Steun voor Tedesco: "Genoeg geërgerd aan Martinez"

door
Steun voor Tedesco:

De teleurstellende EK-uitschakeling van de Rode Duivels heeft logischerwijs voor een storm van kritiek gezorgd. Met name bondscoach Domenico Tedesco kreeg de volle laag. Al zag analist Gert Verheyen ook punten in zijn voordeel.

De Italiaanse Duitser had tijdens de kwalificatiecampagne nog een goede indruk gemaakt en zorgde voor een broodnodige opfrisbeurt. Binnen de voetbalbond was men dan ook erg tevreden over zijn functioneren. Zo werd in maart zelfs zijn contract opengebroken tot na het wereldkampioenschap van 2026.

LEES OOK Vader Talbi doet boekje open over KBVB: "Vraiment triste"

Dat was echter een behoorlijk risico: op dat moment had Tedesco nog geen enkel groot toernooi afgewerkt als bondscoach. En daar bleek de 38-jarige trainer toch nog wat tekort voor te komen. In de groepsfase maakte hij op tactisch vlak immers geen goede beurt. En ook zijn communicatie naar de buitenwereld toe werd steeds bedenkelijker.

Durf en lef

En maandag volgde dus een nieuwe teleurstelling. Tegen Frankrijk maakte de bondscoach weliswaar geen grote tactische blunders, maar ging hij veel te weinig van eigen kracht uit. De Belgen plooiden veel te veel terug op de eigen helft, waardoor de Franse verdedigers nauwelijks getest werd. Nochtans leek zijn oorspronkelijke plan wél aanvallend.

Wat dat betreft vindt Verheyen dat Tedesco ook iets meer krediet moet krijgen. "Het wedstrijdplan is nooit geworden wat ik had gedacht. Maar ik was op voorhand aangenaam verrast, want de keuzes van Tedesco leken durf en lef uit te spreken", klonk het bij Sporza. "We hebben ons de voorbije jaren vaak genoeg geërgerd aan Roberto Martinez omdat hij nooit eens iets anders deed."

Gebrekkige keuzes

LEES OOK 'Mannaert vangt bot: Rode Duivels mislopen toptalent'

Toch ziet ook Verheyen heel wat ruimte voor verbetering. Met name dan wat de communicatie betreft. Dat Tedesco na de partij tegen Frankrijk niet echt wou ingaan op zijn keuzes, vindt de analist bedroevend. "Hij kreeg de kans om te vertellen wat er achter zijn gameplan zat. Maar verder dan 'we wilden de ruimte in de rug van de verdediging aanvallen' kwam hij niet. Dat is toch teleurstellend. Daar heeft hij geen goede beurt gemaakt."

POLL: Tedesco wordt té hard aangepakt ...

Meest recent

Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

7
7
'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

19
19
"Ik wil Genk helpen in de titelstrijd met Club Brugge"

De titelstrijd lijkt voorlopig tussen KRC Genk en Club Brugge te gaan. Union SG en RSC Anderlecht ...

140
140
Mika Godts geniet bij Ajax: "Zoals bij Anderlecht"

Mika Godts is uitegroeid tot een van de smaakmakers van Ajax. De Belgische flankaanvaller kende zijn ...

104
104
Boskamp looft Union-pion: "Zich getoond in Europa"

Union SG heeft een gouden kans laten liggen tegen Ajax. Alles leek erop te wijzen dat ze de ...

39
39
Manchester United realiseert comeback in spektakelstuk

Manchester United verkeert in zijn grootste crisis ooit. De ooit zo fiere Engelse topclub ging ...

35
35
KV Kortrijk verklaart vroege ontslag van Vanderhaeghe

KV Kortrijk ontsloeg Yves Vanderhaeghe na amper twee maanden. Bernd Storck keerde terug naar het ...

153
153
'Juventus gaat voor deal van 45 miljoen euro'

Juventus kent een zeer pover seizoen. De Oude Dame is al jaren een subtopper in de Serie A, dat ...

56
56
"Club Brugge is zeker niet kansloos tegen Aston Villa"

Club Brugge lootte Aston Villa voor de achtste finales van de Champions League. De Engelse subtopper ...

162
162
Kompany: "Dat maakte ik ook mee bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De ploeg is op weg naar de landstitel ...

108
108
Welke tegenstanders Beerschot? Dom voorspelt deelnemers Play-Downs

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League komt steeds dichterbij en dus nadert ...

185
185
Club schrijft historie: "Beste Belgische prestatie in Europa deze eeuw"

Club Brugge zorgde deze week voor een erg straffe prestatie. Blauw-Zwart plaatste zich immers voor ...

360
360
Geurtje aan uitschakeling Union: "Onbegrijpelijk van de VAR"

In de Europa League moesten de twee Belgische deelnemers donderdagavond het Europese toneel ...

206
206
'Mokio schrijft sprookjesboek: Europese knaltransfer wenkt'

Terwijl de zogenaamde 'Gouden Generatie' op zijn laatste benen loopt, werken momenteel verschillende ...

84
84
'Jutgla naar topcompetitie: Club legt prijskaartje vast'

De uitstekende prestaties in de Champions League heeft voor Club Brugge ook een nadeel. Zo dreigt de ...

1416
1416
TRANSFERUURTJE: 'Droomtransfer Talbi, Bayern wil jonge Belg'

De wintermercato is achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

446
446
Huerta gooit doelen Anderlecht op tafel: “Unicum in JPL"

César Huerta werd afgelopen wintermercato binnengehaald. De Mexicaanse aanvaller heeft ...

440
440
Opvallende Antwerp-evolutie Vincent Janssen: “Nog 5 jaar”

Vincent Janssen begon als spits bij Royal Antwerp FC, maar inmiddels heeft hij al op elke positie ...

303
303
KAA Gent-publiekslieveling onthult toekomstplannen

Matisse Samoise heeft zijn contract verlengd bij KAA Gent. Het jeugdproduct van de Buffalo’s ...

109
109
Vader Talbi doet boekje open over KBVB: "Vraiment triste"

Chemsdine Talbi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Vooral in de Champions League ...

812
812

Meer sportnieuws