'Genk zet puntjes op de i: tweetal kan beschikken'

door
'Genk zet puntjes op de i: tweetal kan beschikken'

Bij KRC Genk draaien de voorbereidingen op het nieuwe seizoen inmiddels op volle toeren. Vorige week werd bijvoorbeeld Thorsten Fink gepresenteerd als nieuwe hoofdcoach in de Cegeka Arena. En ondertussen is de club ook al druk in de weer op de transfermarkt.

Bij de evaluatie van het seizoen, kan het Genkse bestuur niet anders dan oordelen dat de club in de voorbije maanden heeft gefaald. Zo was de Europese campagne ronduit ondermaats. In de beker werd Genk dan weer gewipt door tweedeklasser KV Oostende. En in de competitie werd uiteindelijk naast een Europees ticket gegrepen.

Ondertussen werd ook nog eens vroegtijdig afscheid genomen van hoofdcoach Wouter Vrancken. Kortom: een mislukt seizoen. Ondertussen is de blik echter weer op de nabije toekomst gericht. Woensdag werd Fink namelijk officieel aangekondigd als opvolger voor Vrancken. De Duitser tekende een contract voor onbepaalde duur.

Versterking op komst

Fink zal zijn goede werk van bij STVV moeten doortrekken in de Cegeka Arena. In Sint-Truiden liet hij zijn ploeg al aantrekkelijk voetbal brengen, terwijl bij Genk toch meer intrinsieke kwaliteiten aanwezig zijn. Bovendien wordt er ook volop werk gemaakt van extra versterking voor de Duitse trainer.

Zo krijgt Fink ook volgend seizoen de beschikking over Jarne Steuckers, die voor een bescheiden som werd overgenomen van STVV. Met Matte Smets en Mathias Delorge zijn nog twee Kanaries in beeld. De Zuid-Amerikanen Sergio Palacios en Adrian Palacios worden eveneens genoemd. Net als de Zuid-Koreaan Hyeon-gyu Oh.

Spitsen naar uitgang

Die laatste, momenteel nog aan de slag bij Celtic FC, moet Fink van extra opties in de spitspositie voorzien. En dat lijkt ook nodig. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat de huidige spitsen van Genk, Tolu Arokodare en Andi Zeqiri, deze zomer allebei kunnen vertrekken. Die laatste was in het voorbije seizoen nochtans doorgaans een vaste waarde, maar slaagt er niet in een constant niveau te halen. Zeqiri raakte op zijn beurt niet verder dan een invallersrol. Afwachten dus of er straks ook een toereikend bod op het tweetal binnenkomt.

POLL: Wie kan volgens u nog het beste van pas komen voor Genk?

Meest recent

Titelkoorts Club Brugge stijgt: Hayen maakt belofte

Na de cruciale zege tegen KRC Genk lijkt Club Brugge het momentum mee te hebben in de titelstrijd. ...

220
220
Hasi onder druk: Anderlecht-sterkhouder naast de ploeg?

RSC Anderlecht wil zo snel mogelijk zijn eerste punten in de Champions' Play-Offs veroveren. Liefst ...

109
109
Newcastle plots op derde plek na afstraffing Crystal Palace

Liverpool FC telt rustig af naar de Engelse landstitel, maar de strijdt om de Champions ...

36
36
Real druipt af in Champions League, geen droomfinale Kompany

De halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Real Madrid slaagde er woensdagavond immers ...

126
126
'Club Brugge polst voor JPL-revelatie: zware concurrentie'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer. Mede door de goede prestaties in de ...

404
404
Kijkers Real-Arsenal vervloeken VAR: "Maakt voetbal kapot"

Woensdagavond werden de laatste tickets voor de halve finales van de Champions League uitgedeeld. ...

86
86
'Genk zet zich schrap: eerste topbod Karetsas onderweg'

Na een sterk seizoen kunnen verschillende smaakmakers van KRC Genk rekenen op buitenlandse ...

256
256
San Tibu! Courtois voorkomt horror-scenario Real Madrid

In de kwartfinales van de Champions League ging Real Madrid woensdag op zoek naar een gigantische ...

82
82
'Arsenal ruikt zijn kans: Bayern-topper voor 35 miljoen'

Woensdagavond is het zover, dan staat in de Champions League de clash tussen Internazionale en ...

78
78
'Vuurwerk Anderlecht: Renard plant groots transferoffensief'

Met onder meer de bekerfinale in het vooruitzicht, kan er in de komende weken nog heel wat gebeuren. ...

472
472
'City gaat ver voor opvolger De Bruyne: jaarsalaris van 25 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

68
68
Zomerknaller Club Brugge met ‘man van 100 miljoen’

Club Brugge voert verregaande gesprekken met HSV Hamburg over Ludovit Reis, de 24-jarige Nederlandse ...

612
612
'Solden bij Anderlecht: Renard laat prijs zakken'

De eerste drie wedstrijden in de Champions' Play-Off hebben duidelijk gemaakt dat dit Anderlecht ...

475
475
'Sensationele transfer voor Thomas Müller'

Er komt in de zomer een einde aan een tijdperk bij Bayern München, want de Duitse grootmacht ...

107
107
Verbazing over keuze Hasi: "Dat hij hem nu nog niet zet..."

Voor Anderlecht zijn de play-offs tot dusver een grote ontgoocheling. Ook de aanstelling van Besnik ...

212
212
Emotionele Gert Verheyen: "Ik was er echt kapot van"

Gert Verheyen is al jarenlang één van de meest aimabele en gedegen analisten die ons ...

214
214
'Nieuwe soap: Lierse dient klacht in tegen Lokeren-Temse'

Het heeft er alle schijn van dat de strijd om promotie en degradatie in de Challenger Pro League de ...

268
268
STVV tankt extra vertrouwen voor strijd om behoud

Een week geleden leek STVV nog een vogel voor de kat, maar intussen is het momentum bij de Kanaries ...

112
112
'Stassin is hot: deze 3 clubs staan al in de rij'

Een nieuwe generatie potentiële Rode Duivels klopt op de deur. Zo is er in 2025 misschien wel ...

138
138
Openda spreekt zich uit over mogelijke zomertransfer

RB Leipzig beleeft een moeilijk seizoen. Het stelde zwaar teleur in de Champions League en staat ...

57
57

Meer sportnieuws