'Antwerp FC krijgt carte blanche voor JPL-topper'

door
'Antwerp FC krijgt carte blanche voor JPL-topper'

Gaëtan Coucke geldt als een van de meest ondergewaardeerde doelmannen in de Jupiler Pro League. Vorig seizoen eindigde hij als vierde in prevented goals, zesde in clean sheets, en stond in de top tien voor save-percentage.

Coucke besloot aan het einde van vorig seizoen gratis te vertrekken bij KV Mechelen, na vier mooie jaren. Hij wil een stap hogerop zetten, zowel sportief als financieel.

LEES OOK Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Hij stond afgelopen zomer in de belangstelling van Antwerp FC en Club Brugge als back-up voor respectievelijk Jean Butez en Simon Mignolet. Volgens Gazet van Antwerpen zal RAFC zich opnieuw melden voor Coucke.

Hij zou de concurrentie met Senne Lammens aangaan om de eerste doelman te worden, vooral als Jean Butez vertrekt. Coucke past perfect bij Antwerp, dat deze zomer focust op transfervrije spelers.

Coucke is een van de beste JPL-doelmannen

Een van de meest ondergewaardeerde doelmannen in de Jupiler Pro League? Dat predicaat zou zeker van toepassing kunnen zijn op Gaëtan Coucke.

LEES OOK Antwerp FC blaast iedereen omver met opwindende topdeal

Ondanks het dramatisch gestarte seizoen van KV Mechelen wist de doelman wekelijks een hoog niveau te behalen, waarbij hij vooral opviel met zijn uitstekende positionering.

Hij eindigde vierde in de prevented goals en zesde in clean sheets, en behaalde ook een plek in de top tien voor save-percentage onder alle doelmannen van de Jupiler Pro League.

Da’s een erg sterke prestatie, zeker gezien Mechelen vorig seizoen lange tijd tegen de degradatie heeft gevochten.

Zijn prestaties waren zelfs opgemerkt door bondscoach Domenico Tedesco, wat hem een plaats in de Rode Duivels preselectie opleverde voor de interlands tegen Servië en Azerbeidzjan in november.

Hoewel hij uiteindelijk niet geselecteerd werd, onderstreept dit zijn reputatie als een van de beste doelmannen in de Belgische competitie.

Coucke verlaat KVM: “Gepaste moment om mijn vleugels uit te slaan”

“Coucke groeit seizoen na seizoen, doet het simpelweg goed bij Malinwa”, schreef Het Laatste Nieuws terecht. Opvallend is dat hij de enige doelman in de Belgische competitie was die aan het einde van het vorige seizoen een vrije speler werd.

Sinds afgelopen winter heeft Gaëtan Coucke de kat uit de boom gekeken voordat hij ervoor koos om KV Mechelen gratis te verlaten aan het einde van het seizoen. “Na vier mooie jaren is dit misschien wel het gepaste moment om mijn vleugels uit te slaan”, zei hij.

Mechelen hoopte dat Coucke zijn contract zou verlengen, maar dat bleek al snel onwaarschijnlijk te zijn. Hierdoor stond hij hoog op het verlanglijstje van veel clubs voor de zomermercato.

Hoewel er in de afgelopen weken en maanden weinig tot geen interesse leek te zijn in de doelman, kan dat snel veranderen. “Niet vergeten dat Coucke vorige zomer op de lijst van landskampioen Antwerp stond als back-up voor Jean Butez”, waarschuwde Het Laatste Nieuws.

Coucke wil nummer één worden maar sluit JPL-topclub niet uit

Het is dan ook geen verrassing dat Coucke afgelopen zomer in de belangstelling stond van zowel Antwerp FC als Club Brugge, als mogelijke back-up voor respectievelijk Jean Butez en Simon Mignolet.

In een interview met Het Nieuwsblad eerder dit jaar gaf Coucke aan dat hij persoonlijk streeft naar een stap voorwaarts in zijn loopbaan. Met zijn contract dat afliep, stond hij open voor alle mogelijkheden.

Coucke heeft de ambitie om ergens eerste doelman te zijn, maar sluit een topclub in België ook niet uit. “Ik probeer alle pistes open te houden en te kijken welke voorstellen in de zomer op mij afkomen.”

Poging 2 van Antwerp FC: concurrent voor Senne Lammens

Aan het einde van het vorige seizoen nam Gaëtan Coucke officieel afscheid van KV Mechelen, na vier mooie seizoenen waarvan het laatste zijn beste was.

“Voor Gaëtan hebben we alles geprobeerd wat binnen de Mechelse mogelijkheden ligt”, zei Tim Matthys, sportdirecteur van KV Mechelen, aan Het Nieuwsblad. “Alleen wil hij een stap hogerop zetten, zowel sportief als financieel.”

Gazet van Antwerpen rapporteert dat Antwerp zich binnenkort voor de tweede keer zal melden voor Coucke. Hij zou de strijd moeten aangaan met Senne Lammens om de eerste doelman te worden bij Antwerp, vooral als de huidige nummer één Jean Butez vertrekt.

Coucke lijkt perfect te passen bij Antwerp, dat deze zomer voornamelijk mikte op transfervrije spelers.

POLL: Coucke moet naar Antwerp gaan

Meest recent

Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

53
53
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

46
46
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

13
13
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

92
92
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

219
219
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

130
130
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

41
41
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

18
18
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

98
98
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

66
66
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

33
33
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

140
140
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

89
89
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

26
26
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

80
80
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

166
166
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

326
326
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

39
39
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

41
41
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

69
69

Meer sportnieuws