'Xavi onverbiddelijk: grote naam moet opkrassen bij Barça'

door
'Xavi onverbiddelijk: grote naam moet opkrassen bij Barça'

FC Barcelona legde maandagavond opnieuw beslag op de tweede plaats in de Primera Division en wil die in de resterende drie duels ook vasthouden. Ondertussen werken de Catalanen ook al richting komend seizoen toe. Eén grote naam zou van coach Xavi Hernandez alvast niet hoeven terugkeren.

Barça heeft een behoorlijk tegenvallend seizoen achter de rug. Het slaagde er eindelijk nog eens in om te overwinteren in de Champions League, maar werd vervolgens op behoorlijk dramatische wijze door Paris Saint-Germain gewipt. In eigen land moest men dan weer de duimen leggen voor Real Madrid.

LEES OOK TRANSFERUURTJE: 'Uittocht bij Antwerp, Liverpool schiet in actie'

De grote rivaal uit de hoofdstad klopte Barcelona eerst in de strijd op de Supercopa. Vervolgens kroonde Real zich op overtuigende wijze tot landskampioen, met een ruime voorsprong op de titelverdediger uit Catalonië. Komend seizoen wil men die kloof met de Koninklijke weer gaan afbouwen.

Zomerse leegloop op komst

Maar daar zal wel versterking voor nodig zijn en dat is geen evidentie. Zoals geweten kampt Barcelona immers met een immense schuldenberg en staat het onder nauw toezicht op het naleven van de Financial Fair Play-regels. Bijgevolg zal de club dus eerst zelf eerst geld moeten verdienen aan de verkoop van spelers.

Daarnaast wordt het ook zaak om de salarisuitgaven af te bouwen. Dat kan deels door bepaalde spelers te verhuren, waarbij de andere club het merendeel van het loon overneemt. Of door de samenwerking met bepaalde spelers gewoonweg stop te zetten. Iets wat voor Joao Félix het geval dreigt te worden.

Zijspoor na knappe start

LEES OOK Barça overtuigend leider, Atalanta verbrodt titelkansen

De Portugees werd dit seizoen op huurbasis overgenomen van Atlético Madrid, dat destijds ruim 125 miljoen euro voor hem neertelde. Zijn start in Catalonië was ook uiterst veelbelovend. Maar vervolgens had Félix het lastig om te bevestigen en belandde hij geleidelijk aan op een zijspoor. De kans is dan ook klein dat Barça hem langer zal houden. Volgens AS heeft Xavi de beslissing zelfs al genomen. Zo zou hij intern hebben aangegeven dat hij Félix er volgend seizoen niet meer bij wil.

POLL: Barça had een andere trainer moeten aanstellen voor volgend seizoen ...

Meest recent

Waanzinnige bekerstunt in Duitsland, PSG ontsnapt

Belgische clubs mogen deze week rusten, maar in heel wat andere Europese landen staat er ...

2
2
Gedroomde comeback Arsenal, Sels klopt ook Man Utd

Omdat er vorig weekend in de FA Cup gespeeld werd, wordt er in de Premier League tijdens deze ...

7
7
'Salah heeft knoop doorgehakt: nieuwe club bekend'

Op zijn 32ste zit Mohamed Salah in de vorm van zijn leven, maar het lijkt er alsmaar meer op dat de ...

28
28
'Nieuwe wending: overname Standard opgeschort'

Standard gaat in de play-offs nog op zoek naar een mogelijk ticket, wat toch een mirakel zou zijn ...

103
103
'Anderlecht bereikt akkoord: thuishaven Futures gekend'

Voor Anderlecht dreigt het seizoen op een grote ontgoocheling uit te draaien. Nadat het de play-offs ...

213
213
'Bayern hakt knoop door over transfer Karetsas'

Na een topseizoen wacht KRC Genk in de zomer wellicht een helse klus om zijn kern bijeen te houden. ...

281
281
Union SG draait KRC Genk een loer: "Vervanger Vanhoutte"

Union SG sloeg de afgelopen jaren al stevig toe met koopjes. Bij RSC Anderlecht haalden ze Noah ...

218
218
KBVB haalt nogmaals uit: alweer bijltjesdag op de bond

Bij de KBVB is het ook een duiventil. Er viel nog maar eens een ontslagronde te noteren. ...

25
25
Vandenhaute flikt het: nieuwe patron naar Anderlecht

Wouter Vandenhaute heeft met de komst van Cedric Hatenboer een belangrijke slag geslagen voor ...

473
473
De Condé kondigt nu al twee uitgaande toptransfers aan

KRC Genk heeft een uitstekende kern, net als vorig seizoen. Toen haalde Wouter Vrancken er ...

456
456
Verhuurde spelers: spits scoort aan de lopende band

Dit seizoen spelen er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League in het buitenland. Bij ...

118
118
Anderlecht speurt rond: "Of ze interesse hebben?"

RSC Anderlecht gaat in de zomer voor de zoveelste keer de afgelopen jaren een grote schoonmaak ...

124
124
'Stoelendans bij Antwerp: Gheysens kiest nieuwe coach'

Antwerp verbaasde vriend en vijand door Jonas De Roeck vlak voor de play-offs te vervangen door ...

1137
1137
KRC Genk onthult concrete plannen met Penders & Karetsas

Terwijl coach Thorsten Fink en zijn troepen zich focussen op de titelrace blijven zijn bazen niet ...

218
218
Club Brugge heeft beet: goudhaantje tekent tot medio 2028

Club Brugge hoopt in de play-offs nog maar eens een inhaalrace tot een goed einde te brengen, ...

398
398
'Renovatiewerken Renard: Anderlecht houdt grote kuis'

Ondanks de trainerswissel werd Anderlecht zondag nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt door ...

565
565
'Overmars grandioos de mist in: Antwerp loopt miljoenen mis'

Na de zware 5-1 nederlaag tegen Union dreigt Antwerp slechts een bijrol te vertolken in de ...

488
488
Club Brugge bibbert: dubbele opdoffer uit ziekenboeg?

Club Brugge nam zondag vlot de maat van Anderlecht. Nochtans kon Nicky Hayen nog geen beroep doen op ...

740
740
'Vanhaezebrouck voorspelt straffe recordtransfer KRC Genk'

Met een vlotte 4-0 zege tegen AA Gent zette KRC Genk haar titelambities meteen nog eens kracht bij. ...

644
644
'Anderlecht wil peperduur toptarget Club Brugge kapen'

Club Brugge bleek afgelopen zondag nog maar eens een maatje te sterk voor Anderlecht. Toch hopen de ...

846
846

Meer sportnieuws