TRANSFERUURTJE: 'Union verliest Blessin, vertrekkers bij Club'

door
TRANSFERUURTJE: 'Union verliest Blessin, vertrekkers bij Club'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

Jupiler Pro League

Voor de derde zomer op rij dreigt Union zijn trainer te verliezen. Het lijkt er immers op dat Alexander Blessin vlak voor de start van de voorbereiding het Dudenpark nog zal verlaten. De Duitser kan immers aan de slag in de Bundesliga, waar Sankt Pauli werk maakt van zijn komst. De promovendus zou om en bij de 1 miljoen euro op tafel moeten leggen om Blessin weg te kapen en kan dat ook doen nadat Brighton 6 miljoen neertelde voor Fabian Hürzeler.

Bij Club Brugge lijken er de nodige vertrekkers in de maak. Zo lijkt Shion Homma alsmaar meer op weg naar Urawa Red Diamonds, dat ook nog een transfersom op tafel zal leggen voor de 23-jarige Japanner. Daarnaast lijkt ook Denis Odoi Blauw-Zwart te verlaten. De ervaren verdediger zou een persoonlijk akkoord op zak hebben met Antwerp.

Daar zal het niet bij blijven, want wellicht zal Club ook nog een paar keer langs de kassa passeren. De verwachting blijft bijvoorbeeld dat Raphael Onyedika en Andreas Skov Olsen hun sterke prestaties van de voorbije maanden zullen verzilveren door een stap hogerop te zetten.

Wel beweegt er ook één en ander te bewegen aan inkomende zijde. De komst van Zaid Romero lijkt snel geofficialiseerd te kunnen worden, want de Argentijnse verdediger kondigde op sociale media al zijn afscheid bij Estudiantes de la Plata aan. Daarrnaast wordt Club ook gelinkt aan Bachir Belloumi, maar dat wordt een moeilijke zaak. De Algerijn zou 6 miljoen euro moeten kosten en zou de voorkeur geven aan een transfer naar Olympique Marseille.

Anderlecht ziet mogelijk ook een aantal spelers vertrekken. Wie daar echter niet bij lijkt te zijn, is Mario Stroeykens. De 19-jarige offensieve middenvelder staat nochtans in de belangstelling van Fiorentina, maar heeft geen trek in een overstap naar de Italiaanse subtopper.

Cercle Brugge verliest deze zomer ook enkele smaakmakers. Zo kondigde Miron Muslic aan dat op de eerste training drie sterkhouders niet langer hun opwachting zullen maken. Hugo Siquet en Felix Lemaréchal zijn na het verstrijken van hun huurcontracten teruggekeerd naar hun moederclubs, terwijl Leonardo Lopes zijn aflopende overeenkomst ook niet verlengd heeft.

De kogel lijkt door de kerk: AA Gent verliest met Jorthy Mokio zijn grootste talent. De 16-jarige verdediger tekent zoals verwacht geen profcontract en zou nu ook zijn volgende bestemming gekozen hebben. Hij zou intussen een persoonlijk akkoord bereikt hebben met Ajax, waar hij wellicht zal trainen met de A-kern en zijn matchen bij Jong Ajax zal spelen. In de komende dagen zou de overgang beklonken moeten worden.

Buitenland

Het lijkt erop dat ze bij FC Barcelona deze zomer werk willen maken van de komst van een Rode Duivel. De Spaanse grootmacht is al een hele tijd op zoek naar een nummer zes en zou daarvoor Amadou Onana bovenaan zijn verlanglijst gezet hebben. Hét struikelblok lijkt wel de vraagprijs van Everton te worden, want die zou momenteel veel te hoog liggen voor de financieel geplaagde Catalanen.

POLL: Is het vertrek van Odoi een aderlating voor Club?

Meest recent

Johan Derksen stuurt kat naar Vandaag Inside: 'Hallucinante reden'

Ook in de huidige jaargang is het weer een woelig seizoen van Vandaag Inside. De Nederlandse ...

2
2
Antwerp baalt alweer: "Dan was het klaar geweest"

Halfweg de Champions' Play-Off wacht Antwerp nog altijd op een eerste zege. Woensdagavond kwamen ze ...

0
0
'Knaltransfer Stassin: deze club wil doorduwen'

De jongste maanden laat Lucas Stassin van zich spreken in Frankrijk, want hij scoort bij ...

18
18
Hazard schiet terug naar Dolberg met boodschap op matchbal

De play-offs waren tot dusver een sof voor Anderlecht, maar woensdagavond wist het eindelijk nog ...

83
83
'UEFA gooit Champions League op de schop: grote regelwijziging'

Er is dit seizoen zeer veel veranderd in de Champions League. De UEFA voerde het zogenaamde ...

354
354
'Verlaat Raphinha Barcelona? Drie clubs in de running'

FC Barcelona ligt nog steeds op koers om een geweldig seizoen te beleven. Het staat nog altijd aan ...

46
46
'Club Brugge doet voorstel, publiekslieveling twijfelt'

Club Brugge kan mits een zege tegen Union SG een enorme stap naar een volgende landstitel zetten. ...

430
430
"Dit is onaanvaardbaar": crisis bij dramatisch AA Gent

AA Gent verloor met 5-0 van RSC Anderlecht. De Buffalo's spelen dramatisch en zondag moeten ze ...

158
158
Lokeren-Temse neemt gedwongen afscheid van clubicoon

Lokeren-Temse leefde weer helemaal op onder Stijn Vreven. De club is ondertussen ook bezig met ...

61
61
'Simic kan kassa Anderlecht vullen: twee clubs dringen aan'

RSC Anderlecht gaat in de zomer de kern opfrissen. De club gaat ook spelers van de hand doen en ...

400
400
Hayen bonjourt publiekslieveling genadeloos buiten

Michal Skoras, ooit publiekslieveling onder coach Nicky Hayen, lijkt bij Club Brugge op een zijspoor ...

421
421
'JPL-club gaat voor transferstunt bij RB Leipzig'

KVC Westerlo wil zich profileren als een club waar binnen- en buitenlandse talenten speelkansen ...

51
51
'De Bruyne krijgt interessant voorstel: Henry doet belletje'

Kevin De Bruyne begint stilaan grof wild te worden op de transfermarkt. De middenvelder verlaat ...

597
597
Dolberg leeft op: "Anders was ik boos geweest"

RSC Anderlecht won met 5-0 van AA Gent en de fans konden nog eens trots zijn op hun ploeg. Kasper ...

209
209
KRC Genk in de problemen: "Dat gaan we niet toelaten!"

KRC Genk laat voorlopig geen goede indruk achter in de Play-Offs. Ze speelden 1-1 op het veld van ...

236
236
Anderlecht slaat toe: "Potentieel Champions League-niveau"

RSC Anderlecht heeft na Cédric Hatenboer met Mihajlo Cvetković een tweede zomeraanwinst ...

208
208
Genk krijgt forse klappen: noodscenario voor Heynen?

KRC Genk zit momenteel in een moeilijke periode. Na de dure nederlagen tegen Club Brugge en Union ...

509
509
Crisis bij Gent: fans eisen uitleg, Baro gaat furieus tekeer

AA Gent zit momenteel in de hoek waar de rake klappen vallen. Slechts enkele dagen na de ...

1037
1037
'Sensationele transfer De Bruyne: PL-club schiet in actie'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen transfervrij bij Manchester City. Maar de Belgische ...

450
450
Trossard stelt titelfeest wéér uit, Milan wipt Inter uit Coppa

Liverpool FC zal zich zondag dan toch op eigen veld kunnen verzekeren van de Engelse titel. Arsenal ...

77
77

Meer sportnieuws