'Totale chaos Barcelona: ontslagbrief Xavi ligt klaar'

door
'Totale chaos Barcelona: ontslagbrief Xavi ligt klaar'

FC Barcelona wil zich aanstaande zondag verzekeren van de tweede plaats in La Liga, maar momenteel zijn de sportieve verwezenlijkingen eventjes van onderschikt belang. Zo heeft er opnieuw grote chaos rond de Catalaanse grootmacht. Verschillende bronnen melden immers dat coach Xavi Hernandez ontslagen wordt.

Vorig seizoen leidde de voormalige middenvelder zijn ploeg naar de Spaanse landstitel. Daarvoor werd hij in het najaar beloond met een verlenging van zijn overeenkomst. Maar door de wisselvallige resultaten in combinatie met de aanhoudende kritiek in de Catalaanse media, liet Xavi eind januari weten dat hij na het seizoen zou afzwaaien als hoofdcoach.

LEES OOK 'Sensationele comeback Neymar: Barça stelt twee eisen'

Maar na weken van speculeren over een mogelijke opvolger, kon het bestuur hem toch op andere gedachten brengen. Zo kondigden club en trainer eind vorige maand aan dat de samenwerking alsnog wordt voortgezet. Xavi zou minstens tot eind volgend seizoen op post blijven. Inmiddels kent de soap echter een zoveelste wending.

Kritische uitspraken

Donderdag raakte in aanloop naar het duel met Almeria immers bekend dat preses Joan Laporta en zijn sportieve baas Deco misnoegd zouden zijn over enkele uitspraken van de coach. Xavi verklaarde immers dat de sportieve verwachtingen voor volgend seizoen beperkt zijn door de financiële restricties en dat hij pas na de transferperiode wil uitspreken hoe hoog de club kan mikken.

Daags nadien is de chaos compleet. Volgens verschillende bronnen, waaronder RAC1 zou de samenwerking met Xavi immers toch stopgezet worden. Hier en daar wordt zelfs geopperd dat de trainer per direct ontslagen kan worden, ook al staan er dit seizoen nog een tweetal wedstrijden op het programma.

Persoonlijke meeting

LEES OOK 'Mokio kan snel volgende toptransfer maken'

Laporta zou vrijdag alvast samen hebben gezeten met enkele zwaargewichten uit de bestuurskamer om de situatie te bespreken. Volgens SPORT zou hij vervolgens besloten hebben dat een verdere samenwerking met Xavi niet langer mogelijk zou zijn. Bij Mundo Deportivo is men iets voorzichtiger. Daar stelt men dat Xavi om een persoonlijk onderhoud met Laporta hebben gevraagd.

Die meeting zou uiteindelijk pas volgende week plaats vinden. De preses zou de situatie eerst wat laten bekoelen en vervolgens bespreken met Deco, die momenteel in Portugal zit wegens persoonlijke redenen. Ondertussen rommelt het voor de zoveelste keer bij de Spaanse topclub.

POLL: Barça moet sowieso een nieuwe coach aanstellen ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Droomtransfer Talbi, Bayern wil jonge Belg'

De wintermercato is achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

75
75
Huerta gooit doelen Anderlecht op tafel: “Unicum in JPL"

César Huerta werd afgelopen wintermercato binnengehaald. De Mexicaanse aanvaller heeft ...

60
60
Opvallende Antwerp-evolutie Vincent Janssen: “Nog 5 jaar”

Vincent Janssen begon als spits bij Royal Antwerp FC, maar inmiddels heeft hij al op elke positie ...

72
72
KAA Gent-publiekslieveling onthult toekomstplannen

Matisse Samoise heeft zijn contract verlengd bij KAA Gent. Het jeugdproduct van de Buffalo’s ...

36
36
Vader Talbi doet boekje open over KBVB: "Vraiment triste"

Chemsdine Talbi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Vooral in de Champions League ...

339
339
‘Recordbrekend bod van 350 miljoen (!) op Real Madrid-ster’

Vinicius Junior liep dan wel de Gouden Bal mis aan Rodri, de Braziliaan wordt gezien als ...

96
96
Seys denkt groots bij Club Brugge: "Misschien met een bonus..."

Club Brugge neemt het in de volgende ronde van de Champions League op tegen het Engelse Aston Villa. ...

209
209
Sadiki geeft dé reden voor vertrek bij Anderlecht

Noah Sadiki speelt zondag met Union SG op het veld van RSC Anderlecht. Dat blijft altijd een ...

199
199
Mazzu uit straffe ambitie: "Alles is mogelijk"

STVV pakte in het slot nog een oververdiend punt tegen KV Mechelen. De Kanaries schieten daar echter ...

107
107
Flames-bondscoach Gunnarsdottir: "Ik kan wel huilen"

De Red Flames stonden op het punt om een geweldige stunt te realiseren. Ze gingen minuut 90 in met ...

62
62
Nieuwe mokerslag KVM: "Als ik daar veel over zeg, komt het niet goed"

KV Mechelen heeft vrijdagavond wederom een zware tik gekregen. De Mechelaars gaven op eigen veld ...

164
164
Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer, zal Antwerp FC ook dit seizoen weer deelnemen aan Play-Off ...

526
526
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

520
520
'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Atalanta BC incasseerde afgelopen dinsdag een mokerslag door uit de Champions League gewipt te ...

283
283
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

733
733
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

513
513
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

112
112
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

481
481
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

575
575
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

128
128

Meer sportnieuws