'Comeback Praet zorgt voor slachtoffer bij Anderlecht'

door
'Comeback Praet zorgt voor slachtoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht is inmiddels volop bezig met de voorbereiding op het komende seizoen en won zaterdag nog een oefenwedstrijd van FSV Dender (2-1). Ondertussen blijft het bij Paars-Wit wachten op versterking. Al werkt men wel degelijk aan verschillende dossiers.

De Brusselaars zijn sinds vorig weekend opnieuw aan het trainen. Momenteel moet coach Brian Riemer het evenwel met een bescheiden selectie doen. Zo kan RSCA uiteraard niet rekenen op zijn EK-gangers. En spelers die begin deze maand nog interland-verplichtingen hadden, sluiten later aan.

LEES OOK Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Bovendien moet Riemer het voorlopig nog zonder noemenswaardige aanwinsten doen. Iets wat nog een tijdje het geval kan zijn. Daar zijn verschillende redenen voor. Sowieso trekt de Europese transfercaroussel zich deze zomer veel later op gang door de internationale toernooien.

Dromen van Praet

Daarnaast wacht Paars-Wit nog op de afronding van de uitgaande transfer van Zeno Debast en andere spelers. Met die inkomsten kan RSCA namelijk zelf weer versterking aantrekken. Ondertussen houdt sportieve baas Jesper Fredberg wel verschillende pistes warm.

Zo raakte eerder deze week bekend dat Anderlecht hoopt op een terugkeer van Dennis Praet. De voormalige Gouden Schoen is momenteel als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club nadat zijn contract bij Leicester City afliep. Een terugkeer naar Italië geniet zijn voorkeur, maar Anderlecht zou niet op voorhand kansloos zijn.

Pech voor Delaney

LEES OOK Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

De eventuele comeback van Praet zou wel niet zonder gevolgen blijven. Indien de (ex?-)Rode Duivel terugkeert naar het Lotto Park, zou Anderlecht namelijk het dossier van Thomas Delaney allicht laten vallen. Dat meldt Romain Van der Pluym, Anderlecht-watcher bij La Dernière Heure.

Delaney werd vorig seizoen zonder optie gehuurd van Sevilla FC. Paars-Wit trachtte hem langer te houden, maar vooralsnog liggen zijn salariseisen te hoog. Moest Fredberg erin slagen om Praet te behouden, lijkt een definitieve transfer van Delaney volledig van de baan.

POLL: Wat zou de beste optie voor Anderlecht zijn?

Meest recent

Bormans geeft toe: "Hij zal moeilijk te houden zijn"

Bij Union SG gaan ze in de zomer weer twee à drie sterkhouders de club zien verlaten. De ...

0
0
Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Zaterdagavond worden de Champions' Play-Offs op gang getrappen. Dat levert de Belgische voetballer ...

13
13
Nieuwe naam bij Duivels? "Aanpassingen in volgende selectie"

Rudi Garcia heeft zijn eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Er ligt voor hem nog ...

22
22
Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

RSC Anderlecht besloot vlak voor de start van de Play-Offs nog een trainerswissel door te voeren. ...

93
93
'Liverpool ziet Trent vertrekken: spectaculaire opvolger'

Liverpool FC stevent recht op de Engelse titel af. Voor Trent Alexander-Arnold wordt dat allicht ...

36
36
'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke periode. In de komende weken wil Blauw-Zwart zich ...

111
111
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Jashari, Kompany wil Anderlecht-poulain'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

367
367
OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

33
33
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

236
236
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

350
350
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

63
63
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

204
204
Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

219
219
AA Gent rekent op 'parel in PO's': "Mooie kans voor hem"

AA Gent heeft na vele jaren eindelijk weer de Champions' Play-Offs weten te halen. De Buffalo's ...

231
231
Fink lacht tanden bloot: "Gunde ik geen andere trainer"

KRC Genk begint op een wolk aan de Play-Offs. De internationals kenden prachtige momenten, Genk is ...

106
106
Hasi analyseert Club Brugge: "Dat hebben ze allemaal"

RSC Anderlecht maakt zich klaar Besnik Hasi 2.0. Kan de coach Paars-Wit naar een mooi einde van het ...

279
279
Brazilië grijpt keihard in: bondscoach vliegt na afgang

In de Zuid-Amerikaanse kwalificatiecampagne voor het WK 2026, maakte Brazilië tot dusver niet ...

45
45
Thorgan onthult: "Welke speler van Club ik bij Anderlecht wil?"

RSC Anderlecht vat zondagmiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs aan met een bezoek aan Club ...

524
524
Boskamp helemaal overtuigd: "Zij pakken de titel!"

Dit weekend is het eindelijk zover, dan barsten de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League in ...

1021
1021
'Kompany gaat vol voor Anderlecht-reünie van 70 miljoen'

Vincent Kompany stoomt zijn spelers bij Bayern München momenteel klaar voor de ontknoping van ...

267
267

Meer sportnieuws