Zware gevolgen na EK-finale: "Zijn tijd is nu zeker voorbij"

door
Zware gevolgen na EK-finale:

Engeland is er wederom niet in geslaagd om een grote toernooi te winnen. De Three Lions haalden weliswaar de finale van het EK, maar verloren daarin met 2-1 van Spanje. De vraag is nu welke gevolgen dit zal hebben voor de toekomst van Gareth Southgate.

In het najaar van 2016 kreeg de oud-verdediger de touwtjes in handen als Engels bondscoach. Nochtans was zijn ervaring als hoofdtrainer op dat moment nog redelijk beperkt. Maar aanvankelijk leverde hij goed werk af. Zo hielp hij mee de jeugdopleiding te hervormen en ook de resultaten onder zijn bewind waren knap.

Met Southgate aan het roer haalde Engeland twee keer de finale van het EK, de halve finale van het WK en de derde plaats in de Nations League. Een aantal kenners vind die resultaten ook voldoende om te stellen dat hij een succes is als bondscoach. Maar dat is toch wat kort door de bocht.

Veel kwaliteit, slecht spel

Tijdens zijn ambtstermijn kende de Premier League immers een enorme boost, wat dankzij het 'homegrown players-beleid' uiteindelijk leidde tot een kwaliteitsinjectie bij de nationale ploeg. En ook in het buitenland lieten Engelse spelers van zich spreken. In de huidige kern zitten bijvoorbeeld de 'Spelers vh Jaar' uit La Liga en de Premier League én de topschutter van de Bundesliga.

Met zo'n surplus aan kwaliteit moet een bondscoach gewoonweg beter kunnen doen. Zeker gezien Southgate zijn ploeg ook nog eens erg behouden laat spelen, zonder een echt duidelijk tactisch plan in balbezit. En uiteindelijk leverde die bedenkelijke aanpak dus geen grote prijzen op.

Teleurstelling te veel?

In Engeland wordt dan ook gespeculeerd over een vertrek van de bondscoach, wiens contract loopt tot eind dit kalenderjaar. "Engeland was slechts een ploeg die leefde van enkele momenten. Het verhaal van Southgate zal nu zeker voorbij zijn. Hij heeft Engeland flink op de kaart gezet, maar zal de geschiedenis ingaan als de man die bíj́na een groot toernooi won", schrijft The Sun.

De trainer zelf wou voorlopig niet te veel ingaan op zijn toekomst. "Ik snap de vragen over mijn toekomst, maar ik moet eerst praten met de belangrijke mensen boven me. Kort na zo’n verloren finale is het moeilijk om daar meer over te zeggen."

POLL: Engeland moet een andere bondscoach aanstellen ...

Meest recent

'Gheysens houdt uitverkoop: Antwerp in de etalage?'

Antwerp begon aan de play-offs met een kansloze 5-1 nederlaag tegen Union. Ook buiten de lijnen viel ...

10
10
Referee Department geeft toe: VAR-fiasco op speeldag 1 PO's

De kop is eraf. Afgelopen weekend betekende het startschot van de Play-Offs in onze competitie. Ook ...

65
65
Vermant lukt hattrick: Club Brugge klopt Essevee in oefenpot

Met een vlotte 2-0 zege tegen aartsrivaal Anderlecht schoot Club Brugge zondag uitstekend uit de ...

236
236
Coucke bijt van zich af: "Mag ik dat in extreme mate ontkennen?"

RSC Anderlecht likt nog maar eens zijn wonden. In Brugge incasseerde het zijn 10de nederlaag van het ...

319
319
Pijnlijk: Sonck en Verheyen leggen Anderlecht-problemen bloot

Bij RSC Anderlecht staat er geen ploeg op het veld. Een selectie die al zo door elkaar werd geschud ...

152
152
Ezekiel (ex-RSCA en Standard) met héél verrassende transfer

Er was een tijd dat Ezekiel Imoh een groot talent was op de Belgische velden. Maar zijn ...

108
108
'Fabrizio Romano maakt volgende coach Real Madrid bekend'

Real Madrid kent een heel wisselvallig seizoen. Er waren bijzonder pijnlijke nederlagen tegen FC ...

112
112
Romelu Lukaku doorgelicht: wàànzinnige tussenbalans

Romelu Lukaku is een fenomeen. De Belgische spits scoorde tegen AC Milan zijn 400ste goal uit zijn ...

74
74
Wijnants: "Hij is de beste spits in België"

Tolu Arokodare was vorig jaar inzake rendement een steengoede spits bij KRC Genk, wat onze redactie ...

305
305
Lukaku verrast met uitspraken, hoofdpijn voor Conte

Napoli won de Serie A-topper tegen AC Milan met 2-1 van AC Milan. Romelu Lukaku was belangrijk met ...

85
85
Noa Lang gaat door het lint en maakt ploegmakkers af

PSV ging afgelopen speeldag pijnlijk onderuit tegen Ajax. De Amsterdammers lijken nu op weg naar de ...

85
85
Antwerp schrapt plannen: ‘Ernstige problemen Gheysens’

Vandaag zouden de werken starten voor de afbraak van tribune 2 van de Bosuil. Royal Antwerp FC kende ...

800
800
Vanhaezebrouck sabelt Hasi en Anderlecht helemaal neer

De start van de Champions' Play-Off heeft meteen een stevige kloof blootgelegd. Genk, Club Brugge en ...

472
472
'Genk gaat voor komst verrassende JPL-smaakmaker'

KRC Genk maakte zondag nog eens een statement door in zijn openingsmatch in de Champions' Play-Off ...

606
606
Antwerp moet vertrek van volgende sterkhouder vrezen

Antwerp begon zijn play-offs met een pandoering in het Dudenpark, waar het met 5-1 afgeslacht werd ...

182
182
Hasi loopt vast: Anderlecht krijgt pijnlijke realiteit onder ogen

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen. Het ging in zijn openingswedstrijd kansloos ...

198
198
'STVV stuurt winteraanwinst alweer door'

STVV boekte afgelopen weekend een nipte zege op het Kiel, waarmee het er mee voor zorgde dat ...

149
149
'Kompany ziet absolute legende vertrekken'

Vincent Kompany blijft in zijn eerste seizoen als trainer van Bayern München op titelkoers ...

154
154
Zorgwekkend nieuws omtrent Thibaut Courtois

Real Madrid kwam vorig weekend met de schrik vrij tegen laagvlieger Leganes. Dat kwam in het ...

136
136
Proto keihard: "Hij zou nooit bij Anderlecht mogen spelen"

Anderlecht had gehoopt op een kentering door tijdens de interlandbreak David Hubert te vervangen ...

775
775

Meer sportnieuws