prachtige momenten, Genk is ...

112
112

Meer sportnieuws