'Nieuwe Noa Lang voor Club: sensatie met badboy-gehalte’

door
'Nieuwe Noa Lang voor Club: sensatie met badboy-gehalte’

Club Brugge toont concrete interesse in Alexander Aravena, de meest waardevolle speler van de Chileense Primera Division volgens CIES Football Observatory. De Belgische club heeft al contact opgenomen met Universidad Católica om de onderhandelingen op te starten.

Aravena, bekend om zijn snelheid en doelgerichtheid, werd vorige zomer al gezien als een mogelijke opvolger voor Noa Lang. Hoewel zijn talent buiten discussie staat, is hij ook een controversiële figuur vanwege zijn uitdagende gedrag op en naast het veld.

Aravena: de meest waardevolle speler van de Primera Division

LEES OOK Club Brugge maakt ambities… van Marc Coucke waar

Alexander Aravena heeft zich het afgelopen jaar gemanifesteerd als een van de meest vooraanstaande Chileense voetballers. Zijn reputatie in het Chileense voetbal is aanzienlijk en wordt verder benadrukt door een grondig onderzoek van het gerenommeerde CIES Football Observatory.

Dit vooraanstaande onderzoeksbureau heeft een model ontwikkeld voor de meest waardevolle spelers in de Primera Division en daaruit kwam hij als nummer één. Op Transfermarkt.com prijkt hij - samen met Damian Pizarro van Colo Colo - als de speler in de Chileense competitie met de hoogste marktwaarde.

LEES OOK Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Het is dan ook geen toeval dat Europese clubs zoals Anderlecht, Club Brugge, KRC Genk, AZ Alkmaar, Sunderland en Granada tijdens de vorige zomermercato onder de indruk raakten van deze ongepolijste diamant.

In de afgelopen weken hebben ook Sporting CP, Girona, Bologna, Sevilla FC en Empoli interesse getoond, waarbij Club Brugge zich als de meest concrete partij profileert in de strijd om Aravena's handtekening.

Club Brugge neemt contact op voor het export juweel van Católica

Volgens Cooperativa heeft Club Brugge al contact opgenomen met Universidad Católica om de onderhandelingen over een transfer op te starten.

Juan Tagle, de voorzitter van de Chileense club, heeft aangegeven dat een transfer deze zomer kan plaatsvinden als er een voorstel is dat zowel de club als de speler tevreden stelt.

"We mikken op juni, dus de mogelijkheid om te vertrekken is aanwezig."

Bij Universidad Catolica beschouwen ze hem als hun 'juweel om te exporteren'. In april werd gesuggereerd dat de Chileense club hem voor 8 miljoen dollar wilde verkopen, maar inmiddels lijken ze genoegen te nemen met 3 miljoen dollar, met de mogelijkheid om een hoog percentage te ontvangen bij een latere doorverkoop.

Aravena was al in beeld als opvolger van Noa Lang

Alexander Aravena staat bekend als een bepalende speler bij CD Universidad Católica, waar hij tijdens zijn carrière bijna één keer per twee wedstrijden beslissend is geweest met een doelpunt of een assist (40 keer in 88 wedstrijden).

Zijn snelheid en durf worden geprezen als zijn meest opvallende kwaliteiten, wat zijn profiel enigszins vergelijkbaar maakt met dat van Noa Lang - niet verwonderlijk dus dat Aravena vorige zomer werd gescout als mogelijke opvolger voor de Nederlander.

Bovendien is Aravena bijzonder effectief voor het doel, zowel in het creëren van kansen voor zichzelf als voor zijn teamgenoten, en blinkt hij uit in één-tegen-één-duels. De jonge Chileen voegt een enorme dynamiek toe aan het offensieve spel en zijn mobiliteit zorgt voor een constante dreiging voor de tegenstander.

“Alexander Aravena is een speler die dodelijk is in de box en het potentieel heeft om op topniveau af te werken,” verklaarde Ariel Holan, de voormalige coach van CD Universidad Católica.

Uitdagende Aravena is geen onbesproken figuur in Chili

Voormalig ploeggenoot Guillermo Burdisso, onder andere ex-AS Roma, ziet momenteel geen plafond voor Alexander Aravena en beschouwt hem als een zeer attractieve voetballer.

“Hij zal aanbiedingen krijgen, maar hij moet begrijpen dat dit nog maar het begin is.”

Marcelo Salas, voormalig Lazio, Juventus en Chileens international, heeft ook veel vertrouwen in Aravena en voorspelt hem een ​​grote toekomst bij de nationale ploeg, ondanks de kritiek die de getalenteerde aanvaller soms te verduren krijgt.

De voormalige international Jorge Valdivia uitte in maart op ESPN kritiek omdat Aravena in die periode te weinig beslissend was voor Universidad Católica. “Aravena is een goede speler, hij kan het verschil maken, maar hij is geen speler die een titel wint.”

Aravena staat niet bekend als een onbesproken figuur in het Chileense voetbal. Hij viert zijn doelpunten soms op een ostentatieve en uitdagende manier tegenover de supporters van andere ploegen.

Zijn gedrag kwam ook negatief in de schijnwerpers toen hij direct na het laatste fluitsignaal van een wedstrijd de scheidsrechter openlijk bekritiseerde, wat resulteerde in een rode kaart voor de speler.

POLL: Club Brugge moet Aravena halen

Meest recent

STVV verklapt: “Spraken in de zomer met Union SG”

Bij STVV haalden ze in de wintermercato stevig uit. Met Didier Lamkel Zé en Loïc ...

5
5
Anderlecht lacht tanden bloot: Europa zorgt voor onverwachte extra

Bij RSC Anderlecht ligt de Europese campagne achter de rug. Met de vele blessures zullen ze dat niet ...

121
121
Club Brugge maakt ambities… van Marc Coucke waar

Club Brugge heeft voor de tweede keer in drie jaar tijd de achtste finales van de Champions League ...

281
281
MLS wordt steeds ‘Belgischer’: Lionel Messi en de rest

De Major League Soccer opent dit weekend weer de debatten. Het is uiteraard uitkijken naar het feit ...

17
17
Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

116
116
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

96
96
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

21
21
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

113
113
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

373
373
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

173
173
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

54
54
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

19
19
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

119
119
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

76
76
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

35
35
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

141
141
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

101
101
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

26
26
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

90
90
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

181
181

Meer sportnieuws