Van Basten geeft oprechte mening over Romelu Lukaku

door
Van Basten geeft oprechte mening over Romelu Lukaku

De Rode Duivels willen zich woensdagavond tegen Oekraïne verzekeren van een plek in de volgende ronde van het EK. Daarvoor rekenen ze onder meer op Romelu Lukaku. Die wil zelf dan weer zijn status van 'pechvogel van het toernooi' zo snel mogelijk van zich afschudden.

Eind februari 2010 maakte Lukaku zijn officiële debuut als Rode Duivel, op dat moment moest hij nog 17 jaar worden. En dat werd de start van een succesverhaal. In eerste instantie moest de aanvaller nog vrede nemen met een rol als doublure van Christian Benteke, al snel groeide hij echter uit tot de vaste eerste spits.

LEES OOK Glen De Boeck en Romelu Lukaku in diepe rouw gedompeld

Ondertussen heeft het jeugdproduct van RSC Anderlecht meer dan 115 interlands achter zijn naam staan. Daarin scoorde hij inmiddels 85 keer. Hierdoor geldt Lukaku nu toch al een tijdje als nationale topschutter aller tijden. En een aantal van zijn doelpunten waren ook van goudwaarde voor de nationale ploeg.

Gouden goals en pijnlijke missers

Denk bijvoorbeeld aan zijn dubbelklapper in Kroatië, wat België een ticket voor het WK 2014 opleverde. Of aan zijn legendarische treffers tegen de VS. In totaal zit hij bovendien al aan elf treffers op de eindrondes van EK's en WK's. Om maar te zwijgen van zijn productie in de kwalificatiecampagnes.

Maar zijn laatste wedstrijden op grote toernooien zijn vooral onfortuinlijk. Op het WK in Qatar deed Lukaku er alles aan om fit te raken voor de cruciale match tegen Kroatië, maar tijdens dat duel liet hij een pak kansen liggen. Ook dit EK tekende hij al voor enkele missers en zag hij nog eens drie doelpunten afgekeurd worden.

Marco van Basten zwaait met lof

LEES OOK Italiaanse pers geeft cijfer aan Lukaku na clash met Lazio

Toch blijft de meerwaarde van Lukaku buiten kijf staan. Binnen de voetballerij krijgt hij overigens wel de nodige waardering. Marco van Basten, destijds drievoudig winnaar van de Gouden Bal, nam het afgelopen weekend bij de NOS bijvoorbeeld nog voor hem op. "Hij is een goede spits, staat altijd goed voor de goal. Hij is ook altijd sterk bezig met zijn lichaam. Hij deed tegen Roemenië weer goede acties waarbij hij de tegenstander met zijn lichaam afschermde. Hij kan ook goed kaatsen. Hij is een beetje ongelukkig met die afgekeurde doelpunten, maar is wel overal bij betrokken. Ik vind het een goede spits", aldus Van Basten.

POLL: Lukaku verdient meer erkenning in ons land ...

Meest recent

Einde verhaal na straf avontuur voor Mertens en Vertonghen?

Jan Vertonghen en Dries Mertens liggen met RSC Anderlecht en Galatasaray uit de Europa League. ...

54
54
Anderlecht is het beu en straft 'fans' tegen Union SG

RSC Anderlecht kende een degelijke Europese campagne, maar een deel van de fans hebben zich dit ...

327
327
Red Flames van hemel naar de hel in extra tijd

De Red Flames begonnen vanavond aan hun nieuw tijdperk. Elisabet Gunnarsdottir werkte haar eerste ...

51
51
Hasi looft pion: "Zo iemand hadden we vorig jaar niet"

Het is duidelijk: Besnik Hasi heeft van hogerhand toch wel een veeg uit de pan gekregen omwille van ...

14
14
Roofe (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Kennen jullie Kemar Roofe nog? De Britse aanvaller speelde jaren geleden voor RSC Anderlecht. Hij ...

21
21
KV Mechelen - STVV: Hasi en Mazzu wisselen één keer

KV Mechelen en STVV openen vanavond de 27ste speeldag in de Jupiler Pro League. Dat is voor de twee ...

32
32
Nieuwe eigenaar bij STVV? DMM reageert

STVV staat voor een zeer belangrijk duel tegen KV Mechelen. Ze moeten er vanavond punten rapen en ...

68
68
'Anderlecht wil 'kind van het huis' tot 2030 vastleggen'

RSC Anderlecht is bezig met een aantal contracten. Olivier Renard merkt wel dat het niet van een ...

248
248
'Mannaert vangt bot: Rode Duivels mislopen toptalent'

Vincent Mannaert is op een missie. De technisch directeur van de voetbalbond hoopt een aantal ...

259
259
'Grootmacht loopt blauwtje: prijskaartje Jashari bekend'

Wie dacht dat Vincent Mannaert zijn vertrek een groot gat zou achterlaten bij Club Brugge komt ...

791
791
AA Gent-fans in rep en roer: "Supporters in de kou"

Binnen de Pro League wordt momenteel volop onderhandeld over een nieuw competitieformat, met als ...

176
176
'Volgende gegadigde meldt zich voor goudhaantje Club Brugge'

De voornaamste bron van inkomsten blijft het uitgekiend transferbeleid, maar ook de eigen jeugd doet ...

391
391
Fink vreest opdoffer: steunpilaar KRC Genk buiten strijd?

Zondag staan er met Club Brugge-Standard en de Brusselse derby tussen Anderlecht en Union opnieuw ...

349
349
Cercle of AA Gent: dupe CL-loting Club Brugge bekend

De kogel is door de kerk: Club Brugge neemt het in de achtste finales van de Champions League op ...

264
264
'Transfervuurwerk bij Club Brugge: voorwaarden op tafel'

In de volgende ronde van de Champions League hoopt Club Brugge opnieuw te stunten tegen Aston Villa. ...

632
632
'Blessuregolf bij Anderlecht: meer details bekend'

Na de uitschakeling in de Europa League kan Anderlecht zich voortaan volledig toeleggen op de ...

412
412
Goudhaantje Talbi doodeerlijk: “Een beetje teleurgesteld”

Club Brugge heeft met Chemsdine Talbi weer een nieuw goudhaantje in de rangen. De buitenspeler deed ...

460
460
Leko met de handen in het haar vlak voor Club Brugge

Standard Luik moet op speeldag 27 van de Jupiler Pro League op bezoek bij Club Brugge. De Rouches ...

489
489
Bernd Storck grijpt meteen zwaar in bij KV Kortrijk

Bernd Storck moet KV Kortrijk weer van de degradatie zien te redden. Dat flikte de Duitser twee jaar ...

494
494
Club Brugge roept straffe taal na Aston Villa-loting

Club Brugge schakelde Atalanta verrassend uit in de Champions League en in de volgende ronde wacht ...

620
620

Meer sportnieuws