Spanje houdt na beklijvend kijkstuk Frankrijk uit EK-finale

door
Spanje houdt na beklijvend kijkstuk Frankrijk uit EK-finale

Spanje heeft dinsdagavond het eerste ticket voor de finale van EURO 2024 gepakt. Samen met Frankrijk serveerde het een beklijvend en aangenaam kijkstuk, waarin het uiteindelijk aan het langste eind trok. Ze haalden een vroege achterstand nog op en wonnen uiteindelijk met 2-1.

Wie had verwacht dat deze halve finale een gesloten wedstrijd zou worden gezien de hoge belangen en de magere prestaties van de Fransen eerder in het toernooi, die kwam dinsdagavond bedrogen uit. De partij barstte van meet af aan los, met al na vijf minuten een grote kans voor Spanje. Fabian Ruiz kopte echter naast.

LEES OOK NL: Oranje bedwingt Spanje, Denen en Kroaten stunten

Frankrijk had de waarschuwing begrepen en sloeg meteen toe aan de overkant. Een ontmaskerde Mbappé zette perfect voor naar de tweede paal, waar Kolo Muani de vroege 0-1 tegen de netten kopte. Maar heel erg lang bleef de Franse voorsprong niet staan.

Spanje keert achterstand snel om

Tegen de 25ste minuut had Spanje de situatie zelfs al helemaal omgekeerd na vijf dolle minuten. Het was Lamine Yamal die voor de gelijkmaker zorgde met een enig mooi afstandsschot in de bovenhoek. Het 16-jarige supertalent kroonde zich daarmee ook tot jongste doelpuntenmaker ooit op een EK.

Amper enkele minuten later stond het zelfs al 2-1. Olmo nam de bal fantastisch mee en knalde de bal via Koundé in doel. Frankrijk stond voor de eerste keer in het toernooi op achterstand en leek aangeslagen.

Frankrijk kan niet meer langszij komen

LEES OOK Van Hooijdonk onder de indruk: "Dit was pure voetbalporno"

Het noopte Didier Deschamps ertoe om na een uur in te grijpen met de inbreng van Camavinga, Griezmann en Barcola. Vooral die laatste viel sterk in en bleek een gesel voor de Spaanse verdediging. Spanje kroop achteruit en er kwamen kansjes voor Les Bleus.

Hernandez knalde met zijn mindere rechter echter over en ook Mbappé liet een wenkende kans liggen. Na een uitstekende actie van Barcola kapte de aanvoerder Vivian uit, maar dan knalde hij de bal onbesuisd over de kooi. Daarna viel de Franse druk wat stil en zo kon Spanje standhouden tot het laatste fluitsignaal. Ze pakken dus het eerste ticket voor de EK-finale, waarin ze straks Engeland of Nederland treffen.

POLL: Is Spanje de verdiende winnaar?

Meest recent

Van Crombrugge in moeilijke situatie: "Had gesprek met Fink"

Hendrik Van Crombrugge had zich op sportief vlak wellicht wat meer voorgesteld van zijn transfer van ...

1
1
Club en Genk zien kern héél veel duurder worden, RSCA baalt

Transfermarkt heeft een nieuwe update gegeven omtrent de marktwaardes van de spelers in de Jupiler ...

48
48
Jashari: "Zonder dat konden we geen kampioen meer spelen"

Club Brugge moet zondag winnen van RSC Anderlecht. De Bruggelingen hopen zo KRC Genk, dat later op ...

112
112
'Tottenham wil zomeraankoop al weghalen bij Genk'

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker door hun sterk seizoen. Zo is er uiteraard de ...

209
209
'Anderlecht ziet ook derde pion mogelijk afhaken voor Club'

RSC Anderlecht trekt zondag naar Club Brugge. Als het daar punten kan rapen, kan het weer volop ...

199
199
'Knaltransfer Raskin: Rangers eist de jackpot'

De Rode Duivels kunnen uiteindelijk tevreden terugblikken op hun eerste interlands onder Rudi ...

78
78
'Anderlecht slikt domper voor kraker tegen Club'

Komend weekend worden de play-offs op gang getrapt in de Jupiler Pro League. In de Champions' ...

238
238
Waanzinnig programma Barça: Flick steigert

De interlandbreak is nog maar goed en wel ten einde, of het clubvoetbal trekt zich alweer op gang. ...

33
33
De Laet heeft slecht nieuws voor Antwerp

Bij Antwerp hebben ze een drietal weken geleden ook nog ingegrepen. Trainer Jonas De Roeck werd op ...

361
361
'El Khannouss maakt in de zomer nieuwe toptransfer'

Vorige zomer moesten ze bij KRC Genk afscheid nemen van Bilal El Khannouss. Het goudhaantje koos ...

61
61
Debuut Hasi bij Anderlecht meteen in gedrang?

Bij Anderlecht grepen ze tijdens de interlandbreak nog drastisch in. David Hubert werd op straat ...

276
276
Operatie redding begint voor KVK: "Dan doen we volledig mee"

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang na de interlandbreak. Het wordt meteen ...

101
101
Niet alleen door CL: "Club neemt voorsprong op concurrentie"

De voorbije jaren werd al een paar keer geopperd dat Club Brugge weleens op weg zou kunnen zijn om ...

184
184
'Grootmachten in de rij: Antwerp droomt van 25 miljoen'

Bij Antwerp is dezer dagen verkopen het codewoord. Goudhaantjes als Arthur Vermeeren, George ...

348
348
TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil shoppen in Genk, Club en Anderlecht dokken'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

231
231
Het is zover: ‘Kevin De Bruyne praat met nieuwe club’

Kevin De Bruyne liet bij de Rode Duivels alwéér zijn klasse zien, maar bij Manchester ...

254
254
Lardot trekt pijnlijke conclusie over Belgische refs

De Belgische refs liggen dit seizoen weer flink onder vuur. Zowel de VAR als de arbiters krijgen ...

183
183
Frank Raes duidt bekerwinnaar aan: “Hij mag winnen!”

RSC Anderlecht nam afscheid van David Hubert en stelde Besnik Hasi aan als nieuwe hoofdtrainer. ...

515
515
DIW slaat weer toe: KDB, Lukaku én Courtois afgemaakt

Thibaut Courtois is terug bij de Rode Duivels. De Ideale Wereld maakte al gretig gebruik van zijn ...

285
285
Drama voor Kompany: twee sterkhouders lange tijd out

Bayern München is klaar voor de laatste rechte lijn van het seizoen. Vincent Kompany wil de ...

80
80

Meer sportnieuws