'Bayern met handen in het haar: Tuchel naar nieuwe topclub'

door
'Bayern met handen in het haar: Tuchel naar nieuwe topclub'

Bayern München sluit zaterdagnamiddag zijn seizoen af met een verplaatsing op het veld van TSG Hoffenheim. Dat wordt tevens de laatste match van Thomas Tuchel als hoofdtrainer. De Duitser vertrekt dan toch in de Allianz Arena en lijkt zelfs op weg naar een nieuwe topclub.

Tuchel kreeg in maart 2023 verrassend genoeg het roer in handen bij Bayern, op een moment dat de club nog in de running was voor verschillende prijzen. Uiteindelijk zou hij met de nodige meeval ook de titel pakken. Maar in de huidige jaargang werd de grootmacht uit Beieren op alle fronten afgetroefd.

Zo moest Bayern lijdzaam toekijken hoe Bayer Leverkusen met de kampioenenschaal aan de haal ging. Ondertussen sneuvelde Bayern in de Duitse beker roemloos tegen derdeklasser FC Saarbrücken. En de halve finales van de Champions League waren uiteindelijk slechts een doekje voor het bloeden.

Vertrekken, blijven, vertrekken

Eind februari werd dan ook bekend gemaakt dat Tuchel na dit seizoen alweer zou vertrekken. En vervolgens startte de club een zoektocht naar een geschikte opvolger. Maar die zoektocht werd een ware lijdensweg. Xabi Alonso, Ralf Rangnick, Zinedine Zidane, Oliver Glasner, Julian Nagelsmann, ... de ene afwijzing volgde de andere op.

Deze week raakte dan ook bekend dat het bestuur een u-bocht had genomen. Zo wou men toch doorgaan met Tuchel. Daar vonden ook concrete gesprekken over plaats. Maar vrijdag maakte de coach bekend dat die gesprekken niets hebben opgeleverd en dat hij dus nog steeds zal vertrekken.

Terug naar Premier League

Bayern zit dus stilaan met de handen in het haar en moet zijn wanhopige zoektocht naar een nieuwe trainer toch voortzetten. Tuchel van zijn kant, lijkt niet lang zonder club te zitten. Zo meldt BILD dat zijn entourage inmiddels al contact had met vertegenwoordigers van Manchester United. Daar heeft het er alle schijn van dat Erik ten Hag weldra wordt bedankt voor bewezen diensten. En de nieuwe grote baas, Sir Jim Ratcliffe, zou Tuchel hoog hebben zitten. De eerste contacten zijn dus al gelegd.

POLL: Van welke club zou u momenteel het liefste trainer wil worden?

Meest recent

Na Anderlecht-kritiek komt Dendoncker met heuglijk nieuws

Leander Dendoncker speelt dit seizoen op huurbasis bij RSC Anderlecht. De verdediger kreeg echter al ...

16
16
Sadiki over incident KRC Genk-Union: “Ik moet er om lachen…”

Union SG won op het veld van KRC Genk en zo gaat de titelstrijd tussen drie clubs: Club Brugge, KRC ...

57
57
‘Renard doet superkoopje: Anderlecht akkoord met toptalent’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Olivier Renard zal op de zomermercato weer ...

151
151
Guardiola verrast: "Ik ben niet fair geweest met Doku"

Manchester City kan deze week een gouden zaak doen met het oog op kwalificatie voor de Champions ...

25
25
Gent likt wonden: "Moeilijkste moment uit carrière"

Dat het verschil tussen de eerste drie en laatste drie in de Champions' Play-Off dit seizoen enorm ...

46
46
Vanderbiest bevestigt tegenvaller voor KV Mechelen

KV Mechelen heeft afgelopen weekend een slechte zaak gedaan in de strijd om eindwinst in de Europe ...

44
44
'Leicester degradeert: gevolgen voor Faes en El Khannouss'

Zondag viel voor Leicester City definitief het doek in de Premier League. De Foxes gingen met 0-1 ...

106
106
'Renard draait overuren: volgende target Anderlecht bekend'

Anderlecht kreeg afgelopen weekend nog maar eens de bevestiging dat het nog veel stappen zal moeten ...

89
89
Bondsparket grijpt in: incident Genk-Union krijgt staartje

KRC Genk kreeg zondag een mokerslag in de titelstrijd. Het leed tegen Union zijn tweede nederlaag op ...

572
572
Borkelmans ziet nog één groot manco bij KRC Genk

Sinds september stond KRC Genk onafgebroken aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar die ...

133
133
'Real Madrid bereidt bod van 100 miljoen voor op ster'

Real Madrid wist zondag maar net te vermijden dat het helemaal in een crisis belandde. Een late goal ...

106
106
Pijnpunt bij Antwerp: Ulderink en spelers in discussie

Antwerp wist zondag wel zijn eerste puntje te pakken in de Champions' Play-Off, maar veel reden tot ...

158
158
TRANSFERUURTJE: 'Club vangt nog meer, knaltransfer De Bruyne'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

670
670
Romeo Vermant: "Daar ben je niks mee zonder landstitel"

Nicky Hayen heeft er weer een positief probleem bij. In de aanval loopt Romeo Vermant op een wolk en ...

199
199
Matchen Serie A afgelast door overlijden paus Franciscus

Italië en heel de katholieke wereld is in rouw, nadat vandaag werd meegedeeld dat paus ...

0
0
Degryse over Genkie: "Nog niet klaar voor deze partijen"

KRC Genk verkeert op het verkeerde moment in een vormdipje, dat er wel degelijk is. De laatste drie ...

262
262
Wéér crisis bij Schalke 04: na Geraerts weer ontslag

Schalke 04 is een club die die al jaren door wanbeleid steeds verder naar beneden tuimelt. De club ...

124
124
Hugo Broos beleeft hallucinant moment: "De grootste bandiet!"

Hugo Broos werd in eigen land maar liefst vier keer verkozen tot trainer van het jaar. Zo was hij ...

127
127
Vandenbempt over Club: "Dat kan geen enkele andere topclub"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Blauw-Zwart boekte net als Union SG twaalf ...

882
882
Sadiki: "Daarom wonnen we van KRC Genk"

Union SG boekte een 12 op 12 en de zege tegen KRC Genk zorgt ervoor dat de Brusselaars op ...

192
192

Meer sportnieuws